Skocz do zawartości

Nagrywanie plyty z UX2 i Cubase


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcemy z chlopakami z zaparzyjaznionego zespolu nagrac plyte w domowych warunkach. Mamy do dyspozycji interface Line6 Tone Port UX2, korzystamy z Cubase SX3. Czytalem na necie, ze probki powinno sie nagrywac w jak najwyzszej mozliwej jakosci (np. 96kHz i 32 bit) a dopiero pozniej jezeli chcemy to wypalic na audio konwetrowac do 44,1 kHz. Czy to prawda? Czy roznica jest slyszalna medzy np. nagrywaniem w 24 bitach a 32 bitach?

 

Mam jeszcze drugie pytanie. W specyfikacji UX2 wyczytalem:

- 44.1/48KHz 16-/24-bit recording

Co znaczy o ile dobrze rozumiem, ze nagrywac moge jedynie w 24 bitach przy czestotliwosci 44kHz. Co sie stanie jezeli w Cubase w ustawieniach projektu ustawie wyzsze probkowanie? Ma to w ogole sens?

 

I jeszcze jedno. Wyczytalem jeszcze w instrukcji UX2 cos takiego:

- 96KHz mode with built-in sample rate conversion for simultaneous input and output

ale nie wiem co to oznacza. Nagrywac moge jedynie na 48kHz a inputa i outputa mam na 96kHz? Nie kumam...

 

Bedzie ktos na tyle zyczliwy i sprobuje mi odpowiedziec na moje pytania?

Bede bardzo wdzieczny :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

heh zadaj to pytanko na http://sndlab.com/ , tamta stronka zawiera tresci o sprawach zwiazanych z dzwiekiem ,i mozna tam sie sporo rzeczy dowiedziec a i ludzie sa tam dosc chetni do pomocy , tu raczej nikt ci nie odpowie bo to stronka o grafice bardziej ;)...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nagrywasz w domowych warunkach, to nie ma sensu nagrywać w wyższej rozdzielczości niż 44.1/16bit (jakość CD). 24 bity i wyższa częstotliwość próbkowania mają sens przy nagraniach do DVD-audio, filmu HD lub gdy masz do czynienia z dużą rozpiętością dynamiczną (orkiestra), ale na ucho zazwyczaj różnica jest niesłyszalna przy nagraniach domowych. Wyższe rozdzielczości i częstotliwości mogą okazać się odrobinę słyszalne przy miksie wielu ścieżek (20+), ale naprawdę do tego, co masz zamiar robić, 44.1/16 jest wystarczające.

 

Cubase będzie nagrywać Ci ślady w takiej rozdzielczości, w jakiej będziesz miał projekt, najlepiej od razu 44.1/16 (ale możesz też 48/24, 48/16 i 44/24).

 

Co do ostatniego pytania, niestety nie bardzo wiem co mieli na myśli :)

 

Pozdrawiam,

- Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności