Skocz do zawartości

szybkosc INTEL Core 2 Quad Q6600 - 2,4 GHz


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się na kupnem proca, mam kilka pytań ;)

 

1. Mam teraz jedno rdzeniowego AMD athlon 3000 i np. scenkę która liczy się na nim 1h, ile mniej więcej zajmie to na Q6600? ;);)

 

2. Jak ktoś głównie modeluje złożone sceny to bardziej opłaca się kupić np. AMD Athlon 64 X2 6400? a jak głównie renderuje to tego Q6600?? Jak to jest?

 

thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. DUUŻO szybciej. Ja miałem athlona X2 4200 i rendery 160 minutowe skróciły się do 40 minutowych.

 

2. Zależy od softu. Jeżeli przy modelowaniu program używa wielowątkowości to QUAD będzie wydajniejszy. Jeżeli nie używa to liczy się który z procesorów ma lepsze osiągi na JEDNYM rdzeniu.

 

Najlepiej sprawdzic w managerze jak modelujesz ... zadać mu jakiegoś gwoździa ... np. boolean na skomplikowanych bryłach i popatrzeć ile rdzeni jest obciażonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas który MOŻE zyskałbyś na modelowaniu kupując Athlona X2 6400 ma się nijak do czasu jaki zyskałbyś NA PEWNO przy renderowaniu kupując Q6600. Wybór wydaje się oczywisty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem sie z core2duo (mobilnego) na c2d quad (stacjonarka) i czasy renderów są okolo 4 razy krótsze :)

 

A przy modelowaniu w viewporcie to nie wiem czy karta graf. nie ma wiecej do gadania - ale tu na 100% nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znowu powraca temat wielowątkowości. Bo jeżeli gra nie potrafi obsłużyć wielu rdzeni na raz to czasami szybciej będzie chodził inny procek niż quad, który niepodkręcony ma 2,4 GHz na rdzeniu.

 

Tak też wszystko zależy od softu, a co pracy w max i vray to quad to najlepszy wybór.

 

Poszperaj w sieci za benchmarkami . słowa klucze do googla CPU benchmark 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C2D 2,66 GHz podkręcony do 3,2 GHz dogania Quada Q6600 i chodzi stabilnie z boxowym chłodzeniem. Podkręcony do 4 GHz (tylko do testów bo robi się za ciepły jak na moje waruny) przegania Quada!!! (oczywiście Quada też mozna podkręcić - tylko ile to kosztuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakiegoś magicznego tego C2D masz :]

Mój był podkręcony do 3,42 i jakoś nie zbliżył się wynikami do C2Q. Podkręcanie do 4GHz można sobie w tyłek wsadzić, bo stabilna praca to podstawa, a przy 100% obciążeniu przez np. dobę trzeba by go chyba w oleju trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak program korzysta z 2 rdzeni owszem , 2 rdzeniowa go przegoni ale ale jak z 4 to nic z tego

 

i do quada az super wypasionego chlodzenia nie potrzeba odrazu , a i jego mozna podkrecic , jak ktos ma WC-et to nawet i 4gh sztuki lataja do codziennej pracy

 

aha co zaobserwowalem , taki prime95 do testowania stabilnosci mocniej katuje proca niz render , widze to po temp , sa nizsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prime95 to jeśli ktoś tego nie zrobił to niech to zrobi do testów, a mianowicie: ustawcie sobie w opcjach Priority na 10 wtedy procek ma jazdę ;] Z tego co pamiętam ta opcja jest na początku nieaktywna najpierw trzeba ustawić hasło czy coś takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności