Skocz do zawartości

Karta Graficzna - na co zwrocic uwage?


Kubaswielgus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam gf7300 128MB i troche mnie denerwuje, ze po wrzuceniu do sceny jakis 10-15 (zalezy od zlozonosci) mebelkow evermotion, viewpory zaczynaja mocno zwalniac. Czytam troche tematow na tym forum, ale nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi na jaki parametr nalezy zwrocic uwage przy zakupie grafiki. Nie gram w zadne gry komputerowe, wiec nie potrzebuje GF8800. Myslalem o jakiejs uzywce z allegro, ale nie wiem czy to pamiec w karcie graficznej jest odpowiedzialna za plynnosc okienek w maxie czy moze cos innego? Problem nie dotyczy tylko perspektywy, ale rowniez okienka Top, Left i Front, w ktorych wyswietlana jest zwykla siatak. Moze mam cos zle ustawione w zaawansowanych ustawieniach (w tej chwili jest na domyslnie) Na co wiec nalezy zworcic uwage?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ostatnio w pracy kupowalismy nowego kompa. Pierw byla w nim grafa FireGL o ile dobrze pamietam v7350. Wydajnosc byla żenująco niska. W ramach testu/desperacji kupilismy do tego geforce 8800 GTS, mniej wiecej wymiata, zalezy od zlozonosci sceny ale wydajnosc jest tak od 2 do 10 razy wieksza.

A, to co pisam odnosi sie do Maxa, mozliwe ze inne programy lepiej wspolpracuja z kartami openGLowymi.

Moja rada: kup sobie jakas dobra grafe do gier na dx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam teraz 3dmarka zeby rzucic okiem ale cos mi swita ze byly tam testy do sprawdzania mozliwosci grafy , nie tylkow samych grach , ale i wlasnie o tym o czym mowisz , wiec generalnie im szybsza karta tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak narazie producenci nie podaja na swoim produkcie "ta grafa w maxie wyciagnie 30 fps przy 2 mln poligonow" :)

Max dziala pod direcX, wiec im lepsza wydajnosc karty w grach tym lepsza w maxie, tak pi razy drzwi oczywiscie.

Z tego co widze w twoim podpisie to masz 7300, zainwestuj w 7900 na ten przykld, nie splukasz sie za bardzo, a powinienes miec o wiele lepsza wydajnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siegmar. Dla mnie najwaznieszy jest czas renderingu i jakos na procesor nie szkoda mi pieniedzy bo to bardzo mile jak co roku komputer przyspiesza 2x. Poza tym kupilem go na allegro bez gwarancji za 600zl. A zakup karty graficznej za 1000zl to juz spory wydatek i szukam jakiejs taniej alternatywy.

Mirach. Wydaje mi sie, ze ten GF7900 to niezly wybor, ale czy brak obslugi DX10 nie wplynie na gorsze osiagi w maxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie wiem jak Max 2008. Ale ja mam w tym momencie Maxa 9 + gforce 8600 i jak narazie rzeczy lepiej dzialaja pod Dx9 niz Dx10. Jesli nie planujesz robic rzeczy do gameartu to nie powinno cie to za bardzo obejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm.... no tez slyszalem duzo dobrego o Radeonach jesli chodzi o Maxa, ale jak to sie ma z tym co powiedzial Mirach, ze im lepszy wynik w grach tym lepiej karta sprawdzi sie w 3D studio. Na razie radeony przedrwyaja w testach z GeForcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

nie polecam pakować sie w quadro. Pracowałem i byłem załamany wynikami.

Przesiadłe msie na jakieś tam gt 8800, 768 mb ram ( w maxie to i tak nie jesrt wykorzystane) i jest o nieeeeeebo lepiej. Mam też do czynienia z roznymi gf 8600 - naprawde fajne karty. Polecam.

Z quadro jest problem taki, że sceny muszą być specjalnie przygotowywane - a karta ( najtańsze wersje) jest dwa razy drozsza niż GF. Polecam GF.

wydaje mi sie , że gf 8600 mozna teraz kupić poniżej 350 pln. to naprawde nie sa duże pieniądze - a karta wystarczy na sporo czasu ( zwłaszcza, jesli chodzi o robienie 3D).

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale taki x1950 PRO to co, zła karta? tania a wydajna i czasami przewyższa 7900 o pare FPS. Może to jest jakaś alternatywa?

 

mam ATI 1800XT i nie jestem zadowolony z tego jak ona dziala w modo - nie mam rozbudowanych scen więc na temat fps się nie wypowiadam, jednak jest kicha w viewportach z podglądem open gl w czasie rzeczywistym - a mianowicie ati nie obsługuje pixel blending i dlatego bump mapy (przynajmniej te które rzeźbię w modo) są rozpikslowane i nie ma dobrego podglądu na to co rzeźbię; poza tym w renderach w miejscach gdzie jest duży displacement powierzchnia robi się 'faceted' czyli widać ostre poligony..część tych problemów to wina młodego i zabugowanego jak na razie modo, jednak podobno ludzie z GeForcami nie mają takich kłopotów.

 

teraz jeśli będę miał kasę na zmiany to nie biorę nic innego niż 8800GT, przywiezioną przez kogoś ze stanów za pół ceny.

 

OT: jak ktoś zna sposób na problem z ATI w modo (sterownik? ustawienia??) proszę o input!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche poszukalem w allegro i mam takie propozycje:

ATI 2600XT (okolo 270zl)

GF7900 (okolo 280zl)

GF8600 (350zl)

Jest jest jeszcze cos takiego jak ATI 3650 na DDR2 (270zl)

 

Zastanawiam sie, ktora karte wybrac. Jesli chodzi o GF to nie wiem czyl lepiej kupic najwyzszy model ze starej serii czy lepiej 8600? A moze lepiej kupic ATI, kiedys uwazano je za najlepsze karty graficzne dla grafikow (wsrod tych komercyjnych).

 

Przeczytalem tez, ze w lutym, albo marcu ma sie ukazac GF9800 czyli ceny jeszcze bardziej powinny poleciec. Moze warto poczekac i zaatakowac wtedy jakiegos taniego GF8800?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubaswielgus - z tego co czytalem to nie bedzie 9800 tylko 9600. Bedzie to dosc slaba karta i dla tego ceny mocniejszych kart nie poleca w dol. Poza tym czekac mozna w nieskonczonosc bo nieustannie sa zapowiedzi jakichs nowych grafik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje fajna stronke z wynikami kart graficznych

 

http://www.gph.benchmark.pl/

 

I teraz mam takie pytanie - czy dla grafikow najwazniejszym parametrem sa GFlopy (czyli moc obliczeniowa karty)?. Bo tak sie zastanawiam po co mi jakies vertexsahder, albo pixelshader.

 

Gomez. Ja to sie nie znam, ale jak wpisze w googlach "gf9800" to mi zaraz cala lista stron sie wyswietla z informacja, ze w lutym, albo marcu ukaza sie dwie kart 9600 i 9800.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze troche jeszcze pomarudze, ale po dluzszych poszukiwaniach moj wybor zawezil sie do GF8600GT i teraz mam do wyboru ,albo na DDR2, albo na DDR3. Roznica cenowa jest niewielka bo 30zl, ale nie lubie przeplacac na czyms co jest mi niepotrzebne.

Czy bedziej jakas roznica w wydajnosci miedzy DDR2 i DDR3. Napewno nie bede podkrecal kart graficznej. A znalazlem ja w bardz dobrej cenie:

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszukaj_0_8600gt___/towar_karta_55777/Galaxy_GeForce_8600GT_256MB_DDR2_PCI-E_TV_2xDVI.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych co bzdury o QUADRO piszą

 

mam w domu Quadro 560 (low) i GeForce 8600 GTS, GeFa wkładam tylko jak chcę pograć bo w MAX GeF jest słabszy. Mało tego GeF nie nadaje się do ALIAS STUDIO, INVENTORA i SOLID WORKS w tych programach paraca przestaje być możliwa w pewnych sytuacjach np. przy nadawaniu modyfikacji FILET do obiektu następuje zawieszenie albo czasami idzie dalej ale nie widać FILETA w trakcie jego realizacji generalnie te programy głupieją przy GeFie. Natomiast w MAX GeF nie wyrabia z większą ilością geometri w stosunku do Quadro i skacze gdy włączymy Edged Face w obiektach o dużej liczbie Polys. Są też problemy przy modelowaniu typu Editable Patch uzywając Handle GeF nie radzi sobie z wyświetleniem dużej ilości Handle i praca staje się uciążliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

evarcha - wymień owe bzdury o ktorych piszesz.

napisz też na jakich scenach pracujesz , ile poly, ile w tym jest obiektów, jaki tryb graficzny i ile fps wyciągasz. animujesz coś na tym ? w/g mnie nie bylo tu bzdur.

Ja akurat pracowalem na wyzszym modelu quadro - i za cholere bym nie kupil tego do pracy.

Oczywiscie wiesz, ze trzeba obiekty zamieniac na mesh ?

Co to znacyz ze soft sie tnie przy filecie ? ile obiek ma poly ? jaki komp, jaki system ?

Traumatyczne przejscia ktore zasygnalizowales wydają sie miećprzyczyne w zupełnie czym innym.

Napisz jakies konkrety.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego KANNY na zwykłym prostym wyciągnięciu z prostokąta nakładasz filet w SOLID WORKS i zawis albo brak podglądu na filet tylko artefakty to samo w INVENTOR

 

w MAX - nie po to modeluje w EditablePatch żeby to zamieniać na MESH - to jakis absurd, chcę mieć mozliwość poprawienia modelu w tej własnie technice itd.

 

nie piszę konkretnie ile poly bo to nie istotne i nawet nie liczyłem, ponieważ piszę - na tej samej scenie w Quadro i GeF to chyba proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

 

kolego KANNY na zwykłym prostym wyciągnięciu z prostokąta nakładasz filet w SOLID WORKS i zawis albo brak podglądu na filet tylko artefakty to samo w INVENTOR

 

bzdura. jesli na "zwykłym prostym wyciągnieciu z prostokata" - jak to piszesz masz zwieche, to nie jest to wina słabości geforce serii 8600. no stary - wystarczy sie troche zastanowić i poanalizować sytuacje - jeden obiekt i error - więc sprzęt jest zły ? no może jest zły - bo cos sie gryzie, moze jest zła konfiguracja, może egzemplaz karty jest walniety. Dlatego zapytałem o ilosć poly - bo myslałem że masz tam jakieś miliony - ale jesli tak masz na boxie, to nie obarczaj winą całej generacji 8600.

 

 

 

 

w MAX - nie po to modeluje w EditablePatch żeby to zamieniać na MESH - to jakis absurd, chcę mieć mozliwość poprawienia modelu w tej własnie technice itd.

nie rozumiesz. kolejne nieporozumienie. quadro zawsze działało prawidłowo na meshu. tu była jego potega. nawet w obiektach robionych na poly - na górze stosu nalezało dawać modyfikacje - turn to mesh.

 

 

nie piszę konkretnie ile poly bo to nie istotne i nawet nie liczyłem, ponieważ piszę - na tej samej scenie w Quadro i GeF to chyba proste

 

no wielka szkoda , ze nie napiszesz- bo probujemy tu pomóc ludziom , Ty wyskakujesz z jakimis niczym niepopartymi herezjami. Nie trzeba liczyć - w maxie jest licznik.

Nie napisałeś nic o trybach graficznych . W sumie to nic nie napisales.

Wierzę, ze cos tam Ci nie działa - ale wyciągasz wnioski zbyt pochopnie.

Pracowałem na quadro, i na róznych GF-ach - i ostatnio musiałem kilka kupic - i nawet przez myśl mi nie przeszło pakowanie sie w quadro.

I pisanie, ze ludzie "piszą tu bzdury" - oparte jedynie na tym , że cos tam Ci sie wysypało jest conajmniej dezinformacją. A może nawet dywersją.

A mi sie wysypuje gadu-gadu -> nie kupuj nigdy AMD ! (żart).

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu -szaczuneczek za info odnośnie quadro. Mam takie pytanie jak byś miał tyś. zł na karte która miała by służyć do grafiki tylko powiedzmy do pracy w vievportach maxa (aby mieć większą wydajność) co byś kupił Geforca czy Quatro.Pytam tak z czystej ciekawości gdyż kiedyś chodziło mi pogłowie ile te karty więcej oferują wydajnością w zamian za swą wyższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też dorzuce swoje 3 grosze ;].

W pracy mam własnie Quadro FX560. W domu GeForce 8800GTS. Obecnie obie karty to wydatek w okolicach 700zł. Konfiguracja tu i tu, jest praktycznie identyczna. Różnica jest jedynie w procesorach. W domu mam Quada, w pracy Dwurdzeniowca. Reszta identyczna.

I jak są moje wrażenia?? FX560 to kicha. Quadro to na pewno dobre karty do pracy, ale na pewno nie te najtańsze modele. Karta umiera przy 700-800 tysiącach poligonów w Maxie. Jeżeli jest większa ilość modeli w scenie to jeszcze mniej wytrzymuje. Co gorsze, karta ma problemy z wyświetlaniem na dwóch monitorach. Działa, działa i za chwile przeskakują mi ikony, jeden monitor zaczyna migać...zwyczajnie hardcore :P. Karte sprawdziłem też u siebie w domu i dzieje sie to samo. Była też w serwisie i podobno wszystko jest ok. W sumie jeżeli pracuje sie tylko na 1 monitorze to rzeczywiscie sie nic nie dzieje.

Co do 8800GTS to za taką cenę jestem zachwycony. Akurat jak ją kupowałem kosztowała troche ponad 1000zł. Radzi sobie bez problemu ze scenami po kilka milionów poligonów. Wyświetlanie na 2 monitorach też działa bez zarzutu. No i co też jest dla mnie ważne można na niej spokojnie pograć we wszystkie nowe gry.

 

A więc podsumowując... Bierz GeForca!! ;]

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

mujas : - sory że tak pozno, ale nie zauwazyłem że ktos tu jeszcze o cos pyta.

Moge Ci polecić tak, jak sam zrobiłem - wybrałem GF 8800. I tak jest praktycznie na wszystkich poziomach cenowych. wybrałem Gefoca i to w kilku przypadkach ( nie mam żadnego quadro i sie nie szykuję na te sprzęty). Kartami 8800 jestem zachwycony i naprawde dają rade. 8600 też są nienajgorsze.

Odnosnie tego , co pisze Chudy - też tak mialem na quadro. Niefajnie sie na tym pracowalo. Bierz Geforca !

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności