Skocz do zawartości

Postacie i świat na potrzeby gry


futura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie: czy jak zrobię juz np: modelik jakiegoś tam przyszłego bohatera gry w 3DMAX to jak ja mam go później do niej wprowadzić? to samo z jego otoczeniem? może ktoś zna jakąs fajną stronke o tej ematyce albo ma jakieś tutki? a może wogóle mam te modele robić nie w maxie ale w jakimś innym programiku? pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Najlepiej znalesc sobie na necie opis formatu *.3ds. Jak juz bedziesz wiedzial jak wyglada taki plik i jak go wczytac, to potem pozostaje tylko robic modele w 3d maxie z osobna tekstura (teksturujac najlepiej unwrapem) i z maxa eksportowac do *.3ds :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do jakiej gry.. Kazda gra ma swoj engine i sposob na to aby wszystko przeniesc do niej.. jedne gry wykorzystuja format 3ds a inne nie:) Jesli nie a to sie najczesciej zdarza wszystko jest przenoszone za pomoca exportowania.. kazda gra ma swoj exporter w postaci np. plugina do maxa...Te bardziej skomlikowane exportuja nawet cale postaci z texturami i szkieletem..a nawet animacja... patrz ---> ut2003 :) tam masz razem z gra dostarczony edytror i pluginy. Dzieki temu mozesz sobie zrobic cokolwiek np w maxie i przenies do edytora czyli do gry ..i tp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności