Skocz do zawartości

Komputereq Dla Masterqa :*


Master Kiełbaster

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się, że płyta może być nieco za słaba jak na 3GHz z Q6600. Fajna obudowa, jakiś czas temu budowałem kompa w takiej - super cichutka przy nie najgorszym chłodzeniu. Poza tym Q6600:

W większości zastosowań jest wolniejszy niż 2 jajowy :P
;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masterq a co powiedzialbys jakbym ci zaproponowal taka plyte glowna Abit Fatal1ty F-I90HD tutaj tescik http://pclab.pl/art26293.html - plyta kosztuje ok 291zl info skapiec lub z tego co widzialem na komputroniku w wersji bulk sprzedaja za 281. (Stowke) masz w kieszeni a wydajnosc obu plyt jest prawie identyczna z przewaga Abita jesli chodzi o wydajnosc zintegrowanej grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się trochę bał eksperymentów z taką płytą. Mimo wszystko co Intel to Intel - sami chyba lepiej wiedzą jak obsługiwać swoje procesory.

Konkretne płyty:

ok 500 pln, chipset P35:

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gigabyte/Socket_775/chipset_z_rodziny_P35/Gigabyte_GA_EP35_DS4/pelny,id,50650/

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus/Socket_775/chipsety_z_rodziny_Intel_P35/Asus_P5K64_WS_Intel_P35/pelny,id,41402/

ponad 600 pln, chipset X38:

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gigabyte/Socket_775/chipset_z_rodziny_X38/Gigabyte_GA_X38_DS4/pelny,id,50387/

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus/Socket_775/chipsety_z_rodziny_Intel_X38/Asus_P5E_Intel_X38/pelny,id,46546/

O obsługę Penrynów bym sie nie martwił, nawet moja Commando z P965 ma je obsługiwać po jakimś updacie biosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Asus Commando, wykręciłem 3GHz na boxowym chłodzeniu, ale więcej nawet nie próbowałem. Ale na dzień dzisiejszy ta płyta jest jż lekko przestarzała. Nie ma PCI-E 2.0, eSATA no i chipset jest już nie najświeższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

też jade na asus commando - quad , i na tych p5k - i powiem , że jest róznica w renderingach przy identycznych konfiguracjach, rózniących sie jedynie płytą. Niewielkie, ale są . A ten commando jest fajny . W visćie nie był fajny i pare bajerów nie działała, ale u mnie vista to przeszłosc. Teraz jade na xp64.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

::: e d i t :::

arevulopapo : a brak tego pciex 2.0 w czymś przeszkadza ? w maxiku to bym chyba nie zobaczył róznicy ? tak pytam, bo na poczatku tez o kazdy szczegół dbałem , a potem podczas pracy , takich szczegołow nie zauwazam. Czuje nadmiar mocy w viewportach ( na razie) - na gf8800 640 mb ram.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo chipset Ati w przepustowosci danych bije intela na glowe. Ja osobiscie mam Abit IN9 32X-MAX Wi-Fi na nforcie 680i SLI o/c poprostu miazga. Napisz ile max chcialbys wydac na plyte? Slyszalem i spotkalem sie z wieloma opiniami iz asusowskie produkty maja problemy z pamieciami no ale to kwestia zazwyczaj updatu biosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

najlepiej oczywiście wypada w tym zestawieniu komp oparty na asus commando, potem są te na p5k , a na końcu quad amd - phenom. Biorac pod uwage cene phenoma, to sprawuje sie on "przeciętnie poprawnie". Był tańszy od quada intelowskiego ok. 10% i tyle wolniej renderuje :D.

Odnnosnie ausów , to uwielbiam tą firme i bardzi sie dobrze sprawuje. To fakt, ze kiedys musiałem updatować bios - ale na innym kompie.

Odnośnei problemów z ramem , to hmmmm - coś w tym musi być, bo mam wyjetych chyba 5 lub 6 kości po 1 gb - kompy sie wysypywały na nich. W sumie dziwne , ale nie skojarzyłęm tego z biosami , Myślałem ze z ramem cos jest zle. Dzieki za tipa - zrobie update biosu i może będzie ok.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed zakupem ramu zazwyczaj na stornie producenta plyty glownej sprawdzam jakie ramy zostaly przetestowane aby potem nie miec nie milej niespodzianki. No i zazwyczaj zaraz po zakupie plyty glownej staram sie jesli jest mozliwe updatowac bios.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Predatora, mam sam w domu Abit IP-35e i smiga az milo (+quad) zastanawialem sie wczesniej nad kupnem drozszej wersji tej plyty, ale teraz z reka na sercu moge polecici moją, jest stabilna, bezproblemowa. Chodzi praktycznie 24/7 od pazdziernika bez zająknięcia. Abit ftw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności