Skocz do zawartości

jaki monitor kupić


animator

Rekomendowane odpowiedzi

czejść

 

chodzi o to że przepalił mi się monitor crt

był okrutnie stary

 

i oto jest pytanie

chciałbym wiedzieć jaki monitor jest najleprzy,

jaki polecacie,

 

 

cana do około 800 pln

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Kostekkk

Mi ostatnimi czasy udało się kupić na aukcji monitor crt 17" w bardzo przystępnej cenie. Zapaciłem 129 zl za nowy monitor z dostawa do domu i jestem bardzo zadowolony. mam teraz Emachines E17F3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był chyba kiepski pomysł w moim wypadku

nie dość że waży to to 45 kg to biurko by się zarwało

i wpadłbym do salonu

19" jest w zupełności wystarczając

 

do tej pory miałem 15

 

panorama czy zwykły?

Bo jeśli panorama 19, muszę powiedzieć, że wygodniej pracuje się na zwykłej 19".

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ta 24 z tego co czytalem po opiniach jak rowniez specyfikacje, jest fajnym monitorkiem, jendak cena przekraszq 1000zl, ja jak narazie jestem na kupnie monotorka do 1000;(. A czy ta 19 o której juz pisalem ma tez wsparce dla HD, przez procesor obrazu DCDi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy do tego gatewayja moza podpiac np cyfre bezposredno jednym kablem? jestem bardzo zainteresowany tym monitorem, tylko wlasnie gryze mnie to jedno pytanko? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podepnę się do tego tematu, żeby nowego nie zakładać.

Jaki monitor polecicie do 2k (może być też tańszy :P). Nie gram w gry, kompa używam właściwie tylko do grafiki (2d, 3d to tak przygodnie tylko), filmów (divx'y, nie dvd :P) i czytania (dlatego wolałbym lcd, podobno mniej oczy męczy), nie pogardzę też dobrym crt ;] max 21 cale, większy by mnie chyba rozpraszał, bo ja do 15 przyzwyczajony... Dzięki! w zamian jedynie repa mogę dać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z calego serca polecam do grafiki NEC 1990 SXi 19'. Niestety chyba zwykla wersja jest juz niedostepna, jest tylko wersja Photo Edition z kolorymetrem i oprogramowaniem do kalibracji SpectraView Profiler PE i zamiast 2100 trzeba wybulic 2675. Jak cie stac to nie pozalujesz. Pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam z czystym sumieniem, świetny monitorek Gateway'ja 2185W na matrycy S-PVA (samsunga), fajne katy 178stopni, i cena również atrakcyjna ok 1000zł za całkiem nowy, z tego co wiem wystepuja tez w sorcie A, gde cena jest jakies 200 zl nizasza:) warto, po kalibracji kolory poporstu świetne! Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze sie zastanawiam czy 22' czy nie lepiej 24" - jest eizo S2401 ale to chyba na matrycy TN wiec odpada, ale jakis 24" w rozsadnej cenie sie pewnie znajdzie...pracuje ktos na 24? nie za duzy? wybiore sie pewnie gdzies poogladac ale w sklepie to zawsze trudno przelozyc sobie w glowie na wlasne biurko

 

edit: no i wstepnie juz dylemat:

http://www.ceneo.pl/1446323 - eizo s2231

lub

http://allegro.pl/item437383497_monitor_lcd_24_nec_2470wnx_wide_sg_w_wa.html - NEC 2470WNX

 

Any ideas?

Edytowane przez viz.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitor w zasadzie tylko do 3d...nie jestem przekonany do tego rozwiazania, wlasciwie nigdy nie widzialem jak to dziala, wiem ze wielu z was tak pracuje, jakos nie rozpatrywalem tej mozliwosci

 

W tym eizo kusi mnie tez ta opcja automatycznego dopasowania jasnosci do oswietlenia - choc to pewnie jakis reklamowy chwyt-pic na wode ale imam sie kazdej nadziei na jakas lagodnosc dla oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łągodność dla oczu to 1990sxi, raczej nie ma mniej jasnego monitora bo wszyscy winduja te parametry nie wiadomo po co. Ja też takiego szukałem i teraz nawet na 0 jasności nie skręcam bo za ciemno, tylko wieczorem. Kolory to już zdecydowanie 1990sxi. Tylko to jest 19' za 1900zł, cena adekwatna do jakości kolorów.

Co do 2x19' vs. 24' wybrałbym 2x19'. Mam 19' 1990sxi i 24' gateway. 2x19' ma większą powieżchnię roboczą, zarówno fizycznie (co najmniej 60% szerzej) jak i w pikselach. 24" to 1900x1200 natomiast 2x19 to 2400x1024. 24' nie jest za duży ale 19' zrobiła sie przy nim taka malutka :)

Ja mam najtańsze 24' 1000zł i najlepszą 19 1900zł. To najlepszy ekonomicznie układ (no mogą być 2x19 to jeszcze taniej, wyszloby max 2500zł za oba, ale na 24' fajnie się filmy ogląda).

 

To jest świetne forum o monitorach (chociaż teraz coś nie działa) http://www.mva.pl/forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, odświeżę ten wątek.

Mam pytanie, ponieważ mój CRT już nie domaga, a aktualnie nie mam zbyt dużych nakładów pieniężnych, potrzebuję monitora z niższej półki. Monitor ma służyć w większej części do Photoshopa, a w mniejszej do filmów i gier.

Czy monitory 22' panoramiczne, te których cena oscyluje w granicach 650 zł są w stanie wyświetlić ładne kolory?

Dobrze by było gdyby ktoś mógł podać mi jakiś ciekawy model.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam, Fedaykin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz po ładnych kolorach. Raczej każdy monitor ma ładne kolory nadające się do gier i filmów bez problemu. Z grafiką jest gorzej bo na innym monitorze praca będzie w innej tonacji, np z niebieskiego zrobi się lekki fiolet. Za taką kasę to bierz cokolwiek bo nie sposób doradzić ci jakiś monitor do grafiki. Idź do sklepu i obejrzyj najlepiej. Gdybyś miał ok 1200 to już są lepsze matryce, chyba mva, 22'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakiegoś wypaśnego crt-ka.Z kolorami nie bedziesz miał problemów a zdarza sie plamka nawet 0.23 czy 0.22 mm wiec pełen konfort.J za taka kaske spokojnie kupisz monitor o dobrzej czestotliwosci ... wiec oczy aż tak sie męczyć nie będą.Za 650 dostaniesz monitorek z matryca TN o dobrych parametrach wiec to tez (moim zdaniem) będzie dobry wybór.Generalnie to Monitory z matryca TN są najczęściej kupowane toteż technologia ich produkcji szybko idzie do przodu... wiec możesz kupić nawet za taka kasę dobry monitor.

 

I jeszcze jedno ... Dobre monitorki to Gatwaye(z matryca S-PVA).Coś takiego.

http://allegro.pl/item455269296_piekny_gateway_matryca_s_pva_8ms_pip_fv_gw36m.html

Ale jest już troszkę droższy. Powinieneś z takiego monitora być zadowolony bo nie wydasz az tak dużo kasy a obraz będziesz miał dobry.

 

Ja jednak preferuje Crt:D

Pozdrawiam

Edytowane przez JakóbM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W niedługim czasie zamierzam sobie kupić jakiegoś LCDka. Z przykrością rozstaje się z CRT 21' IBMa (wielka krowa :P) na którym pracowałem w 1600x1200. Miło by było, żeby rozdzielczość w pionie nowego monitora nie była mniejsza. Więc w grę wchodzą chyba tylko panele 24'. Jednak przy funduszach 1200zł będzę musiał pójść na kompromis. I tu potrzebuje waszej porady.

 

Czy lepiej kupić sprawdzony monitor na matrycy TN i mieć kolorki z rzyci, czy może zaryzykować i wziąć Gatewaya na S-PVA, który w tej cenie będzie pewnie powystawowy i z roczną gwarancją :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem DTPowcem więc zgodność kolorów z naturalnymi nie jest w aż tak ważna jak np. pokazywanie gradientów bez schodków. Tu niestety żaden monitor LCD przy którym miałem okazję popracować nie zachwycał. Może to wina starej generacji TN-ki (każdy ponad roczny).

 

Jeśli nowe matryce wyświetlają więcej kolorów i reprodukują ciemną czerń, to jestem skłonny kupić TN-kę. Jeszcze się przejdę po elektromarketach pomolestować pracowników i zobaczę jak to aktualnie wygląda.

Co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie 2485W na S-PVA. Czytałem opinie użytkowników i czułem się jak na Amazon.com. Z jednej strony duuuużo super recenzji od zwykłych użytkowników. Z drugiej kilka konkretnych komentarzy na nie.

 

Dobra. Leje na Gaywaya i wezmę jakiegoś sprawdzonego Samsunga (2493HM) albo NEC 2470WVX

 

Co wy na to?

A propos matryc...

Do czego potrzebujesz tego monitora?

-jezeli do ogladania filmow, grania itp. to s-pva

-jezeli do amatorskiej grafiki komputerowej, ogladania filmow i grania w gry to na s-ips

-jezeli do wbijania gwozdzi i crash testow to tn

 

Tak w skrorcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do takiej nie amatorskiej grafiki to jakie sa matryce? ;)

 

Też szukam monitora do 1200zł. coś większego niż 19 cali. Pierwszy target to były eizo ale wiadomo- cena. Myśle nad gateway lub dell'em. Chciałbym żeby to matryca nie była TN, dlatego że teraz mam Iiyama 19' i jestem mocno zawiedziony. tzn bede miał nadal tą 19, ale jako monitor pomocniczy.

 

Co polecacie?

 

Co myślicie o tym?

http://allegro.pl/item452178609_nowy_dell_e228wfp_22_lcd_3l_gwar_1680x1050.html

http://allegro.pl/item452178627_nowy_dell_2009w_20_lcd_3l_gwar_1680x1050.html

 

aha prosze o solidne komentarze..blade ;)

Edytowane przez !Ewert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do takiej nie amatorskiej grafiki to jakie sa matryce? ;)

o przepraszam pojawil sie blad :]

 

w super hiper profesdjonalnych tez sie uzywa s-ipsa ;)

 

Co do Twoich monitorkow Dell. To dales panorame 20 i panorame 22 cale.

Jestes swiadom ze pierwsza to troche poszerzona w bok 17 a druga 19?

 

A poza tym przeciez te delle to sa na matrycy TN i ludzie narzekaja...

 

a jak juz musisz miec panorame 20 lub 22, to juz nie lepiej takie eizo http://www.ceneo.pl/949990 ?

 

Ale to Twoja kaska ;)

Edytowane przez chudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajna sprawa z tym ze sie tak obraca, moim skromym zdaniem nie bral bym panoramy do robienia grafy.

 

Ja polecam ten monitorek:

http://www.maximedia.pl/?oferta=monitory.lcd&promocja=lg_flatron_l1960_tr_bf_l1960tr_bf

Mam taki. W porownaniu z innymi monitorami jak stal na polce w sklepie najladniej wyswietlal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"chudek ale jeśli tn to jaka to różnica czy eizo czy nie eizo?"

 

zlosliwy jestem :P jezeli prawie wszyscy, uparli sie zeby polecac (na forum graficznym) monitory na matrycy TN, to juz lepiej miec TN Eizo niz TN Della czy LG...

 

Naczytalem sie roznych opinii i recenzji, pytalem paru fachowcow na temat monitorow i wnioski sa takie, ze jezeli ktos ma maly budzet to oplaca sie kupic, np. Neca 2070nx(s-ips), neca 1990sx(s-pva), eizo s1921(s-pva)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności