Skocz do zawartości

Problemy z opcja boolean


Ludwik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z boolean, a dokladniej z opcja odejmowania obiektow. Robie akurat budynek i utworzylem juz bryle (w postaci editable poly) i chcialem zrobic wglebienia udajace okna idrzwi. Narysowalem wiec prostokaty i extrudowalem je. Przekonwertowalem je na editable poly i ustawilem w miejscach gdzie mialy byc wglebienia. Zaznaczylem budynek wybralem opcje boolean, substraction A-B, wybralem wyextrudowany prostokat, jako operand B, ale nie nastapila zadna zmiana w wygladzie bryly... Szukalem odpowiedzi w innych postach i forumach, ale niestety nie wiem co zrobilem zle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z wlasnorecznym modelowaniem mam wlasnie problem i probuje go uniknac uzywajac opcji boolean. W zadnym dotychczas przezemnie ogladanym tutorialu nie bylo jak polaczyc dwa wierzcholki linia. To ulatwiloby mi wiele.... A drugi problem z tym zwiazany, to jak usunac linie nie niszczac face-a, siedze nad tym od paru dni.... Dziekuje za przywitanie na forum....

 

Dziekuje....

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa...

1. Łączenie wierzchołków odbywa się na poziomie edycji endge (lini) po przez CREATE...(klikasz od jednego do drugiego wierzchołka...)

2. Likwidując linię zawsze likwidujesz poligony...ale możesz to też załatwić \"budując\" je na nowo przez CREATE (na poziomie poligonów oczywiscie...;) )

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz prezentowac swoja prace, możesz stworzyć swój wątek w dziale WIP. Tam będziesz mógł dodawać obrazki (do 100 kB) podczas pisania post\'u.

W tym dziale obrazki mozna zamieszczać tylko poprzez umiezsczenie ich na własnym serwerze i wpisanie do niego adresu URL.

Jednak tutaj umieszczaj obrazki tylkoo gdy, są one potrzebne do rozwiązania problemu. Jeśli chcesz pokazać swoje osiągnięcia, to lepiej tak jak pisałem wcześniej stwórz swój temat w WIP\'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności