Skocz do zawartości

Witam pomocy


Sensei

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar dokupić pamięci do komputera i mam dylemat co lepiej kupić większa pamięć ale wolniejsza np. 4Gb czy mniejsza ale szybsza np 2Gb

 

Ps.

jeśli wątek już był na forum to sory ale nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

absolutnie większa ilość pamięci - przy nawet najszybszych 2GB i tak programy zaczną pakować na dysk to co się nie mieści. Ja mam 4GB i co jakiś czas zaglądam kiedy przekraczam 2GB, no i okazuje się że szybko - wystarczy np. właczyć InDesign Bridge i Photoshopa i zacząć robić jakiś projekt. W MAX to oczywiste że 2GB to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy do czego. ja tam bym brał 2x2 gb ramu. :)

 

to było by najlepsze, ale ja miałem wpadkę, miałem płytę INTELA (i965) która nie obsługuje wiekszych niz 1GB - a ja bezmyslnie zamówiłem 2x2GB i nie chcieli mi zamienić (komputronik) na 4x1GB - tłumaczyli to tym że moduły po umieszczeniu w slocie napewną maja juz rysy na stykach i nie bedą mogli ich sprzedać jako nowe. Ale po ich ogledzinach stwierdzili że jednak nic nie widać i zamienili. Trzeba zawsze sprawdzić tabele kompatybilności do danej płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

W MAX to oczywiste że 2GB to za mało.

 

moglbys napisac w jakich to sytuacjach max przekracza 2 GB ?

Jestem zaskoczony- i dlatego pytam. Poza pewnymi , specyficznymi sytuacjami trudno mi sobie to wyobrazic.

W 2D i w kompozycji - zgoda. Tutaj 4 gb to też tak na ścisk ( zlezy co, kto robi) - ale ta oczywistość w maxie mnie zainteresowała.

Napiszesz coś blizej ?

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

Kiedyś nawet próbowałem maxem zając caly ram - i sie nie udalo .

A jako ciekawostke powiem ,ze w farmie tak sie przez przypadek stalo , ze musialem ramy powyjmowac z kompow ( jakas niekompatybilniosc chyba - pisalem gdzies niedawno o tym) - i po zapuszczonym sieciowo renderze patrze na drugi dzien w raporty - i kompy z 1 gb ramu niewiele ustepowaly tym , ktore mialy 4 gb . Ledwie kilka procent. Oczywiscie to byla sytuacj,a ze te msszyny tylko liczyly - podczas pracy pewnie byly problem.

 

A dla kolegi, ktory pytal o ram : napisz wiecej szczegolow - co robisz na kompie -rendery , modeling , PS itp. W zaleznosci od tego , co chcesz robic bedzie inna podpowiedz.

No i sie zastanawiam , czy nie oplacaloby sie zastosowac czegos posredniego - 3 GB.

Wiadomo , ze tracisz wtedy zalety dual channel, ale moze te kilka % z dual ch. warto poswiecic, na rzecz wiekszej ilosci ramu :).

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

512 MB też wam się będzie wydawało że jest OK (dlatego że żaden program nie zamknie nigdy całej pamięci bo Windows mu na to nie pozwoli)

dopiero jak włożysz 4GB to zobaczysz jaki apetyt na pamięć ma tak naprawdę komp

 

wszystko co wcześniej buforował na dysku, teraz wywala do pamięci a efekt jest taki że faktycznie jest szybciej i nie ma szarpania dysku co chwila - przełaczenie z MAXA do Pshopa który był w tle jest natychmiastowa z całą jego zawartością

 

Oczywiście sam MAX z otwartym projektem który obecnie robię to 1,62 GB - a teraz żeby poprawic texturkę otwieram Pshopa, Bridge i plik PSD z TEX. i co widzimy w Wydajności - Pamięć 2,54 GB - i teraz własnie przypomniało mi się że muszę dodać kilka elementów z planów budowlanych otwieram plik PDF z planem bez problemu (mamy już 2,63) to teraz musze jeszcze otworzyć Illustratora żeby przygotować dla MAXA krzywe z planu (dochodzimy do 3GB) teraz powrót do MAXA - natychmiastowy i pracujemy dalej!!! to sie nazywa komfort. (opisałem to co naprawdę robiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc nie potrafiłeś pokazać , że sam max wymaga powyzej 2 GB ramu. Proszę więc, nie pisz głupot , bo ludzie sie często nie orientują i ktos może Ci uwierzyć.

PS ,oraz szeroko rozumiane 2D i kompozycja - zgoda. Pisałem przecie o tym wczesniej.

Otwarcie PS i maxa razem - zgoda. ALe nie sam max. Nie wprowadzaj ludzi w błąd (Poproszę).

A jak jak sie ktos zapyta jakiego procka potrzebuje kalkulator windowsowy to mu powiesz, że quad to za mało, i uzasadnisz, ze miałes wlaczony kalkulator i call of duty 4 i sie kalkulator zacinał ? Wysnuwasz jakies dziwne wnioski - nie wprowadzaj ludzi w blad, bo Oni płacą za to potem.

pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows ma ograniczenie co do przydzielania pamięci na proces (do 2GB - można kombinować z obejściem). Tak więc wykazanie, że sam Max wymaga więcej jest dość trudne... :)

 

Inna sprawa, że ceny pamięci są dość niskie i warto pomyśleć nad rozbudową dla ogólnego komfortu pracy. Wybór "szybsze", a więcej. Hmmm, no jak dla mnie zdecydowanie druga opcja chyba, że jesteś maniakiem podkręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak jestem początkującym użytkownikiem Max-a i niestety długi czas renderingu mnie wyprowadza z równowagi ogólnie sprzęt mam słaby

procesor: Athlon x64 3000+

pamięć: 512 533Mhz Mb w Dualu

no i zintegrowana kartę graficzną ale z tego co sie dowiedziałem to nie ma ona na czas renderingu

 

I chciałbym poprawić szybkość renderu wydaje mi sie ze jak bym dokupił pamięci to by sie coś poprawiło (ale mogę się mylić)

 

I drugie pytanie miało by to znaczenie jeśli bym zainstalował xp 64 i do tego maxa 64 będą lepsze efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar dokupić pamięci do komputera i mam dylemat co lepiej kupić większa pamięć ale wolniejsza np. 4Gb czy mniejsza ale szybsza np 2Gb

 

Ps.

jeśli wątek już był na forum to sory ale nie znalazłem

 

 

jak masz dual core to pakuj przynajmniej po 2GB na jadro czyli 4GB jak najbardziej wskazane... zwlaszcza przy pracy x64

 

dzisiaj 2GB jest do przegladania stron www ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 GB Ramu do przeglądania www.... dobre sobie....w takim razie ile potzrebujesz do maxa? Bo ja widzę, że skoro tyle używasz do obsługi Google.pl, to może do 3d potrzebujesz 16 GB? Przecież to co mówisz jest zdecydowanie nieuzasadnione....Mój procek nie wyrabia, ale 1,5 BG Ramu wystarcza spokojnie, do bardziej rozbudownaych scen może i te 4, ale to tylko przy używaniu kilku programów naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności