Skocz do zawartości

zbrush - wings - zbrush


claude

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ten temat już był wałkowany, może ktoś dobry mi pomoże

 

zrobiłem rzeźbe w zbrush, exportowałem do wingsa i mapowałem

no i zaczeły się schody, werteksy eksplodowały, później jeszcze otwierałem w maxie coś tam poprawiłem bo uv miała błędy a gdy teraz chce to zaimportować do zbrush3.1 to mi się zawiesza program

 

czy da się coś jeszcze zrobić czy siatka jest do wyrzucenia!

 

dzięki za każdy post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

W zbrushu jest już całkiem gotowe?

 

Tu Gomez zaprezentował takie niby rozwiązanie, ale jak się zdaje nie u każdego działa. Spróbować i tak warto.

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=46604

W kąciku porad w poście #403 też się o to pytałam, niżej podano mi kilka rozwiązań, u mnie nie pomogło ale może u ciebie zadziała.

Zdaje się że zależy jakoś od osoby, od komputera i od pory dnia czy dana metoda zadziała czy nie.

 

Jeśli nie pomoże, to można tylko wypalić mapki:

Eksportuj ostatni level gotowego obiektu z zbrusha do .obj, ewentualnie jeszcze jakiś pośredni level też.

Zładuj programik XNormal i nim wypal normale z ostatniego levela na uv które zrobiłeś w wingsie, oraz ewentualnie displace z pośredniego levela.

W XNormal kolejność vertexów nie musi być ta sama na modelu high res i low res, więc metoda musi zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem wszystkiego bezskutecznie

 

ciekawi mnie dlaczego czasami nie chce mi zaimportować tego zmapowanego modeul z wingsa i pisze "the importet mash have identifical number of..."

 

czasami coś takiego mi wyskakuje a czasami po prostu się zawiesza a czasami niby wchodzi dobrze a później exploduje

 

może ktoś rozumie o co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zaimportowalo sie cacy a potem eksploduje to przyczyna moga byc overlapy w uvkach albo uvki dotykajace krawedzi obszaru tekstury (jak to sie nazywa?).

"The imported mesh must have identical number of points". Wyskakuje jesli zmienila sie kolejnosc wierzcholkow albo ich ilosc.

Uzyj mocy Blendera. Unwrap jest jeszcze lepszy niz w wingsie. Nie mialem problemow z importem z blendera w przeciwienstwie do wingsa. UVMapper jakos dziwnie przestawia uvki. Program widzi je prawidlowo ale ty widzisz kaszanke. Uvki sa rozlozone tak jak powinny ale rozmieszczenie poszczegolnych poligonow (uvek) jest zmienione.

 

Rozwiazanie z XNormal tez wydaje sie dobre.

 

Aniu czy dispa tez mozna tak wypalic? Napisalas zeby wypalic normala i dispa, czy to daje lepsze rezultaty niz sam normal albo sam disp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem maly tescik

zalaczam zebyscie mogli sami sprawdzic

http://rapidshare.com/files/90398995/kule.rar.html

2 testowe kulki (retopo na polysferze):

1 sklada sie z samych quadow

test kula1.obj to wersja weksportowana z zb

test kula1a.obj - obj z zbrusza wrzucony do maxa ,zamieniony na editable poly (istotne) i wyeksportowny (nie dawalem mapowania, to nie ma znaczenia)

2 kulka oprocz quadow zawiera 2 trojkaty

pliki analogiczne

U mnie bez problemu podmienia sie w zbruszu wersje 1 , wersja z trojkatami eksploduje po przejsciu na 2 poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez ty nie masz problemów z importem z Blendera ale ja mam. Jesteś dzieckiem szczęścia.

 

W XNormal można wypalać i dispa i normala, akurat jestem w trakcie przeprowadzania eksperymentów. Jeśli wypalisz tylko normala, to na obrysie modelu nie będzie widocznych zmian. Ja chyba wypalę normala z najwyższego levla i dispa z jakiegoś niższego, tak że większe deformacje będą sterowane dispem a mniejsze normalem.

Do renderowania Displace ustawię tak żeby deformował tylko tą dodatkową geometrię którą zrobił Meshsmooth (Subsurf w przypadku Blendera), w ten sposób nie będzie się dużo dłużej renderowało bo Subsurfa i tak miałam nałożyć.

http://www.xnormal.net/

 

Łukasz dobrze mówi z tymi trójkątami, chyba tak jest że trójkąty w zbrushu nie przeszkadzają aż do momentu kiedy chce się kombinować z uvkami. Niestety nie zawsze jest wygodne mieć same kwady.

Opcją jest zrobienie unwrapa przed pierwszym wejściem do Zbrusha, wtedy nic nie powinno eksplodować nawet jeśli są trójkąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności