Skocz do zawartości

Zestaw dla Pionierka


Pionier

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no bardzo przyjemny zestawik...mam poskładany z bardzo podobnych elementów, tylko, że troche starszych :P. Zasilacze Corsaira są rewelacyjne. Ciche, wydajne i w sumie nie są strasznie drogie. Co do CPU i chłodzenia to bardzo dobrze robisz, że od razu kupujesz dodatkowe chłodzenie bo BOXowe chodzi jak traktor po miesiącu :P. Nie wiem co to za producent karty graficzne, ale model jak najbardziej ok ;]. Pamięci OCZ też są bardzo w porządku :P I mają święcące się jak psu jaja radiatory :P. Co do obudowy to mam doświadczenia głównie z Chiefteciem więc moge Ci z pełną odpowiedzialnością obudowe tej firmy polecić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie weź może Scythe Infinity/Mugen dzisiaj mam mi przyjść właśnie ono wraz z obudową Thermaltake Soprano DX twoja jest większa więc powinna być lepsza:) dysk ja wziąłem samsunga podobno są mniej awaryjne, jak przyjdzie mi sprzęt to Ci napisze jakie są różnice w temperaturach miedzy boxowym a Scythe na Q6600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z awaryjnością dysków nie ma zasady. mi kiedyś padł samsung i straciłem całą zawartość dysku. kolejny dysk kupiłem też samsunga, chodzi do dziś. Ostatnio kupiłem dla odmiany 3 x seagate, chodzą bardzo cicho i na razie bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok , te dyski sa ciche , mam 250gb dwie sztuki i az sie zdzwilem a mialem kupowac kieszen , obylo sie bez.

 

Pamieci takie sobie , radiatorki bajer ladny , o ile nie krecisz procka ( a szkoda by jednak bylo ) to ujdzie , do oc tez ale to rozejrzal bym sie za czyms lepszym jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki,

 

potencjalne zmiany:

 

EVGA GeForce 8800 GTS "Crysis Edition" 512MB GDDR3 HDTV/Dual DVI (PCI-Express): http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-043-EA&tool=3

 

Asus Maximus Extreme Intel X38 (Socket 775) PCI-Express DDR3 Motherboard: http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MB-251-AS

 

procka chyba zmienie na Q6600, co Wy na takie cos?

 

z dyskiem tez pomysle, slyszalem ze WD sa duzo cichsze.

 

Monitorek samsunga o ktorym mowilem: http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MO-061-SA&groupid=703&catid=17&subcat=510 ktos cos o nim slyszal?

 

dzieki i pozdrawiam

pionier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli segate co mam jest cichya to wd cichsze juz nie bedzie , dysk jest nie slyszalny poprostu...

 

hmm ten model plyty to chyba tylko pod ddr3 ( jeden slot ddr2 i ddr3 nie bedzie ) , inna wersje poszukaj pod ddr2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD odradzam, 3 z 4 poszły się kochać razem z danymi, ten który został działa do dziś, ale nie nazwałbym go cichym. Osobiście brałbym właśnie jakiegoś spin pointa (samsung), mam 2 takie - cichutnie i nawet dziś mnie zaskoczyły transferem rzędu 78mb (obraz płyty ok 3gb, na całej długości taki transfer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD odradzam, 3 z 4 poszły się kochać razem z danymi, ten który został działa do dziś, ale nie nazwałbym go cichym. Osobiście brałbym właśnie jakiegoś spin pointa (samsung), mam 2 takie - cichutnie i nawet dziś mnie zaskoczyły transferem rzędu 78mb (obraz płyty ok 3gb, na całej długości taki transfer)

 

hehhe a ja od 16 lat używam WD i bez niespodzianek, a z kolei samsung.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdemu co innego sie moze trafic , moj WD w idle 62 stopnie poszedl na gwarancje , wzialem Segate jak bedzie sie okaze ale pod wzgledem glosnosci bylo mocno zdziwiony ze dysk moze byc nie slyszalmy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zestaw ciekawy. Ja jutro odbieram podobny z tym, ze są drobne zmiany:

Proc: Intel Q6600

Karta: GF8600 GT Palit Sonic+

Ram: 4GB Platinum Rev.2 lub Patriot LLK (wybiore przy odbiorze)

Płyta: MSI P35 Neo2-FIR

Dysk: Hitachi P7K500 500GB

Napęd: ASUS DRW-2014L1

Zasilacz: Be-quiet Dark Power P7-PRO 550W

Obudowa: Antec Performance One P182 Gunmetal

 

Zestaw z założenia ma być cichy.

Kartę graficzną wziąłem na przeczekanie (na razie to straszna kosiarka), do nowych modeli nVidii.

Natomiast mam pytanie odnośnie procesora który wybrałeś, są już nowe Quady? Bo ja nigdzie w polskim sklepie nie upatrzyłem, ani nie wiedziałem kiedy mają trafić na rynek, dlatego zamówiłem w ostateczności Q6600 - wiele gorszy nie będzie od nowości ale zawsze lepiej mieć nowszy sprzęt, na dodatek w podobnej cenie.

Mam pytanie jeszcze do innych userów. Ciągle zastanawiam się nad pamięciami, co polecacie w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, poskładałem klocki. Pierwsze wrażenie to: cholera ale ta buda jest wielka. Postawiłem na biurku i od razu zrobiło się ciemniej, jak w bunkrze :) Duży plus dla niej za zorganizowane miejsce w środku. Okazało się że musiałem kupić zwykły zasilacz Chiefteca bez odpinanych kabli (bo handlowiec "zapomniał" odłożyć Be-quieta :mad:), ale mimo wszystko się ładnie wkomponowało pod tylną ściankę, a zasilacz najwyżej zmienię w przyszłości.

Na razie poczytam coś o XP/Vista 64 bity, czy i jakie są z nimi problemy. I będę wybierał. Mam to szczęście, że system mam na razie za darmo z programu studenckiego i mogę testować do woli. Później zdam relację z pracy innych części - głównie chyba może was interesować dysk i karta, reszta raczej znana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności