Skocz do zawartości

temp. procesora


wizz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu mam problem z temperaturką core 2 duo e6400. sprawdzałem juz wszystkim prawie i temp są przy spoczynku tak od 47-52 a w stresie lepie nie mówic bo po 60 , oczywiście pisze o temp rdzeni, bo np temp samego proc. everest podaje przeważnie 36 , speed fan podobnie. Wymieniłem paste na procesorze na arctic silver 5 , nie wiem co jest grane może źle wymieniłem albo źle cooler zamątowałem ( straszna kapa z tymi zaciskami :/ ) obroty wiatraka też dziwnie , controle ma wyłączoną wiec powinien cały czas na duzych obrotach chodzic , czasami smiga na 2600 a czasami zwalnia do 1600 :| Czekam na jakies wskazówki z waszej strony.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

już pisze. temp sprawdzam TaTem , CoreTemp, everestem, speedfanem, do stresu użyłem Tata i zapuszczałem też renderki. nic nie podkręcane , plyta główna asus p5b delux, może ten wiatrak jakis walniety albo czujniku sie popsuły albo tak jak pisałem cos nie tak z tym coolerem :( sam juz nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dłuższym strsie szybko by pewnie doszło do wyższej :( wsumie to już nie wiem co robic , chyba 4 raz zaczne rozbierac to pudło :/ cooler niby sie trzyma dobrze a tak to nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dłuższym strsie szybko by pewnie doszło do wyższej :( wsumie to już nie wiem co robic , chyba 4 raz zaczne rozbierac to pudło :/ cooler niby sie trzyma dobrze a tak to nie wiem :(

 

edit: a co jeżeli radiator źle przylega ? docisnąć sie już nie da bardziej , kołki weszły i trzymają raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kiedy sie wykrzywiła :P przeciez niedawno wszystko było OK :( może sprawdze ale wątpie zeby była jednak krzywa ... z tymi czujnikami cos ni tak zrobilem test w stresie i na procu 85 :| pokazał everest ale na rdzeniach po 60 , wszystko tu wariuje, chyba czeka mnie servis ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm no ja miałem bardzo podobną sytuacje tylko, że na Q6600. Przez pare miesięcy temp. w spoczynku utrzymywała się na poziomie 40 stopni. Któregoś dnia załączam CoreTempa a tu 60 stopni w spoczynku. W stresie przekraczało nawet 80 :P. Wymieniłem chłodzenie na thermaltake Big Typ 120VX i wszystko wróciło do normy.

Z czego wynikał taki skok temperatury to nie mam pojęcia. Kompa nie rozkręcałem, nawet go z miejsca nie ruszyłem....Więc może coś się z coolerem stało. Aha zaczął wtedy też jakoś dziwnie chodzić...wszystko na płycie p5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak lepiej wydać te pare zł więcej i się więcej nie martwić?:), ostatecznie chłodzenie i tak nie jest takie drogie w relacji z resztą sprzętu. Jakiś czas temu też miałem problem z temperaturą - P4 3.06GHz w spoczynku miał 55-66, w stresie w letnie dni dochodziło do 77 i przy każdym renderingu włączała się syrena. Kupiłem Scythe Trinity, może i drogie (180zł), duże (ledwo się mieści w obudowie) ale temp spadła o 20C, właściwie nie ma większych skoków a przy okazji jest wyjątkowo cichy bo to wolnobieg. Zamontowany jest na starszym procesorze ale można go zamontować na praktycznie wszystkie rodzaje slotów, również na Dual Core. Polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności