Skocz do zawartości

Teksturowanie czaszki


kowalski

Rekomendowane odpowiedzi

rozgryzam właśnie robienie tekstur na przykładzie czaszki, którą robiłem do jednej ze starych Bitew, nie jestem pewny czy robię to dobrze i chciałem zapytać co wy na ten temat sądzicie,

 

zacząłem od nałożenia na obiekt mapowania sferycznego, oto rendery z kratką oraz wygenerowany przez texportera obraz

tekstura_2.jpg

 

teks_1_1.jpg

 

teks_1_2.jpg

 

teks_1_3.jpg

 

jakoś nie byłem z efektu zadowolony i pomyślałem, że trochę przy mapowaniu pogrzebię (kiedyś trzeba zacząć :) ), dzięki video tutorialowi DruG\'a przestałem się bać Unwrapa i zacząłem zabawę na całego, zadanie okazało się jednak dużo trudniejsze niz myślałem, efekty zamieszczam poniżej (z tym, że gotowa jest mniej więcej połowa mapowania - prawa część)

 

tekstura.jpg

 

teks_1.jpg

 

teks_2.jpg

 

teks_3.jpg

 

byłbym wdzięczny, gdyby ktoś \"wiedzący\" się wypowiedział czy to mnie więcej o to chodzi i czy nie popełniam jakiś błędów, z góry dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

co do psucia się to wydaje mi się, że największe problemy są z kawałkiem z boku od skroni do policzka, jednak jest on tak umiejscowiony, że chyba to zostawię, drugi problem to łączenie się tekstury z tyłu czaszki, przy nałożnej kratce jest tam wyraźna linia podziału mapowania

 

mam jednak nadzieję, że te dwie sprawy uda mi się jakoś zatuszować przy malowaniu tekstury, pozatym te miejsca nie rzucają się w oczy w standartowych widokach (od przody, 3/4 i inne) więc może nie będzie z nimi problemu

 

skoro jakoś to wygląda, to skończę mapowanie i zacznę malowanie, dzięki za opinię DruG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było zmapować połówkę przed sklejeniem, a potem już po złączeniu dwóch połówek, skorzystać z funkcji mirror w Unwrapie i zlączyć ze sobą mapowanie dla obu połówek?

Miałbyś wtedy dwa razy mniej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zamiast mapowania sferycznego wykorzystać cylindryczne. Potem w maxie6 zrobić relaxa i po kłopocie. Ewentualnie poprzesówać parę wierzchołków na koniec (zwłaszcza te w górnej i dolnej częsci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRCN: hmmmm, pewnie i było by lepiej, ale ja pojęcia wtedy nie miałem, jak się teksturę robi, teraz zapewne tak będę robił przy modelach z płaszczyzną symetrii :)

 

Bacry: z Twojej rady też skorzystam, zapewne przy teksturowaniu miednicy, stanowiącej komplet z tą czaszką i resztą szkieletu

 

dziękuję Wam obu za pożyteczne uwagi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności