Skocz do zawartości

[PROBLEM] Quad i 4gb..3 miesieczny sie zawiesza.


!Ewert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

No i mam problem bo mój komputer mi sie zawiesza w stresie..wczoraj odkurzyłem bo myślałem że sie zapchał i temperatura go zabija, ale nie, to nie to. Mój kom to quad 6600 4gb ramu GF 7900GS zasilane przez zasilacz 520w---> http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/ATX_high_end/Corsair/Zasilacz_do_obudowy_Corsair_CMPSU_520HXEU__520W/pelny,id,31688/

 

Nie chce mi sie wierzyc zeby to przez brak mocy..może ram..może procesor. Jakie macie pomysły?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja miałem podobne problemy. Komputer był niesamowicie niestabilny i to zaraz po kupnie. Okazało się ze to wina ramu. Mam 4 giga (4X1GB) i jedna z kości była walnięta. możesz przetestować pamięci jakimiś programami albo po prostu zostawić jedną kość i zobaczyć czy działa stabilnie. Jak tak to zamień na inną itd. A jeśli komp. będzie robić jaja, niezależnie od kości, to przynajmniej ten element możesz wykluczyć

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No i mam problem bo mój komputer mi sie zawiesza w stresie..wczoraj odkurzyłem bo myślałem że sie zapchał i temperatura go zabija, ale nie, to nie to. Mój kom to quad 6600 4gb ramu GF 7900GS zasilane przez zasilacz 520w---> http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/ATX_high_end/Corsair/Zasilacz_do_obudowy_Corsair_CMPSU_520HXEU__520W/pelny,id,31688/

 

Nie chce mi sie wierzyc zeby to przez brak mocy..może ram..może procesor. Jakie macie pomysły?

 

Witka , mialem kiedys podobny problem. Nawet trzykrotnie z czyms takim sie spotkalem. Dwa rozne zestawy podobne objawy. W pierwym zestawie wymiekla kosc ramu wiec sprawdz memtestem pamieci, w drugim zestawie problem tkwil w tym ze mi napuchly kondensatory na plycie glownej, a trzeci to umierajacy zasilacz. Zasilacz byl uszkodzony, dzialal ale powodowal zwieszki resety kompa. Gdy poszedlem z zasilka do serwisu po podlaczeniu zasilka eksplodowala doslownie :] co za szczescie ze to sie nie stalo umnie w obudowie.

Najlepiej poodlaczaj od kompa dodatkowe urzadzenia np. dodatkowe kosci ram, dyski itp. i zaobserwuj jak sie zachowuje. Kolejna przyczyna hm no coz windows a raczej jakies anomalie sprzetowo-sterownikowo-softwarowe?

Jak to rozkminisz i dojdziesz co bylo nietak daj znac.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem, winna byla plyta glowna. Miala problem z obsluga pamieci w 2 slotach, mialem 4x1GB. Nie podales dokladnej specyfikacji kompa ale moze tez masz 4x1GB i moze masz taka sama plyte jak ja? Sprawdz pamieci memtestem,.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w komputroniku to zdrowia zycze...

Mnie chcieli wcisnac ze moze ta plyta tak ma, ze to nie wada, ze to moze ramy - ******** od tej pory u nich nie kupuje. W koncu ja wzieli do serwisu, chyba 2 razy ja zanosilem.

Jesli okaze sie ze to plyta glowna ma problem z pamieciami, to mozesz sprobowac obnizyc taktowanie pamieci. U mnie pomoglo, inaczej nadal latalbym do komputronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh zastanawialem sie nad tą płytą jak składałem kompa jednak moj Abit ip-35e wygrywa z nią na całej lini :) (to tak w kwestii jeśli byś chciał zmienić płytę na coś innego) - życzę powodzenia w walce z problemami

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie że trzeba tak mocno przeginać, miałem to samo ale z jedną 1gb kością, a jak widzisz jest to częsty problem ;)

 

Tomuś jeśli nadal miłbyś te problemy to możesz próbować z zasilaczem -> ponieważ taki sam przypadek trafił mi ale podczas grania a dokładnie intro gry, po wymianie zasilacza wszystko wróciło do normy.

 

pzdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

Nie podkręcałem :) a zasilacz myślę mam bardzo dobry. Rep dla wszytkich co udzielili sie w tym wątku wielkie dzięki za chęć pomocy :)

 

i gdzie te repy ?

 

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie bo chyba ten temat jest najbardziej odpowiedni podejrzewam ram o to coś, mam Geil 800 ultra 4x1, też mam quada, karta graficzna to GF 8800 GTS dzieje mi się to czasami ale dzisiaj 10 razy restartowałem kompa zanim się pozbyłem tego syfu na ekranie

 

http://img147.imageshack.us/img147/5851/img0072wh9.jpg

 

http://img144.imageshack.us/img144/5962/img0073rh3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sproboj podlaczyc grafe innym kablem. Przetaktowywales ja? Sprawdz czy masz najnowsze stery ale to chyba nie od tego. Mysle ze to kabel albo grafa sie skaszanila.

 

Jest tez inna mozliwosc - monitor. Mialem cos podobnego na moim lcd tylko u mnie bylo tak caly czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie bo chyba ten temat jest najbardziej odpowiedni podejrzewam ram o to coś, mam Geil 800 ultra 4x1, też mam quada, karta graficzna to GF 8800 GTS dzieje mi się to czasami ale dzisiaj 10 razy restartowałem kompa zanim się pozbyłem tego syfu na ekranie

 

http://img147.imageshack.us/img147/5851/img0072wh9.jpg

 

http://img144.imageshack.us/img144/5962/img0073rh3.jpg

 

dwie mozliwoscie , albo masz walniety kabel vga-monitor albo zledocisnieta grafa, duze prawdopodobienstwo ze sie grzeje sprawdz jak mozesz co tam w blaszaku sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności