Skocz do zawartości

Z AUTOCAD\'a DO MAX\'A


BART98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czy ktoś się może orientuje dlaczego kiedy exportuję z autocad\'a do 3dmax\'a obiekt 3dstudio sie strasznie zamula:mad::mad:. 3d obrabiam w cadzie bo mi łatwiej (wycinanie otworów, extrudowanie itd.) co zrobić w ustawieniach zeby to chodziło płynniej ??

help me please thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie eksportuj z acada do .3ds tylko zaimportuj .dwg do maxa, masz wtedy wieksza kontrole nad konwersja geometrii.

 

niestety jest to dobre tylko przy prostych brylach jak np. sciany, przy krzywych masz bardzo gesta siatke a o modelowaniu na faceach w cadzie zapomnij, po imporcie do maxa trzeba kazdy wertex laczyc i ginie wygladzanie.

 

Jak robisz architekture lacz jak najwiecej obiektow w jeden.

 

Do organicznych rzeczy polecam rhinocerosa i modelowanie na nurbsach. ten to dopiero zamula :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. tak czulem ze sie nie da nic zrobic :(. co prawda robiłem wlasnie import dwg. nawet wyłaczyłem wygładzanie przy konwersji. (jako ciekawostka :) plik w acad 3mb, po exporcie do maxa plik wymiany około 800mb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu mamy problem aby to w tej chwili pokazac (komputer do 3d w innym miejscu) a druga rzecz (wstyd sie przyznac :)) jeszcze nie umiem wrzucac screen\'ów. jesli help juz dziala albo mi podpowiesz jak to jutro wstawie. moge tylko powiedziec ze to nic wielkiego (jedna rama - dwa słupy z otworami na sruby + pas dolny i górny kazdy z kilku elementów no i podstawa w formie prostokąta - generalnie nie za wiele tego tam jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

screena mozesz łatwo zrobic naciskając klawisz print screen i wklejajac obrazek ze schowka do dowolnego pogramu graficznego. A co modelu z cada to troche nie rozumiem - skoro to nic wielkiego to nie powinno zamulac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) print screena to ja umiem zrobic ale nie umiem umiescic go pozniej tutaj na forum pod moim tekstem (mam podć scieżkę ?? np. gdybym chciał teraz umiescic to mam napisac poprostu d:\\grafika\\obraz1.jpg czy potrzebna jest jeszcze jakas komenda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by akdsn

...zapisz plik z samymi krzywymi ktore sobie extrudujesz w maxiu i booleanem wytniesz otworki, choc nie chce mi sie wierzyc ze tak ciezki model ci impotruje cos sie chyba popsulo :)

 

Ta inicjatywe popieram w 100% bo tez tak robie! :)

Chyba faktycznie cos sie popsulo, eksportuje obiekty z CAD\'a do max\'a od blisko 7 lat i nigdy nie bylo zadnych problemow. Jesli sa to CADowskie bryly ACIS - to wejda TYLKO przez 3ds (o DWG zapomnij), eksportuj 3ds bez zadnego wygladzania, pozniej czeka Cie tylko OPTIMIZE siatki, zeby pozbyc sie wszedobylskich trojkatow :mad:

I to wszystko.

 

A jaka to wersja CAD\'a ? Moze tu tkwi problem? Ja ciagle jade na poczciwej dwutysiaczce (wczesniej R14 i R13), na nowsze jak narazie nie mam licencji :(

 

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MareG...więc opiszę to trochę bardziej szczegółowo (postaram się nieskomplikowanie :). problem polega mniej więcej na tym: mam przekrój w kształcie litery C, któremu nadaję grubość wysokość i wycinam otworki. Kiedy już mam wyeksportowany do maxa to obiekt ma dziesiątki trójkątów o których piszesz i teraz nie wiem własnie jak się ich pozbyć aby nie tracić powierzchni przekroju. Nie bardzo wiem jak zrobić OPTIMIZE siatki bez utraty w/w powierzchni.( Użyłem funkcji z modyfikatorów mesch editing>optimize)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby Ci to lepiej wyjasnic, zbobilem wszystko obrazkowo :)

poszczegolne obiekty w formacie 3ds zajmuja odpowiednio:

41 kB

52kB

72kB

 

test1.gif

 

 

test2.gif

 

Akurat w pokazanym obiekcie AUTOEDGE nalezalo zmniejszyc z 24 do 5 :)

 

Jesli chcesz, podesle ci scene do testow + obiekt CADowski.

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności