Skocz do zawartości

Laptop apple i asystent boot camp


makler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam istnieje wiele działów poświęconym komputerom PC do grafiki 2D i 3D, a także laptopom, jednak troche mniej jest o MAC'ach rozpowszechnianych przez słynne "jabłuszko".

 

Ostatnio przeczytałem w sklepie, że na komputerze apple'a istnieje możliwość zainstalowania windowsa XP lub VISTY o czym wcześniej nie wiedziałem. Można również zainstalować oba systemu naraz. Co wy o tym myślicie ?

 

Czy warto jest kupić apple'a, zainstalować sobie windowsa poprzez "ASYSTENT BOOT CAMP" i działać jak na pospolitym laptopie?

Czy przez tą zmiane systemu komputer traci ?

 

Planuje zakup MacBook'a 13.3 cala - 2.0Ghz Core 2 Duo, 2GB RAMU i do tego grafika o której nigdy nie słyszałem. Nie potrzebuje tego laptopa do zaawansowanej grafiki ale chciałbym mieć możliwość wykonania jakiejś prostej pracy na maxie czy fotoszopie. Czy nie będe miał problemów z oprogramowaniem ?

 

I jeszcze jedno czy na lapie apple'a działał będzie iPLUS ?

 

Proszę o wasze zdania na ten temat ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nic nie tracisz biorąc maca.. nie liczac jego ceny. za pomocą boot campa postawisz u siebie windowsa ze wszystkimi sterami np kamera itp. raz zdarzylo mi sie to robic. z tego co sie orientuje to chyba lepiej miec dwa os'y i pod pierwszego postawic winde. jak usuniesz mac osa to bedziesz musial stawiac winde i wtedy dopiero boot camp i transmac... sporo zbawy z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje to te macbooki sa na standardowych podzespołach typu procesor c2duo itp więc nei sądze aby winda miała z tym problemy w obsłudze. poza tym samo apple reklamuje sie że ich laptopy są zgodne z windows xp. wydajnosc powinna byc jak na normalnym laptopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy co sie chce na tym robic. male owszem jest wygodne ale w grafice itp raczej lepsze jest większe czyli np przekatna ekranu.

 

edit: dopiero terazzauwazylem pytanie o iplus...

 

mysle ze to zalezy od modemu jakiego sie uzywa. np w erze jest modem zewnetrzny wpina sie go tylko w usb a on sam wszystko instaluje. poza tym jesli bedziesz mial na tym windowsa to czemu mialby nie dzialac? westia sterów i tyle. no chyba ze to modem pod express card i np dany macbook nie posiada czegos takiego jak express card.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lap nie będzie przeznaczony do grafiki jedynie jakieś małe projekciki tak jak wspomniałem :) tak to potrzebuje czegoś mobilnego i małego

A co do express card to nie spojrzałem czy MacBook to posiada.

 

 

-->Peripheral connections

 

One FireWire 400 port (up to 400 Mbps)

Two USB 2.0 ports (up to 480 Mbps)

 

-->Communications

 

 

Built-in 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet (RJ-45 connector)

Built-in AirPort Extreme Wi-Fi (based on IEEE 802.11n draft specification)4

Built-in Bluetooth 2.0 + Enhanced Data Rate (EDR)

Optional external Apple USB Modem

 

 

 

Z tego wynika, że express card nie posiada. W specyfikacji więcej nie ma już napisane.

 

Jest osoba, która jest w stanie to potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wifi nie ma wszędzie, a telefon ... :p

 

A wiecie coś na temat baterii MacBooka? jak długo wytrzymuje ?

 

co do tego internetu to tak jak wczesniej pisal -blade- w erze jest modem zewnetrzny wiec moze dzieki niemu daloby rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baterie trzymają bardzo długo. od 4 do 6 godzin, w MacBookach, jak w Pro jest to nei wiem.

 

Aha co do Boot Campa to lepsze jest Parallel Desktops. To taka niby emulacja, ale działa naprawde dobrze. I możesz w ten sposób w każdej chwili przełączać się między systemami. W przypadku Boot Camp żeby się przełączyć między systemami trzeba restartować kompa, co w przypadku OS X robi się naprawde żadko. Aha jak zaczniesz pracować na OS X to raczej nie będziesz chciał wracać do Windy, no chyba że programy to na Tobie wymuszą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z internetem musisz sam sie zastanowic co i jak. chcesz miec mobilnie typu era plus orange? czy w "domu". jesli jedna z pierwszej opcji to musisz poczytac o ofertach tych trzech operatorów, jesli to drugie to poszukac ofert innych dostawców w Twoim mieście. Tak wlasnie sobie wszedlem na info iplusa.. i ma dostępne modemy pod usb... dosłownie zajeło to 10 sekund z google... wiec na przyszłośc google Twoim przyjacielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu internecik jest :) chodzi mi tylko i wylacznie poza domem czyli pozostaja tylko operatorzy typu plus :) skoro tak to nie widze zadnych przeszkod aby zakupic takiego apple'a zamiast zwyklego pospolitego lapa.

 

a jeszcze co z kartą grafiki w takim apple'u bo zupełnie nic o nie słyszałem czy to jest jakaś z najniższej pułki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności