Skocz do zawartości

Problemy z maxwellem 1.6


serwulus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zestaw kilku na pierwszy rzut oko nie związanych ze sobą pytań odnośnie maxwell'a i związnych z nim programami.Z góry dziekuje i prosze o wyrozumiałość (hehe pamietam jak pierwszy raz pytałem co to plug-in i z.... mnie jak psa)

1.Czy maxwell działa z Archicadem i czy renderuje się w M.render czy w Archicadzie -suma sumarów jak to sie robi -jeśli w archicadzie to jak ?(zainstalowałem plugin do archicada) jeśli nie to jak eksportować pliki do Maxwella z Archicada?

2.W 3ds Max 7 po zainstalowaniu plugina pojawia się taki komunikat"classfrom has duplicate class ID:not loading

this may be due to a duplicate plug-in patch, Continue showing this warning for other dupicates?" - co to zanczy, nie za bardzo kumam ...-w samym maxie w materail editorze pojawia się maxwell material i tam też trochę problemów...

3.Przy exporcie z maxa *.obj do maxwella - a)czy mogę nakładać materiały w maxwellu na model wykonany w maxie ? jeśli tak to porsze o rady dla początkującego jeśli w maxie to... teraz nie będę poruszał tego problemu b).przy próbie dołączenia materiału w maxwellu pojawia mi sie komunikat zamianie materiałów i otwiera sie okna i prsi abym mu wskazał jakąś scieżkę - czuje powoli ,że szlag mnie siarczysty biere. i nie popuści nie chce nadać materiału z maxwella.

 

dodam ,że mam maxwella 1.6

 

prosze o pomoc i wyrozumiałość , pragnę przywołać słowa ..kogoś nawet jeśli to tu było to chyba za mało a- mądre rzecy warto powtarzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Tak jest. Po wcisnieciu render powinien otworzyc sie osobny soft czyli Maxwell Render :)

2. Tu chyba chodzi ze przy instalowaniu najnowszej wersji nie wywalile starszej ?

3. a) tak b) scieznka hm chyba chodzi ze nie moze znalezc map wiec tzreba nakierowac

Najlepiej wszystkie trzymac w jednym folderze

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś mi powiedzieć czy trzeba coś dodatkowo ustawić w 3dmax'ie po zainstalowaniu plugina'a - jeśli tak to czy mógłbyś mi pomóc? przy instalacji plug'a odnajduje mi główny katalog maxa i tma chce go instalować-czy trzeba coś prznośić? przyznam ,że jestem już tym lekko pod... Nie chce mi pokazać w maxie jako opcji maxwell render.-może na to coś poradzisz? dziękuję za poprzednią odpowiedz i z góry za następną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności