Skocz do zawartości

DWIII - Levus - Corn Fear


Levus

Rekomendowane odpowiedzi

No to poszli:p

 

Za przykładem nielota zakładam wipka.

Koncepcik na początek, jeszcze trochę pracy przy nim będzie.

Także byłbym wdzięczny za konstruktywną krytykę i liczę na wsparcie mentalne:)

pozdro!

 

PS: oryginalny wątek TU

 

Corn Fear - Stalker from the Darkness:p

f486461cf899e7c5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 210
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O kur....

No stary plyniesz. Chcialbym w polowie tak rysowac jak ty. Ja jakos dzisiaj wieczor sie wezme za konceptowanie, moze przez weekend cos przycisne ;)

 

Brakuje mi tylko widocznosci zywiolu ktorym wlada.

 

Pewnie ciemna strona mocy ;) Albo jakis summoner ;) OOO wiem to kruk jest summonerem i przywolal kosiarza hahahaha.

 

Dajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za taki pozytyw:)

 

Co do żywiołu to tak, będzie darkness, jeszcze popracuję nad kosą coby była bardziej darkness. Na polycouncie proponowali vegetation, ale jakoś mi nie leży takie coś..

 

Fajnie by było jakbyście pisali co Wam się podoba, co nie podoba, co byście zmienili ewentulanie, jakieś sugestie a propos detalu i tym podobne rzeczy...

 

kruku, malowałem go wieczorkami prawie od początku bitwy, pierwszy skecz zrobiłem jeszcze kilka dni przed ogłoszeniem tematu, ale nie ciągnąłem, bo nie byłem pewien co do trafności więc wolałem zaczekać aż coś ogłoszą.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba sie, natomiast imo oczodoly zmienilbym na cos takiego

IRON%2BMAIDEN-The%2BPiano%2BTribute%2BTo.jpg

gdzie mozna kontrolowac spojrzeniem i efekt glow-a tez mozna dodac do kosy zamiast tego sznurka owinietego dalbym drut kolczasty.Fajnie ze startujesz w DWIII, czekam na 3D i zycze powodzenia w pierwszej trojce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udytzkey, poszedłem za Twoją radą, dzięki!

3 wersje oczu, już właściwie wybrałem ale pokażę wszystkie.

ffede1d174172046.jpg

 

Zastanawiam się, czy nie będzie problemu z tym krukiem i kosą, kosa niby darkness (dusze itp:p ) a sugerują mi że może summoning? To napisałem, że kruk permanentny:p

 

A tu reszta, powalczyłem z kosą, odrobinę z butami i zmieniłem wisior, co o tym myślicie? Tamten mi się jakoś nie podobał do końca..

740e834fda86c7a3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki alfonsi zakapior!:) podoba mi sie!:) jeszcze powinienes jednego złotego zęba zrobic!:) teraz oczy duzo lepsze!Wisior....hmm...malo kto zwrocil pewnie na niego uwage!:) ale sygnet to by sie przydal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac slaba ta czaszka, plaska taka..... moze jakby byla bardziej kulista to by bylo git. Logo na czaszce wyglada jakby bylo wklejone na sile. Chyba poprzedni wisior bardziej mi sie podobal. Oczy ze zrenicami cooolll widac glebie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruneq->dzięki! wróciłem do poprzedniej wersji amuletu tylko dodałem łapki:) Z pomysłu jestem zadowolony całkiem:) Myślałem wcześniej o sygnecie, żeby dać na nim logo, ale zrezygnowałem, bo był za duży na takie chude paluszki, a na małym nie było by widać mordki. Pewnie dodam mu coś na dłoniach bo ciut biednie wyglądają..

 

Sivus->dziękuuwa:) Peace!

 

Ziomuś->dzięki dzięki!!

 

No to upik, dłuższe palce, większa i wygięta kosa (jak mi na polycouncie wygiąć zasugerowali), nowy amulet..

Jeszcze coś z tą kosą pomące, poszlifuje detal trochę i będzie end..

pozdro!

1fea039be7f9a560.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosy takie o zakrzywionym drzewcu i ostrzy prostopadlym do niego to co najwyzej trwae scinaja :) Z tego co ja pamietam to oddzialy kosynierow mialy kosy z ostrzami wyprostowanymi jak bagnety, co by jednak do stylu nie pasowalo za bardzo... koncept fajny, obys to wszytsko jakos ogarnal na modelu a bedzie super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoAd->dzięki, skorzystałem:)

 

Konras->co racja to racja.. zostańmy jednak przy demonicznych standardach;)

 

Ledyr->no już prawie, może jakąś prewizke dziś ulepię jeszcze w przerwie między

renderami:/

 

JmTm00->thx, zastosowałem się, starałem się nie przesadzić, imo jest cool:) Nabrały trochę życia i spójności z resztą..

 

donMario->dzięki za dodanie otuchy:p

 

ETA->coś pomącę z tym wygięciem jeszcze pewnie na modelu albo na oddzielnych skeczach, ptaszek upgradowany;)

 

Bruneq->zapewne tak zrobię, rację masz, tak..

 

Kuba_ ->dzięki wielkie za support:) skorzystałem jak widać. Tak się też zastanawiałem co zrobić z kosą, ale przecież highteku tam nie napcham, z drugiej strony jakichś kości też nie ma co na siłę przyczepiać. Zobacze, pewnie jeszcze pozmaziam coś oddzielnie w kwestii tej kosy.

 

544d0793f8949c53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

bedziesz sculptowal ?

bo jak tak to niepotrzebnie zrobiles ta "dziure" na klacie

lepsza kontrole nad tym bedziesz mial w zbrushu :)

proporcje troche inne niz na koncepcie...

narazie ladnie...siadam w pierwszym rzedzie kupuje popcorn i cole i goladam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw panowie - jaka jest wlasciwa kolejnosc w modelowaniu postaci

 

low poly w maxie -> uv w maxie -> chamferowanie w maxie do modelu wyjsciowego -> export do ZB -> high poly tzn dodawanie dettalu itd -> export normal map w ZB ??

 

Czy robicie to w zupelnie inny sposob - bo nie bede ukrywal ze bede zaczynal pewna postac ale nie do dw3

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot->tak będę. Dziurę zrobiłem po to żeby określić subdivy. Dzięki temu będę miał siatkę bardziej podzieloną w potrzebnych miescach. Proporcje na razie na drugi plan..

A tak btw to plej popcorn i sam zasiadaj i majstruj:p

 

Bro->thx!

Co do workflow-u, hm, pewnie kilka różnych opcji:

1.basemesh->sculpt->lowpoly->textury->rig

2.lowpoly->rig->sculpt->textury

3.lowpoly->sculpt->rig->textury (ja już tej nie lubię, bo może się tak zdarzyć, że jak wykonasz model low i później go przesculptujesz to mogą być duże odkształcenia w siatce low na której sculptowałeś, więc bez dokładnego konceptu i założeń ta opcja nie jest najlepsza)

 

Normalek też już nie wypalam w zbrushu, tylko w maxie, chyba lepsza jakość niż w zmapperze.

Oczywiście, żadna reguła, można i zmapperem, xnormalem (nie próbowałem, ale ludziska chwalą).

Znowu przy exporcie hipoly do maxa bez ciężkiego sprzętu gęstej siatki nie upchasz.

Mam quadcora i 4GB ramu i są czasem problemy z importem ciężkich obj, więc najlepiej exportować z zbrusha elementy highpoly tak do 1mln tri. Hiperdetal typu zmarszczki i pory na twarzy;) na normalkach lepiej robić na texturze.

 

Ten modelik będę strugał metodą 1. Ewentulanie zastanowię się nad kolejnością rig/textury ale najprawdopodobniej texturki na samym końcu.

 

Zdecydowanie nie polecam malowania textur w t-pose, pomimo standardów, chyba lepiej jest malować i sculptować na postaci z rękami opuszczonymi do dołu (45stopni) i lekko zgiętymi w stawach oraz w lekkim rozkroku.

Dzięki temu można łatwiej złapać proporcje, łatwiej ustawić loopy na stawach i latwiej uniknąć dużego rozciągnięcia textur w zgięciach. Dlatego też często postacie się riguje przez texturowaniem.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiO, AkkA->dzięki!

 

Konras->No zależy, ja z reguły używam zbrushowego retopo, trochę to żmudne ale lubię. Później refining w maxie. Nexa nie znam niestety. Mayki też nie jakoś, zacząłem się poznawać ale czasu nie stykło.

 

Update, jeszcze trochę pracy z proporcjami, formą i sylwetką pozostało..

Pewnie go bardziej przygarbię.

No i samymi quadami oczywiście jadę..

pozdro!

9d794f4e1308c15e.jpg

ecc54d00d21dcb5c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace sie znow aczkolwiek przydaloby sie Ci albo zagescic siatke glowy albo wymodelowac "atrapy" szczeki z nosem i oczodolami bo inaczej aby uzyskac zadowalajacy efekt na twarzy bedziesz musial strasznie duzo divide zrobic a to z kolei nie bedzie potrzebne dla reszty ciala... tak pozatem to ladna nawet rownomierna siatka. Rekawy moglbys zawinac do srodka, aby nadac im oszukana grubosc :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konras->thx, pracuje nad tym powolutku:)

ETA->wytrzymaj jeszcze trochę:)

Soda->no troche tak, na polycouncie to samo pisali, już coś tam zrobiłem, zresztą, siatka idzie pod sculpt, przy lowpoly się bardziej przyłożę do siatki.

SoAd->racja racja, opuściłem trochę, jeszcze klapy dojdą. Płaszczyk w zbrushu, podzielę go trochę jeszcze na meshu.

 

A, i ten garb mu trochę zredukuję, próbuję cały czas mu wyciągnąć jednak przygarbioną, lekko wybujaną pozę, ale jakoś nie mogę złapać...

 

Updacik i ide spać:/

1a8c118b18f64cf6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby nosil plecak :) to dla tego ze plecy ma nadal proste. Zlap za glowe i barki, daj soft selection i przesun do przodu i w dol. Nabazgralem jakis zboczony koncepcik ;P w sumie nie wiem po co, ale looknij, moze spodoba ci sie garb :) albo gepardzica ;)

 

koncepciklewuskc1.jpg

 

 

Plaszcz bedzie pewnie postrzepiony. Moglbys troche go przerysowac i zrobic taki dlugi i wijacy sie jak peleryna Spawna. Mogla by to byc jakas zywa istota, symbiont lub demo - jego bron.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez, dzięki gepardzica jest w pytę;)

Płaszczyk tak zamierzam taki rozwiany, no może nie aż tak jak u spowna, ale coś w ten deseń. Dzięki!

 

A co myślicie o włosach a'la Rob Zombie? (pan na zdjęciu po prawej jakby ktoś nie znał)

Z filmu Bękarty Diabła:p (swoją drogą polecam jak ktoś nie widział, rzeźnia w stylu coutry, dzieci kukurydzy itp..)

6c0b582b5b098227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności