Skocz do zawartości

DWIII - ETA - Green ripper FIN


ETA

Rekomendowane odpowiedzi

Ekhm ekhm... idąc za aktualną modą, postanowiłem udokumentować swoje poczynania na DW III na tym zacnym forum :P....

 

Na początek concept:

wraithconc2ep6.th.jpg

 

Wszelakie komentarze mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W sumie był jeden wcześniejczy szkic, ten zrobiłem dzisiaj tak troszek na szybko, żeby jakoś zanotować pomysły które mi przyszły do głowy

 

Tutaj wcześniejsza, w sumie to nie ma dużych różnic...

wraithrp8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncept z pierwszego posta bardziej mi się podoba, tyle że przy modelowaniu trzeba będzie uważać, żeby nie wyszedł z tego jakiś kaleka :) Wiem że ciężko poradzić sobie z konceptem, jeśli nie robi się tego regularnie, może więc wystarczy,tak jak pisał Kruku, ogólny zarys figury. Bez większego wdawania się szczegóły. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konceptu, to dla mnie jest to bardziej coś poglądowego, i tak modeluje ze zwykłej referki człowieka, więc puki co ten koncept puki co styknie ;) Jak narazie zacząłem modelować model low, jak w między czasie coś przyjdzie do głowy to dorysuje jakieś koncepty ;), bo w sumie przydało by się troche detalu...

 

lowpoly1bv2.th.jpg

lowpolywf1rg3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

a koncpet to nie musi byc przypadkiem w min 6 odcieniach? zanim sie zabierzeszza modelowanie opracuje sobie dobrze koncept, naprawde zaoszczedzi pozniej kupe czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewus - zawsze wole modelować :P, aż się boję pomyśłeć co będzie jak będe musiał zrobić tekstury... :O

 

donMario - co masz na myśli z tymi odcieniami?? (cieniowany czy cuś??), koncept będzie jeszcze dorabiany, ale na początek chciałem mieć ogólną bryłę postaci

 

Mały up:

 

w1lg4.th.jpg

m2xb3.th.jpg

m1ue6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, oblukałem, musi być w 6 odcieniach ale w kategorii 2D. Więc nas to nie dotyczy.

 

ETA:

tu Ci napiszę bo mi się klawiatura połamie jak zacznę po angielsku:p

Zrobiłbyś jakiegoś detalu trochę więcej, jakieś pasy wiszące do tej szaty, jakieś opancerzenie na rękach (tylko lekkie, jak na magikowatego przystało), może jakieś łańcuchy.

Wyrenderuj sobie od frontu i maluj po modelu, zawsze to łatwiej trochę koncepcić.

Możesz mu zrobić taki duży szal a'la "legacy of kain".

Całkiem spoczko wyszła Ci ta gęba na ramieniu, tak samo ręce, dłonie niczego sobie.

Popracuj jeszcze nad formą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz fajnie, ale nie spiesz się zbytnio. Czasu jest pod dostatkiem, więc warto posiedzieć i przemyśleć każdą rzecz trzy razy. Poszperać w necie, podpatrzeć, i dopiero wtedy lecieć dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewus - co racja to racja, troche detalu trzeba dorobić, z tym frontowym renderem dobry pomysł, thx ;) co do szala, to jakiś tam będzie, ale już na twarz nie będzie zachodził, od tego jest ta część zbroi wysunięta do góry.

 

Kuba - co do zaczynania... to zastanawiam się czy to był dobry pomysł, żeby zacząć od low... jak myślicie jak low będzie gotowy to co potem?? color map, hi-poly czy rig??

Czasu trochę jednak jest, będzie trzeba pooglądać jakieś fajne concepty, może cosik wymyśle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak, trzeba powiedzieć otwarcie, DW to nie źródło modeli nadających się do produkcji. Wiele modeli jest tak zrobionych, żeby prezentować się świetnie na finałowym renderze. To, czy będzie się dobrze zginał, to już nie jest w tym przypadku takie istotne, jeśli siatka będzie wyglądała ok, a model będzie dawał radę. Może rób sobie elementy modelu w high, dopasuj potem low do high i wypal normal mapy, potem malowanie i na koniec prosty rig żeby ustawić pozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... będe musiał to przemyśleć, swoją drogą trza sprawdzić czy dużym problemem będzie przerobienie tego co już mam no high, kurcze game art to ciężki kawałek chleba XD.

 

A tak przy okazji wpadłem na pomysł żeby dodać mu na plecy takie o ustrojstwo:

 

armorbackcu0.th.jpg

 

Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETA moim zdaniem za szybko przeszedles z konceptu do modelowania. W koncepcie brak wizji, detalu. Modelujesz i juz robisz dodatkowe koncepciki. Te dodatkowe koncepciki maja jedna wade, ze przy calosci wcale nie musza dobrze wygladac.

Popracuj nad konceptem to bedzie sie to trzymac kupy.

Modelowac mozesz zaczac od czego chcesz, mozesz robic HI lub mid lub LO poly. Przy czym Mid to taki podklad do Zbrusha. Ja zaczynam od Mid lub LO poly i wrzucam do ZB i dodaje detal.

Wierze, ze sobie poradzisz, ale nie odpuszczaj sobie istotnych rzeczy jaka jest koncepcja postaci. W tej bitwie wazne jest zeby zrobic postac na MAX swoich mozliwosci i czegos sie nauczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki soda ;), chyba pojde za twoją radą i pobawie się jeszcze z konceptem. Dzisiaj trafiłem do gipsu więc mam dużo czasu żeby siedzieć i nad nim myśleć :P

 

Narazie tyle wymyśliłem :P:

 

conc2mz1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soda, wiem wiem dla ,mnie organika to ciężki kawał chleba... jak narazie przerobiłem trochę ten naramiennik:

 

naram4au0.th.jpg

 

co o tym myślicie??

Tak btw. ten modle ma już 1mln poli, więc nie chce sobie wyobrażać ilę beędzie miał cały model.... podczas wypalania normal map da się jakoś częściowo robić?? tzn żeby model podzielić a nie cały odrazu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie chłopacy ;), co do gałki ocznej to dopiero teraz na to uwage zwróciłem, trzeba to na modelu odrazu poprawić, czy będzie można w GIMPie po wypaleniu normalek??

A tu kolejny mału up, wziąłem się za prawy naramiennik:

 

rbracwer2wz1.th.jpg

rbracwer1id8.th.jpg

rbracwer3yp0.th.jpg

rbracwer4jn2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie lepiej spherki wrzucic zamiast oczu, to i prawidlowy ksztalt obwodek oczu wyjdzie sam. Co do normali nie przejmuj sie ze to bedzie wazylo 6 mil poligonow. Model mozna pociac wypalic normale i w Photoshopie poskladac.

Jedziesz dalej:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych oczu to pewnei zrobie jak mówicie tzn. dam sphery... tylko boje się, że troche mi to zepsuje zamysł bo chciałem troszke rozciągnąć tą twarz... ale zobaczymy jak się wezme za poprawianie.

 

Tymczasem kolejny mały up prawego naramiennika:

smbrayr3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx;) Soda, daaaawno już nic nie rysowałem, na ogół modeluje z głowy lub z gotowych konceptów ;)

 

ledyr- mógłbyś rozwinąć myśl?? tzn. gdzie za okrągłe??

 

I up tyłu... zostawić/wywalić/zmienić??

 

armor3yl6.th.jpg

armor2ja2.th.jpg

armoroe5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowo to wygląda. Faktycznie lepiej z modelowaniem jak rysowaniem. Może wymodeluj sobie koncept ?

 

a tak na marginesie to nie powinno być:Grim Reaper ?

 

czy to że zielony to jakoś wynika z regulaminu bitwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeno - Nie wiem czy miało by sens modelowanie konceptu, tzn jak już bym miał model to po co mi koncept?? :)

 

Co do nazwy to w regulaminie jest, że postać powinna mieć kolory i logo forum... jako, że startuje z polycount to są to zielony i czarny :), stąd green a nie grim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sprostuje a raczej moze sie zapyytam. Z tego co czytalem na wymaganiach na polycount to nie obraniczaja oni prac do konkretnej palety kolorow a jedynym warunkiem jest u nich umieszczenie loga, ktore rowniez nie musi byc zielone z tego co zrozumialem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insignia and Colors:Your character must possess your team's colors and/or your team's insignia (if your team has one). If you don't have the colors or the insignia located somewhere on your character, your entry will not make it into the top 50. Please represent your team properly. This is a team event so make your team proud!

 

A na stronie dominance war jest z polycount logo i kolory zielony i czarny, i tym właśnie się kieruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do warsztatu, fajnie to wszystko idzie. Calkiem spoko hajek, fajnie wyprowadzony meszyk hajka.

Ale tak osobiscie to jakos nudza mnie juz designy gdzie postac ma 10 oczu, 4 glowy, 15 rak, macki, kolce trzyma w reku jakies ochlapy ciala albo male dziecko, swieci jak choinka na boze narodzenie i blyszczy jak psu jajca.

Nie wiem, brakuje mi swiezosci w tych wszystkich rzeczach co ostatnio ogladam. odnosze wrazenie ze jakies takie kopiowanie kalki przez ksero nastepuje.

Nie dotyczy to tylko twojego modelu, ale ogolnie, aczkolwiek twoj mnie sprowokowal.

Ech no nic.

Jedziesz dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze, motywuje to człowieka:)

 

Co do konceptu to zawsze lubiałem warhammera, i poszedłem w tym kierunku. Tak pozatem to na takich koksach fajnie się ćwiczy modelowanie:P

Chociaż model waży 220 mb i ma ok 2,5 mln poly, a blender powoli zaczyna zmulać (szczególnie w czasie zapisu i chwile po :D ). Następnym razme jak będe modelował jakąs postać pod game art to spróbuje wymysleć coś świerzszego :P, albo wymodeluje swój autoportret, swoją drogą ciekawe jak to jest szczelać do samego siebie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt - warhemmerem 40 zalatuje mi to (przypomina Kultyste) ale jak dla mnie bomba - bardzo lubie ten klimat :D

co do modelu to cos zrobil bym z ta okragla glowka z wywalonym jezorem na lewym naramienniku - stylem mi jakos nie pasuje do calej reszty ;)

takto fajnie idzie ,powodzenia i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx, kumpel twierdzi, że przypomina akolite z Warcraft :P, a tą główkę raczej zostawię, ona ma symbolizować logo polycount pokazujące jęzor wszystkim wrogom :D

 

I mały up, ciałko sie zrobiło, swoją drogą szkoda, że blender nie wykorzystuje podczas edycji 2 rdzeni albo nie umi utrzymać więcej poly :/ jak narazie 3 117 248 poly i model juz ciagnie 1,2 GB ramu ciekawe czy moje 2GB utrzyma cały model :P

 

qw1lv0.th.jpg

qw2am1.th.jpg

qw3er7.th.jpg

qw4hk3.th.jpg

 

Obiektywna krytyka mile widziana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności