Skocz do zawartości

problem z OC athlon x2 4200


drakul

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam maly problem.przejrzalem neta i znalazlem co trzeba odnosnie OC procka mojego.problem w tym ze kiedy poustawiam zadane wartosci, i potem sie bootuje to wyskakuje okienko zebym zresetowal zegar procesora.pod spodem komunikatu jest tabela z mozliwosciami wyboru profilu cmosu, biore bootuj dalej i system dziala ale na normalnych zegarach.a gdy wchodze na biosa to pokazuje ustawione przeze mnie wartosci OC.dlaczego nie chce mi ich zaladowac , o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W OC wiele zależy od egzemplarza. Nie możesz wymagać takich rezultatów jakie mieli inni. Poza tym liczy się płyta, chłodzenie (chociaż jeśli już przy ładowaniu nie działa to pewnie nie to), pamięci jakie masz zainstalowane... A tak w ogóle to AMDki się kiepsko kręci, bo fabrycznie są już wyżyłowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amd tez sie dobrze kreci , nic nie napisales o sprzecie , jak dla mnie z biegu dajesz mu za duze wartosci ,z a duze fsb i proc nie chce wstac wiec mozesz wybrac ladowanie def ustawien , podkrec go mnie , sprawdz ustawienia dzielnika pamieci , procek za malo voltow moze miec tez dlatego juz nie wstaje , za malo napisales , wiec z tego nie wiele da sie wywrozyc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procek amd 4200+,winsdor, plyta GA-M55s-S3, pamiec 2x512 plus 2x1gb.raczej da sie na pewno podkrecic , tylko jakis maly problem jest,a bios to award modular v.6.00.procek wstaje, sam laduje ustawienia i jest ok, ale nie chce wejsc na wyzsze taktowanie,mimo ze w biosie ma to podane.moze gdzies w biosi jest opcja ktora blokuje przestawienie zegara i trzeba ja wylaczyc.ael ja takiej nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem problem.odkryla mi sie potrzebna zakladka w biosie schowana pod kombinacja klawiszy CTRL+F1.mam pamieci ddr2 667.wiec bede musial pokombinowac,planuje zrobic 260 dla fsb i mnoznik 10 ale spadnie mi wtedy HT do ponizej 800mhz.ale to chyba nie jest duzy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no poczytalem troche.i z podkreceniem procka blokuja mnie pamieci-moge z nich max wycisnac 333mhz bez podnoszenia napiecia,a tego nie chce.a dzielnik procek/ram wynosi 7 wiec , 2600:7 daje 371mhz tzn.ze musze wymienic pamieci na 800setki zeby wszystko poszlo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za pamieci ?

 

masz tzn mix tzn pewnie ? rozni producenci , rozne pojemnosci i oc sie kaszani , nie podales marki ani modelu , chociaz tak mala roznica powinien komp wstac , nie kupuj pierwszych lepszych 800 bo nie musza byc wcale lepsze ;] , napiecie mozna podniesc i o 0.3V , mala szansa ze cos im sie stanie , jesli zaczna sypac bledami to mnie V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apacer 2x512 plus geil 2x1gb CL4 , oba dualle na 667mhz.nie wiem czy podniesienie napiecia pomoze uzyskac pamieciom taktowanie o ~40hz wyzsze niz maja to fizycznie dane. no chociaz to tylko kolo 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie powinny spokojnie ze 100 wiecej poleciec bez zmiany niczego , ale to sa pod wzgledem oc kiepskie pamieci to raz , dwa same geile albo apacery by tak poszly a razem juz nie , podnoszenie napiecia sporo daje , ale to juz jak na def voltazu nie idzie dalej , tzn podnoszenie napiecia na pewno na wplyw na oc jesli w to watpisz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności