Skocz do zawartości

UV Set


Maykel

Rekomendowane odpowiedzi

zrobilem w Mayce na jednym obiekcie kilka UV Setow. Maxwell Studio wczytuje mi ten obiekt, ale UV Setow nie widze i nie wiem jak sie do tego zabrac :/ Chyba jedynym wyjsciem bedzie podzielenie obiektu na mniejsze o ile nie znajdzie sie inny sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gdy zaznaczysz obiekt to UVset są w oknie OBJECT PARAMETERS - uv sets - UV parameters. Jak byś chciał coś zmienić to musisz przełączyć z LOCKED na inny.

Potem w oknie MATERIA EDITORA przy wybieraniu textur możesz wybrać który SET ma być odpowiedzialny za mapowanie.

Aby wyświetlić na obiekcie konkretną mapę musisz zaraz pod podglądem materiału w MATERIAL EDITORZE wdusić ikonkę oczka i wybrać interesującą Cię mapę.

 

Tak na marginesie to lepiej chyba wszystko co związane z mapowaniem i dzieleniem obiektu na mniejsze robić w majce. Mapowanie w studio skomplikowanych obiektów jest raczej trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odzew. Ja robie to tak, w Mayce mapuje i przypisuje kilka UV Setow do jednego obiektu. Exportuje wszystko do .OBJ i po otwarciu w Maxwell Studio nie mam tych UV Setow :( Jest tylko jeden UV's. No chyba, ze cos zle w Mayce robie :/ a w Mayce to tak, wybieram po prostu Faces'y i przyporzadkowuje im nowy material- kazdej czesci inny. Pozniej w UV edytorze zaznaczam te Faces'y i tworze nowy UV Set. Wtedy mam w UV Edytorze kilka UV Setow i jeden glowny zwany bodajze Map1. W maxwellu mozna dodac UV Sety, ale mapowac jego narzedziami to masssakra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem jest tutaj format .obj . Prawdopodobnie on przewala tylko jeden UVset. Jak ja przenosiłem pliki z nowego maxa do starego to też nadziałem się na ten problem.

 

Spróbuj (o ile jest taka opcja w pluginie maxwella do Mayki) wyexportować scenę/obiekty w formacie maxwella czyli .mxs wtedy maxwell sobie sam wyexportuje to co trzeba.

powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności