Skocz do zawartości

Wacom Bamboo - rysuje/klika jak chce nawet 1 cm od tabliczki! Juz 2 egz. i to samo..


DavidLaser

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem parę dni temu bamboo. Pierwsze co zauważyłem po zainstalowaniu to to, że zaznacza/przeciąga/klika/rysuje mi nawet bez dotykania. dotknę piórkiem tabliczki, oderwę na kilka mm, a ten dalej działa jakbym ciągnął po tabliczce... WTF. Potem było nieco lepiej, myślałem że się rozgrzał czy coś, ale niestety, w Pshopie i Painterze znów to samo raz na ok. 10min, bez reguły. kursor klika/rysuje jak głupi bez dotykania.

 

Wymieniłem w sklepie na inny, podłączam, i myślę sobie że ten będzie ok. Ale po 30 min. znowu to samo. oczywiście próbowalem z różnymi ustawieniami w sterowniku, wyłączyłem programowo wszystkie przyciski na tablecie i piórku ale bez skutku.

 

poszukałem na forum Wacoma, okazuje się że niektorzy zgłaszają ten sam problem. odpowiedź wacoma: końcówka do wymiany, albo konflikt ze sterownikami/oprogramowaniem w systemie.

 

no dobrze, ale to już 2 NOWY egzemplarz i co, mam wymieniać na trzeci??

 

Nie wiem czy macie podobne doświadczenia, ale jeśli to rzeczywiście sprawa systemu (w co wątpię) to może macie coś do zasugerowania.

 

Jeśli nie to chyba poproszę o zwrot kasy w sklepie i tyle; a potem sobie sprawię intuosa.

 

btw, model Bamboo One ktory pożyczałem od kumpla działał bezbłędnie. może to ma związek z gumką na końcu piórka (której nie ma w One) która i tak jest do niczego bo nie można jej zaprogramować tylko ściera na biało 100% zawsze i wszędzie..

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

końcówka faktycznie wygląda na chałowo zrobioną; telepie się trochę jak potrząsasz piórkiem.

 

no ale co mogę zrobić, pociągnąć ją kombinerkami ?? :cool:

 

chyba tylko iść do sklepu, kazać sobie pokazać piórka z innych zestawów i jak nie będzie lepszego to zwrot kasy, potem do dystrybutora i szukać dobrze zrobionego egzemplarza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, problem rozwiązany.

 

wymienili mi po raz kolejny (to już 3 tablet!) i ten działa dobrze. piórko jest też wyraźnie mniej czułe niż 2 poprzednie i jest większy zakres czułości nacisku.

 

radzę każdemu dokładnie przetestować bamboo przed kupnem! 2 na 3 tablety ze zwalonym piórkiem -- całkiem nieźle się Wacom popisał. ale jeśli już działa, to jest b. dobry tablecik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności