Skocz do zawartości

Render Sie Wiesza


Rekomendowane odpowiedzi

ok, widze ze tu juz wiele takich tematow, ale juz nie mam do kogo sie zwrocic, wiec prosze was o pomoc

 

mam scenke, kilka roznych ujec musze z niej wyrenderowac,

przy ostatnim ujeciu jakim pracowalem wiesza mi sie max (ale wiadomo ze to przez mentalray)

scena jest dosc ciezka 3,5 miliona poligonow, aczkolwiek bez textur, tylko 7swiatel

mam quadcore, 3GB ram, xp pro sp2 3Dsv9

wszystkie opcje pod zakladka "processing" bodajrze na uwolnienie pamieci RAM mam wlaczone, limit RAM jest na 2GB,

wydaje mi sie ze problemem jest "motion blur" bo odkad go wlaczam, tym szybciej mi sie wiesza max,

 

wydaje mi sie ze jedynym rozwiazaniem jakie mi zostalo to renderowanie bezposrednio w mental ray, z command line, niestety nie mam zielonego pojecia jak to sie robi, ktos zna jakis tutek?

 

jezeli ktos zna jakies inne rozwiazanie, z checia je poznam ;)

 

ps, mam jeszcze laptopa z 1GB ramu, ale wydaje mi sie ze net. rendering tutaj i tak nie ma sensu?

 

z gory dziekuje za jakolkowliek pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

jesli problemem jest motionblur to renderuj osobny pass i pozniej zloz w jakims sofcie do postprocessing'u (AfterEffects, Combustion...)

inna opcja to odpalenie na swojej maszynie backburnera i wyslanie rendera scieciowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie to,

okazalo sie ze render wieszal sie(no w sumie to sie czesto wiesza ale akurat na tej klatce t ozawsze) na pierwszej klatce eksplozjii, w ktorej to wiele obiektow znika, pojawia sie 38nowych, + 4xParray, mysle ze to dla tego, chyba ta klatke wyrenderuje maksymalnie w roznych layerach i bede je skladal w post do kupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności