Skocz do zawartości

select and non-uniform scale


Piotr Dobosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ogromny problem modeluje samolot wlansie i nie moge znalezc odpowiedniego modyfikatora by uzyc funkcji non-uniform scale na obiekcie skonwertowanym do editable mesh chcialbym rozciagnac skrzydlo i nie wiem jak to zorbic przepraszam za dosc proste pytanie ale sam sobie nie poradze:( Bardzo prosze o pomoc i bardzo dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale przeciez to nie rozwiaze problemu tu musi sie dac jakiegos mogdyfikatora uzyc ja tez kiedys sie nad tym zastanawialem ale dalem soebie spokuj. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale naprzyklad jak by on chcial zwerzyc obiekt to by sie nie dalo zrobic tego poprzez ruszanie wieszcholkami wiec musi byc jakis modyfikator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie dzial mi to:( nie wiem czemu:( stworzylem obiekt skonwertowany do editable mesh i nie moge go ze scalowac w zaden sposub tak samo bylo z narzedziem mirror ale znalazlem modysfikator mirror i wsystko jest oki ale co do scalowania nie moge nic wymyslic:( bardzoo prosze o pomoc. a i jeszcze wiecie moze jak zrobic by muc nalozyc material bitmapa na robone przez siebie obiekty bo wyskakuje mi jakis blad gdy przypisuje material pisze ze,, the following object require map coordinates and may not render correctly\':( jak to obejsc?? prosze o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat drugiej części pytania:

 

rozwiązanie masz tutaj - http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=8872

 

A jeśli chodzi o Twój główny problem, to powiem tak:

osoby, które wyżej odpowiadały na Twój problem, z pewnością są w stanie każdy obiekt, czy jego część przeskalować, tak jak tego chcą. Ja czytając Twoje pytanie udzieliłbym takiej samej odpowiedzi, więc chyba po prostu nie za bardzo widać, w czym masz problem. Jakiś screen tego co masz i tego co chcesz uzyskać, mógłby być pomocny.

 

Jeszcze przyszło mi do głowy:

-Zaznacz wybrane vertexy (te które chcesz skalować) i nanieś na nie jedną z modyfikacji FFD i następnie skaluj, przesuwaj, obracaj jej punkty kontrolne - może takie rozwiązanie Ciebie usatysfakcjonuje.

-konkretniej: jeśli np problem przy skalowaniu wspomnianego skrzydła jest w tym, że siatka zaczyna wariować w miejscu łączenia z kadłubem (czyli w miejscu, gdzie jest granica między vertexami zaznaczonymi i niezaznaczonymi), to jeszcze \'soft selection\' może być dla Ciebie przydatną opcją

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za pomoc!:) ale tzn. u mnie dzieje sie cos takiego mam objekt konweruje go do editable mesh puzniej chche go zeskalowac a z nim nic sie nie dzieje:( tak jak by funkcja scale nie dzialala tak samo mialem zfuynkcja miror na umieszczona a pasku gdy ja bralem z paska kompletnie nie wplywala i nie dzialala na obiekt ale gdy uzylem modyfikatora mirror wszystko bylo ok:( Pozdrawiam serdecznie i dziekuje bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności