Skocz do zawartości

MiniBitwa 3D: superman


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!!

 

superman_emblem.jpg

 

Jakoś tak zachciało mi sie pobić z wami :D

minaowicie jako, że jestem miłośnikiem tradycyjnego modelingu chciałem zaprosic was do minibitwy :)

 

PLAN:

MInibitwa polega na zrobieniu glowy (maxymalnie bust) "supermana" koncepty mozna znalesc np. tu--> http://images.google.pl/images?um=1&hl=pl&lr=&q=superman+bust&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w

 

 

warunek to uzywanie tylko tradycynego modelingu czyli zadnych sculpterow...

 

termin--> brak jak skonczymy :)

 

 

mam nadzieje, ze ktos jeszcze pamieta jak sie tradycyjnie modeluje i sie przylaczy :)

 

 

LISTA:

- Tomala

- Ex3

- gawel72

- Tul

- brumugun

- Coin

- zgrzyt

- zonk

-nielot007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zawsze to fajnie jak jest jakaś bitewka przynajmniej się zobaczy jakieś fajne łeptyny. Nielot rzuciłeś wyzwanie to pokaż co tam masz jak najszybciej ale wiesz tak żeby nie wypłoszyć potencjalnych uczestników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobra sign me in. Znalazłem nawet referkę na której się będę wzorował taki klasyczny Chistopher Reeve:

http://watchingamerica.com/images/superman_pic.jpeg

 

No i mam takie pytanie czy tu chodzi o jak najlepsze oddanie głowy supermana bez użycia żadnych sculpterów czy o to żeby się przesadnie namodelować?

Bo jak to pierwsze to czy można włosy machnąć hair and furem i na twarz jakąś texturkę zapodać? Wtedy byłoby chyba ciekawiej, w końcu nie samym modelingiem grafik żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Tomalą.

Bo jak to pierwsze to czy można włosy machnąć hair and furem i na twarz jakąś texturkę zapodać? Wtedy byłoby chyba ciekawiej, w końcu nie samym modelingiem grafik żyje.

 

No i ja też się chętnie zapisze na tą minibitwe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

fajnie, ze ktos sie zapisal :)

Tomala--> nie, zadnych hair furow i innych tego typu urzadzen :) jakbys mial sculptowac to czy bys nie wyrzezbil takze wlosow ? wiec tutaj tez "trzeba" je wymodelowac :) nie musi to byc hardkorowy detal ale tez nie baza pod zbrusha ;)

 

Ex3--> super Ci to wyszlo i jak szybko :P ja dzisiaj cos pokaze :)

 

gawel72--> dopisalem Cie :)

 

Tadek--> nie uciekam ;) ale modelowac tez trzeba umiec a na forum jak widze ta technika zanika i jest na niskim poziomie :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem sie zapytać.

Jakie będą nagrody :)

Nielot jako organizator powinien się tym zająć :D

Czy wszyscy uczestnicy się ze mną zgadzają ?

 

heheh i tak ja wygram wiec was nagrody nie interesuja ;)

a tak na serio hmmmmm cos moze wymysle hehe napewno jak ktos wygra dostanie punkty rep odemnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot - nie wygrasz bo ja tu jestem :P

Tomala - fajny modelik, broda za wąska i oczy daj głębiej, czoło bardziej kwadratow, szczęka też bardziej kwadratowa.

Podczas robienia swojego się dość mocno zaskoczyłem jak bardzo kwadratowa jest ta postać :)

 

 

Włosy oddzielę od modelu i będę je męczył później.

A u mnie już początki teksturki. Tex ma rozdziałkę 2048 więc jak dam radę go skończyć to na koniec dam jakiegoś większego renderka.

Pozdro

cf9cd84e287b3e6a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie robic tex ale i tak bedzie sie tylko model liczyl :) i musi (?) miec duuuuuzo fajnego detalu ;) ja dzisiaj juz cos dam mam juz skonczona baze wiec teraz tylko detal :) bede mial bust'a ktory wyjdzie z polaczenia tych dwoch obrazkow--->

s_ta_DSC00704.jpg

superman-f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj nie miałem czasu nic zrobić ale żeby już nie było o szczęce tą ją poszerzyłem sporo poza to co jest na referce. Szerokość szczęki w pierwszym poście jest właśnie dopasowana do refki ale rzeczywiście wygląda skromnie jak na supermana. Podkreślam że staram się upodobnić mojego supciomena do Christophera Reeve więc tak mu bardzo głowy nie przerobię na styl marvelowski.

a515dfc73333a594.jpg

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem nieco proporcje i zrobiłem sobie taki renderek w Zbrushu (tylko nadałem materiał, nic więcej).

 

80332425lc7.jpg

 

71592896uh3.th.jpg39027783fy1.th.jpg

 

Teraz dopiero zauważyłem, że w Zbrushu jakieś strasznie małe oczy wyszły, w Wingsie są zdecydowanie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu Supermenowi przybyło trochę lat. Będę musiał nieco znormalizować te zmarszczki, bo na razie to jest zupełnie inna osoba. Zbrush przy takiej siatce już wysiada, chociaż w zasadzie nie wiem czemu. Brakujące wielokąty to quady, gdzie vertexy łączą się z 4 edgami, więc standard. Czarne kropki z kolei to chyba z kosmosu przyleciały.78183954js9.jpg

57987220fz4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, pisałeś że Ci zbrush wysiada to pomyślałem że w nim coś robisz.

Moja rada jak robisz czworokąt ustawiaj vertexy tak żeby dwa dowolne vertexy polygona można było połączyć linią bez przecinania krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tul - popracuj jeszcze nad tym nosem i nad łukami brwiowymi.

Nielot - dawaj tego supermana na forum, w bitwie ( nie ważne że mini ;) ) chodzi o to żeby się dzielić progresem i dostawać/udzielać pomocnych rad :)

Update:

Początek włosków, idzie strasznie ciężko z tymi herami.f16cc349c9296473.jpg

403ecead65fab283.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up, heh w zbrush'u dużo łatwiej szuka się formy, no i jest to dużo przyjemniejsze :) , także, tutaj już chyba nie będę dalej tego ciągnął, tylko przerzucę się na zbrusha do wątku ze sculptami wrzucę, bo to sensu nie ma , tylko topo rozwale, żeby to miało kształt taki jak ja chcę.

superman_step2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek_CG -> Proszę bardzo, jak widać jest pare triangli, hmm łatwo można usunąć ;] , trzeba bardziej ostrzejrzy łuk brwiowy zrobić im bliżej nosa...

wzorowałem się na tych obrazkach co nielot wkleił, oraz na modelu antropus'a (kosmos :) ), siatka ta już nie bardzo nadaje się do zbrusha z powodu nierównomiernego zagęszczenia poly :/ , trzeba będzie to troche przerobić.

 

superman_step2_wire.png

 

Coin-> Strasznie pogięty model w niektórych miejscach, zwłaszcza okolice ust i usta do wymiany, pracuj pracuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności