Skocz do zawartości

Laptop dla grafika. Jest sens?


Orangegraphics

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje że nie potraktujecie mnie jak jednopostowca :D

 

Chodzi o to. Czy nowe laptopy są komputerami sensownymi dla grafika 3d?

Często wyjeżdżam, domek w górach, narty, wyjazdy. Chciałbym mieć tam możliwość pracowania w 3d.

 

Czy w budżecie 4500 zł znajdę coś naprawdę dobrego?

 

Chodzi 3ds maxa, V-raya, Ps-a, mudboxa. docelowo będzie blender i linux ale to jeszcze chwilka.

 

teraz pytania konkretne:

 

- stabilność. to jest kwestia najważniejsza. stabliny, pewny, niesprawiający niespodzianek

 

-rozmiar matrycy, myślę że 17 cali? 15 malutkie, 19 wielkie nieporęczne i chyba nie w tym budżecie?

 

-jakość monitorów w tym. czy da się pracować na takim monitorze czy jednak podpinać zewnętrzny trzeba? odwzorowanie kolorów, kontrast?

 

-firma.

IBM, Toshiba, Hp?

 

-rodzaj chipsetu graficznego. z tego co patrzyłem to w tej cenie są tylko jakieś zintegrowane lub radeony 2600HD i moblie geforcy 8600M. Jak wygląda ich wydajność w porównania do stacjonarnych kart graficznych?

 

-to samo z procesorami. czy Core 2 duo mobile o taktrowaniu 2.0 Ghz ma taką samą wydajność jak C2D 2,0 w budzie?

 

- Czy w Radeonie lub Geforcie w laptopie mogę zewnętrznie podłączyć monitor i używać go jako main displaya a ten z laptopa jako second? (dualwiev w zwykłych kartach graficznych geforce'a tak pracuje, przyzwyczaiłem się do tego i cięzko by mi było się przeżucić na pojedynczy monitor)

 

-wytrzymałość. nie mówię tu o rzucaniu, ale zwykłe intensyne użytkowanie, w samochodzie, w słońcu. czy to szkodzi laptopowi?

 

nigdy nie interesowałem się laptopami i jestem trochę zielony.

 

 

 

z góy dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

odpowiem tylko na czesc:

 

Czy w Radeonie lub Geforcie w laptopie mogę zewnętrznie podłączyć monitor i używać go jako main displaya a ten z laptopa jako second? (dualwiev w zwykłych kartach graficznych geforce'a tak pracuje, przyzwyczaiłem się do tego i cięzko by mi było się przeżucić na pojedynczy monitor)

 

mam radka hd2400xt 256mb w swoim lapie, i da sie tak zrobic

 

IBM, Toshiba, Hp?

 

dell :)

 

rozmiar matrycy, myślę że 17 cali? 15 malutkie, 19 wielkie nieporęczne i chyba nie w tym budżecie?

 

ja wybralem 17, rozdzialka 1440x900 jest calkiem ok, chociaz troche malo w pionie, sa tez 19xx ale to moim zdaniem za duza rozdzialka na 17"

 

Komfort pracy na lapie 17 dla mnie jest swietny, pelnych rozmiarow klawiatura, mozna wziasc lapa do klienta czy wlasnie gdzies na wyjazd.

Pracuje z podlaczonym zewnetrznym 19", bez zewnetrznego tez daje rade.

Minus to rozmiary i waga, 17tki to jednak do trzymania na kolanach nie sa, chociaz na upartego mozna oczywiscie ;)

 

stabilność. to jest kwestia najważniejsza. stabliny, pewny, niesprawiający niespodzianek

 

nigdy mi sie nie wykrzaczyl jeszcze laptop, jak nie instalujesz zadnych smieci, nie podkrecasz procka itd, to wydaje mi sie ze lapy dzialaja tak samo jak stacjonarne...

 

jakość monitorów w tym. czy da się pracować na takim monitorze czy jednak podpinać zewnętrzny trzeba? odwzorowanie kolorów, kontrast?

 

zalezy od firmy oczywiscie, moj ma problemy z bialym kolorem, i wszystko jest strasznie nasycone, postprodukcja na zewnetrznym zalecana :P

 

wytrzymałość. nie mówię tu o rzucaniu, ale zwykłe intensyne użytkowanie, w samochodzie, w słońcu. czy to szkodzi laptopowi?

 

zalezy od firmy, ale raczej zadnego na plaze np lepiej nie zabierac, piasek w srodku itd :P

 

mam 5letniego della i sladu na nim nie ma uzywania, nigdy nic sie nie zepsulo, a uzywaly go 3 osoby... acery podobno sa slabe, ale mialem mozliwosc kupienia sporo taniej jednego wiec sie zdecydowalem, zobaczymy ile pociagnie, na razie jestem bardzo zadowolony

 

tyle ode mnie,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geforce Go 6200 - dwa monitory działają.

 

Co do pracowania w słońcu - jest problem bo wszystko się odbija, nie widzisz ekranu. Słońce nie musi być mocne żeby tak było.

Podobno są ekrany które tak nie mają.

Jest też możliwość że się przegrzeje, jeśli będziesz renderował w słońcu albo w ciepłym pomieszczeniu. Podłączenie dodatkowego chłodzenia jest kłopotliwe bądź niemożliwe. Ale są inne sposoby na to.

 

Pracuję od kilku lat wyłącznie na laptopie (nie mam innej możliwości), wolałabym stacjonarny (są lepsze za tą samą cenę i można mieć większy monitor), ale nie narzekam, pracuje się całkiem dobrze.

 

Co do firmy, niedawno był na forum wątek z sondą jakiej firmy laptop, radzę poszukać i przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> - stabilność?

 

Stabilność zależy od użytkownika, nawet Mac może stać się niestabilny przy "odpowiednim" użytkowaniu.

 

>> - rozmiar matrycy, myślę że 17 cali?

 

No to brzmi jak rozsądny kompromis pomiędzy rozmiarem, a mobilnością.

 

>> - jakość monitorów w tym?

 

Praktycznie większość to matryce TN, ze wszystkimi wadami tego typu matrycy... No i szklanki będą miały lepsze kolorki od matowych.

 

>> - firma?

 

Ta która da w danej kwocie najlepszą ofertę, tylko przed zakupem trzeba pomacać towar :).

 

>> - rodzaj chipsetu graficznego?

 

Mobilne są oczywiście słabsze, wiadomo chodzi o ciepło, ale tragedii nie ma i da się na tym pracować.

 

>> - to samo z procesorami?

 

Procesory mobilne nie ustępują osiągami.

 

>> - Czy w Radeonie lub Geforcie w laptopie mogę zewnętrznie podłączyć monitor i używać go jako main displaya a ten z laptopa jako second?

 

Można.

 

>> - wytrzymałość?

 

W odpowiednich rękach każdy sprzęt jest wytrzymały. Co do słońca to ciężko czy to stacjonarka czy laptop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. to teraz kombinuje tak. aby ciąć po kosztach wziąść matryce 15cali. i tak będę podłaczać zewnętrzny monitor więc wychodzi na jedno. a laptop bardziej poręczny. dobrze kombinuje? da się jakoś pracować na laptopie 15 cali 1280x800 ?

 

delle za drogie... toshiba może...

coś takiego:?

http://www.noteo.pl/produkt/satellite_a2001j0_c2d_t75002x1g250g154tbaticamvhp.php?sID=19265&&cID=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanowiłbym się nad takim

http://www.alienware.com/Configurator_Pages/area-51_m9750.aspx?SysCode=PC-LT-AREA51M9750&SubCode=SKU-DEFAULT

Niezłe podzespoły, składasz co chcesz i cena warta uwagi (rośnie z lepszymi wnętrznościami ;)). Niestety nie wiem jak z dostępnością w Polsce i jak wygląda ewentualna wysyłka za granicę. Nie wiem też czy gwarancja jest na cały świat.

Można pooglądać i się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryca wogole nie zawracaj sobie glowy. Praca z kolorem to porazka tak jak na przecietnym LCD albo gorzej bo wszystkie lapy maja chyba matryce TN.

 

W HP nie ma nic zlego. Robia bardzo dobre lapki.

 

Zastanawiales sie nad kadlubkiem? Compal FL90, poszukaj na allegro. Za ok 3200-3500 mozesz miec 4GB ram. GF 8600GT, C2D 7200/7500. Haczyk jest taki ze w razie awarii wysylaja go do usa. Nie wiem czy sa jakies inne wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja sie dopisze...mam Sony Vaio jakis tam, jest on dodatkiem bo stacjonarnego napewno mi nie pokona (nie za dobry ale lepiej niz lap chodzi), więc mam to sony i zadowolony jestem.

teraz chce zmieniac na cos lepszego i oczywiscie kazdy co innego mowi...doslownie kazdy...

z tego co slyszalem to tylko na sony, dell i toshibe patrzec, reszta to pomyłka jakaś, ale teraz w sony nają viste tylko, co jak wiemy nie jest fajne i producent nie daje xp wogole i pod niego sterownikow...wiec srednio...i tak sobie siedze i dumam co kupic, bo jak slucham ludzi to ogolnie zaden sie nie nadaje...

tu taka zaprzyjazniona stronka: http://www.laptopy.net/

jak byśce mieli chwilke to zerknijcie i jakis konkretny milo by bylo jak byście polecili

w ciągu 2 tyg chciałbym kupi...do 4,5 tys około...pozdrawiam i poszukiwania czas zacząc...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności