Skocz do zawartości

karta grafiki CO WYBRAć !!


aniaalicja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

 

Mam następujący problem. Nie mogę się zdecydować na kartę grafiki. A może ktoś będzie miał propozycję innej karty (do 1000zł).

Karta ma służyć głównie do 3d programów.

Co wybrać:

 

GeForce 8600 GE Galaxy 512MB HDTV & DVI (PCI-E) OC CoolerMaster lub

ATI FireGL V3350 PCI-E 256MB Retail lub

Radeon 3870 Gigabyte 512MB 2xDVI lub

Radeon 3850 Asus 512MB 2xDVI Super Cooler

 

Liczę na odzew i potraktowanie mojego problemu poważnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A po co 1gb pamieci ? 8800GT jak ostatnio rozmawialem ze znajomym generalnie potrafi "dlawic" sie podczas grania , arch nie dopracowana do mozliwosci karty i dopiero GTS wypada pod tym wzgledem lepiej , wiec chyba wolal bym kupic GTS 512 , a i do nowszych gier z wyzsza rozdzialka starczy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sikor3000

a moze cos w stylu quadro nvidi? skoro tylko do 3d programow. pny quadro 570 kosztuje kolo 700 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli softem jest MAX to pewnie Geforce będzie lepszy...

 

natomiast sam przekonałem się na własnej skórze że tryb OpenGL kuleje w Geforce-ach...

 

P.s.

 

daj znać po zakupie jak się sprawdza...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wypowiedzi :).

 

Słyszałam również że karta ATI FireGL jest specjalnie przystosowana do 3D, jej architektura. Wiem dużo osób chwali sobie GeForce 8600GT lub GeForce 8800GT. Choć podobno te karty produkowane są na osiągnięcie high performance tylko i wyłącznie dla gier.

Zmartwiło mnie że 1GB na kości potrafi przymulić kompa.

Kumpel też mi mówił że kupić kartę firmy Gigabyte bo Asus ma sknocony serwis.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, 8600 odpada na początku bo to przysłowiaowe "gówno", dlatego że interface pamieci masz na 128 bit. I w gry sobie nie pograsz. jak za tysiaka to 8800 jakieś, a tak na marginesie to bym brał to http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_9600_GT/GeForce_9600_GT_EVGA_512MB_HDTV__DVI_PCI_E_KO__Crysis_GRATIS_/pelny,id,52456/

 

i za zaoszczędzone pieniądze kupił lepszy zasilacz czy płyte główną :)

 

PS. czy ktoś coś czytał czy widział artykuł o przerabianiu 7900GS na quatro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage ze 8800gt wypada lelpiej od 9600gt to za 700 zl bym tego nie wzial ;]

 

8600 "gownem" nie jest w swoim przedziale cenowym , i do grania w mniej wymagajace gry badz nizsze rozdzielczosci spokojnie nadaje sie , nie kazdy gra we "wspanialego" crysisa na 24" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, przegiales :) do "wspanialego: crysisa na 24' potrzeba 2xULTRA. Ja mam 8800gt i nie moge grac na very high bo to wyglada jak bullet time.

Poza tym rzeczywiscie lepszy jest 8800GT za te sama cene. Im wiecej shaderow w grze tym lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co kupić :) do 3D, mój wybór jest następujący:

procesor AMD Phenom Quad-Core 9500 BOX (Socket AM2+)

płyta główna Abit AN-68SD lub Microstar K9A2 CF-F

karta grafiki ATI FireGL V3350 PCI-E 256MB Retail

dysk twardy SAMSUNG SpinPoint T166 HD403LJ (400GB) lub Samsung SpinPoint T166 400 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

nagrywarka Pioneer

zasilacz Straight Power BQT E5-450W (450W)

kości Kingston

 

Kartę grafiki na pewno ATI FireGL, płytę główną albo z Abita albo z Microstar.

Jak wszystko kupię i sprawdzę go. To napisze o jego wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainteresuj się bardziej kościami, ich firma to nie wszystko. dobry i w dużej ilości ram to podstawa. w ogóle to do karty grafiki bym tak dużej wagi nie przywiązywał. czy GF czy radeon to różnica będzie niewielka. Ja bym najwięcej uwagi poświęcił prockowi (teraz wszyscy biorą q6600, nie słyszałem jak amd się sprawdzają), płyta , ram i chłodzenie skuteczne i ciche, zasilacz też mocniejszy bym wziął. ale ja się nie znam na kompach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainteresuj się bardziej kościami, ich firma to nie wszystko. dobry i w dużej ilości ram to podstawa. w ogóle to do karty grafiki bym tak dużej wagi nie przywiązywał. czy GF czy radeon to różnica będzie niewielka. Ja bym najwięcej uwagi poświęcił prockowi (teraz wszyscy biorą q6600, nie słyszałem jak amd się sprawdzają), płyta , ram i chłodzenie skuteczne i ciche, zasilacz też mocniejszy bym wziął. ale ja się nie znam na kompach :)

 

różnica jest między trybami openGL i directX...

 

Nvida też nawala ostatnio ze sterami, w których psuje tryb OpenGL.

 

Natomiast Radek poprawia jakość sterowników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage ze 8800gt wypada lelpiej od 9600gt to za 700 zl bym tego nie wzial ;]

 

8600 "gownem" nie jest w swoim przedziale cenowym , i do grania w mniej wymagajace gry badz nizsze rozdzielczosci spokojnie nadaje sie , nie kazdy gra we "wspanialego" crysisa na 24" ;]

 

Tak jest ta karta jest "gównem" w 100% tego słowa znaczeniu, jest wolna w dodatku obsługuje najnowszego directx i sobie z nim po prostu nie radzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ta karta jest "gównem" w 100% tego słowa znaczeniu, jest wolna w dodatku obsługuje najnowszego directx i sobie z nim po prostu nie radzi :)

 

no, no . tylko nie gówno. mam ją w swoim kompie. kupiłem ją za nieduże pieniądze (ok 500 chyba ale pare miesięcy temu) i jestem bardzo zadowolony. Ja się umie pracować w maxie i używać kalek i opcji ukrywania to w zupełności wystarcza do robienia wnętrz i architektury. Kiedyś, chyba z 3 lata temu zapłaciłem 1700 zł za używaną quadro 980 xgl. Ten mój GF przy starej quadro to jak lata świetlne. W pracy mam 8800 GT, różnca jest ale nie jakaś duża. Na GF 8600 grałem w cal of duty moder i w airborna i (jak na moje wymagania) chodziło super. Ciekawi mnie jeszcze opcja instalowania 2 kart i łączenia ich. Może ktoś ma takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porównanie :

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+8600GTS+256Z

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7900GS+256+D3

 

7900GS można tu kupić

http://allegro.pl/item320174581_galaxy_geforce_7900gs_zalman_256ddr3_256_pci_e.html

 

sam mam ta karte, jest super cicha do tego mam zasilacz http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/ATX_high_end/Corsair/Zasilacz_do_obudowy_Corsair_CMPSU_520HXEU__520W/pelny,id,31688/

i pierwszy raz ja chciałem właczyć kompa to 2 razy kliknąłem power bo myslałem że nie odpalił sie.. a on po prostu tak cicho chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym komputronikiem, nie szkoda wam pieniędzy? To jeden z najdroższych sklepów na sieci.

A co wyboru karty to polecam stronkę - http://forum.purepc.pl/

 

pozdrawiam,

makak_

ja w komputroniku kupiłem dwie rzeczy(których na tabene nigdzie indziej nie było) i mam zniżkę stałego klienta :D ze zniżką ceny są mniej więcej takie jak w innych sklepach, a oni mają WSZYSTKO

 

odnośnie karty to bym polecił 8800gt 512mb galaxy albo gigabyte, cena koło 650 zeta i w testach daje radę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oni mają WSZYSTKO

 

Przesadzasz, np pamięci: nie mają Mushkin'a ani A-Data, z zasiłek, ja mam Mushkina 580W i też u nich nie ma. Plusem nie wątpliwym komputronika, to opis produktów, z czym spora część sklepów online kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, np pamięci: nie mają Mushkin'a ani A-Data, z zasiłek, ja mam Mushkina 580W i też u nich nie ma. Plusem nie wątpliwym komputronika, to opis produktów, z czym spora część sklepów online kuleje.

w większości przypadków jeśli nie ma w komputroniku to jedyną szansą jest allegro, chyba że jakiś sklep na końcu polski, ja wolę mieć gwarancję w miarę blisko

a i jeszcze plusem jest to że ludzie z komputronika(w gdyni) się w miarę znają na sprzęcie bo w większości sklepów komputerowych jakich byłem ci ludzie nie mają pojęcia o sprzęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mushkin ogolnie trudno dostepny , i to wszytkich ich produktow sie tyczy , komputronik potrafi miec dobre ceny czasem i warto kupic.

 

Co do grafy GTX teraz to kicha , zdecydowanie lepiej 8800GTS 512 , nowsza lepsza poprostu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jingoloba

Grafa dla Architekta, praca w Archicadzie, maxie(rendery).

Potywierdzily sie moje opinie ze lepiej zrezygnowac z GTXa.

 

GeForce 8800 GTS PNY 512MB TV 799zl

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_8800_GTS/GeForce_8800_GTS_512MB/GeForce_8800_GTS_PNY_512MB_TV__2x_DVI_PCI_E_/pelny,id,50059/

 

Czy moze:

GeForce 8800 GTS Gigabyte 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) 899,-

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_8800_GTS/GeForce_8800_GTS_512MB/GeForce_8800_GTS_Gigabyte_512MB_TV__2x_DVI_PCI_E_/pelny,id,49433/

 

czy moze GeForce 9600 GT EVGA 512MB HDTV & DVI (PCI-E) SSC 739zl;

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_9600_GT/GeForce_9600_GT_EVGA_512MB_HDTV__DVI_PCI_E_SSC/pelny,id,53525/

 

Wszystkie sa w miare porownywalne, taktowanie rdzenia, pamieci podobne, czy moze poprostu 9600GT. bo to nowsza technologia?

 

GeForce 9600 GT XFX 512MB HDTV & DVI (PCI-E) XXX Edition - 699;

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_9600_GT/GeForce_9600_GT_EVGA_512MB_HDTV__DVI_PCI_E_SuperClocked__Crysis_GRATIS_/pelny,id,52824/

Najszybszy zegar i najnizsza cena.

 

teraz pytanie jaki producent? Evga, Asus, gigabyte czy moze inny, ja preferuje EVGA, tylko nie wiem czy slusznie,

Jaki zasilacz bedzie optymalny do w\w kart?

 

A komputronik to dla tych opisow, nie mowie ze od razu bede tam kupowal, pozniej i tak znajde najtansza ofete.

 

Dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9600 a 8800gts to roznica spora na korzysc gts boda wydajnosciowo 9600 odpowowiada 8800gt , nie patrz na same wartosci taktowania itp bo to nie swiadczy o wydajnosci karty , tak czy owak gts bdb wybor.

 

Co do firmy to w sumie wiekszosc idzie na tym samym pcb i ta sama karta wiec bralbym tansza , czasem dluzsza gwarancja jest czy dodatki ale wolal bym kupic lepsze chlodzenie na ta karte i cieszyc sie cisza i doplacic do "marki" 10-20% , seryjny cooler zly nie jest ale jednak mozna nabyc lepszy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC :). KAŻDA OPINIA BYŁA BRANA POD UWAGĘ.

 

No to tak, wybrałam wreszcie się do sklepu :). Kupiłam wszystko w PC CENTRUM w Łodzi (www.pccentrum.pl)

 

Zakupiłam następujące podzespoły :D:

 

płyta główna: Gigabyte/GA-MA770-S3/DDR1066/GBLAN/F

Procesor: AMD/Phenon/9500/2mb/AM2+/4x2.2Ghz

Pamięć RAM: A-Data/2x1024mb/DDR800/Extreme

Karta graficzna: ASUS/RADEON EAH3870/1024/256/DDR4/HDTV sterowniki trzeba w odpowiedniej kolejność wgrywać przez to że coś karta nie dogaduje się z płytą, ale pozatym OKI

Zasilacz: Corsair/CMPSU-450VXEU/450W/ATX COOL

Dysk: HDD SAMSUNG 500GB/7200/16/300/HD501LJ zadowolona

Monitor: LCD 19''HP/LP1965/S-PVA/6msGtG/HDCP niezły

 

 

Jak chodzi o testy to tak: Jutro będę go sprawdzać w 3dmark 2006. A jak chodzi o render to jak zrobię to podam wyniki. Chyba że macie jakiś Tester typu wyżej wymieniony program? To z chęcią go sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teścik zrobiłam w 3dmark 2006 oto wyniki:

 

3DMark Score: 7571 3DMarks

SM2.0 Score: 2387

HDR/SM3.0 Score: 3618

CPU Score: 3185

Game Score: N/A

GT1 - Return To Proxycon: 19,363 FPS

GT2 - Firefly Forest: 20,418 FPS

CPU1 - Red Valley : 1,065 FPS

CPU2 - Red Valley :1,524 FPS

HDR1 - Canyon Flight: 35,928 FPS

HDR2 - Deep Freeze: 36,437 FPS

Fill Rate - Single-Texturing: 4905,398 MTexels/s

Fill Rate - Multi-Texturing: 11787,310 MTexels/s

Pixel Shader: 92,554 FPS

Vertex Shader – Simple: 215,674 MVertices/s

Vertex Shader – Complex: 78,862 MVertices/s

Shader Particles (SM3.0): 24,730 FPS

Perlin Noise (SM3.0): 84,516 FPS

8 Triangles: 8,817 MTriangles/s

32 Triangles: 39,779 MTriangles/s

128 Triangles: 118,965 MTriangles/s

512 Triangles: 121,947 MTriangles/s

2048 Triangles: 123,282 MTriangles/s

32768 Triangles: 123,491 MTriangles/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o GeForce 8800 GTX EVGA 768MB dla Architekta głównie Archicad i Max.

Mialo byc do tysiaca ta jest za 1099, mi taka cena pasuje.

 

 

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_8800_GTX/GeForce_8800_GTX_EVGA_768MB_TV__2x_DVI_PCI_E_/pelny,id,35943/

 

Doloz pare groszy i zainwestuj w radka x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności