Skocz do zawartości

Eizo S1932 Shg


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

Jak w temacie. Co sądzicie o tym monitorkku?? Szukam czegoś zamiast CRT, żeby dobrze odwzorowywał kolory (mam już jednego LCD 19"), bo na biurku nie mam miejsca na CRT :(

 

na allegro np.:

http://allegro.pl/item323119453_lcd_eizo_19_s1932_shg_sug_nowy_gw_fv_sklep.html

http://allegro.pl/item325033965_monitor_lcd_19_eizo_flexscan_s1932_shg_w_wa.html

 

Co o tym sądzicie? Może macie jakieś lepsze modele, niekoniecznie tej firmy?? :> Z góry dzięki za szybką opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Da się porównać z tym, co widać na CRT? :> Gdybyś miał ocenić od 1 do 10 zgodność kolorów, ile byś dał? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem kto ale ktos na pewno mial kiedys w podpisie 2x1990sxi.

Ile ludzi tyle opinii. Taki fajny link zeby ci jeszcze bardziej pomieszac :) http://mva.pl/forum/ najlepsze forum o monitorach.

 

cytat z tego forum:

 

"Tom01 napisał:

Praktycznie wszystkie modele Eizo serii S mają 10-bitową paletę.

 

Marek Konopka:

1) Czytelnik pytał o tzw. "natywną matrycę". Modele, do których się Pan odnosi posiadają 8-bitową paletę barw. Pozostałe barwy są tworzone poprzez FRC.

2) Dokładniej rzecz biorąc jest to niepełna 10'cio bitowa paleta (1021 odcieni, a nie 1024)."

 

drugi cytat, nie zwiazany z poprzednim:

 

"Monitor opiera się zapewne na podobnej elektronice co model 90SXi, a jeśli tak, to natywna paleta dla tego monitora będzie wynosić 10 bitów oraz 12 (prawie) po poszerzeniu poprzez FRC. "

 

Nie chce ci zle doradzic, najlepiej bedzie jak przejrzysz to forum a szczegolnie ten watek o zastosowaniach graficznych http://mva.pl/forum/viewtopic.php?t=739&postdays=0&postorder=asc&start=180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Dzięki wielkie za info o tym drugim monitorze. Korzystasz może z niego? Martwi mnie trochę mały kontrast - 600:1. Eizo ma 2500:1, skąd taka rozbieżność??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1990SXi od okolo roku, kolory sa niesamowite. Nie sa zbyt nasycone jak to w wielu lcd (ludzie wtedy mowia ze sa ladne kolory). Mnostwo detali w cieniach. Zrobilem kiedys test. W PSie zrobilem kilka szarych paskow, od czerni stopniowo do bieli i nierozroznialne bylo kilka najciemniejszych odcieni (chyba 4 nie pamietam dokladnie). Nie pamietam jak bylo z najjasniejszymi ale na pewno nie zle.

Monitor mozna kalibrowac sprzetowo z ograniczeniem najbardziej zaawansowanych funkcji (chyba brak kalibracji do okreslonej krzywej gamma, mozna tylko wybrac jedna z presetow i do niej kalibrowac). Oficjalnie nie mozna dla tego mozliwosci sa okrojone. Jak pogrzebiesz na forum mva to sie wszystkiego dowiesz. Nie kalibrowalem wiec szczegolow nie znam.

Podswietlenie - na bialym lub bardzo jasnym tle widac ciemniejszy obszar przy ramce monitora ( mniej wiecej przy kazdym brzegu). Na ciemnym tle nic nie widac.

 

Kontrast mam na 50%. 2500 to kontrast dynamiczny, pewnie cos takiego jak interpolacja (tak lopatologicznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałeś obraz na nim z jakimiś innymi modelami?? ;>

 

Chcialbym :) Ze zwyklymi nie ma co porownywac ale z tymi eizo chetnie bym sprobowal.

 

Przeczytalem pobieznie ten artykul i przyznam ze bylem oczarowany... dopoki nie przeczytalem tego: "Eizo FlexScan S1931 to idealna maszyna dla każdego. Sprawdzi się zarówno w szybkich grach jak i profesjonalnych aplikacjach graficznych."

Stare goralskie przyslowie glosi ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego :) Potem zauwazylem nazwe strony Tygodnik Komputerowy, hmm. Chcialbym w to wszystko wierzyc ale na twoim miejscu pogrzebalbym glebiej w necie. Poszukaj info na stronie ktora podalem, oplaci sie. Podalem chyba nawet linka do konkretnego tematu na forum "zastosowania graficzne". Przejrzyj temat, czesto ludzie podaja kilka modeli i pytaja ktory wybrac, pewnie znajdziesz tam te eizo. Zawsze tez mozesz zapytac. Marek Konopka to goru na tym forum, on wie chyba wszystko :)

 

Jeszcze jedno: jak rozgladalem sie za monitorem to najlepsze odwzorowanie kolorow mialy matryce S-IPS stosowane w monitorach pro, przypuszczam ze nic sie nie zmienilo. Jest tylko 1 lepsza matryca, monitorek 19' kosztuje ok 16tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190
http://www.eukasa.pl/pc-i-pda/sklep/423273/eizo/eizo-s1932se-bk/ - ostatnio pełen obaw dokonałem zakupu na tej stronce i ku mojemu zaskoczeniu w ciągu tygodnia dostałem sprawny monitorek. Pełen obaw, bo kosztował wtedy jeszcze 1410 zł, czyli 350 zł taniej niż we wszystkich innych sklepach. Jak widać monitor już trochę podrożał (pewnie nie tylko ja wyczaiłem tą okazję), ale nadal opłaca się go kupić (kolorki cud miód jak na tą klasę). Rozprzestrzeniam info bo może ktoś ma zamiar kupować monitor, a to naprawdę niezła okazja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to zamiast kupować monitor Eizo lepiej kupić sobie dobrego crt :P za 300 zło można kupic takiego ze zaden lcd nie podskoczy. Eizo ma dobre parametry techniczne...ale co nie jest w nich dobrego to duża plamka. ;/

może sie mylę bo stał u mnie na biurku monitor Eizo troszkę starszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności