Skocz do zawartości

Jak zmapować powiginany spiralny element


Nowi

Rekomendowane odpowiedzi

POMOCY :/

http://www.marchewka.pl/ chodzi mi głównie jak zmapować taką balustradkę jak w schodach nr 14 mam już zrobiony model i już 3 dzień męczę sie żeby nałożyć na to texturę no i trochę lipa powiem szczerze :/ Unwram UVW za dużo nie pomaga bo balustrada w różnych rzutach nachodzi na siebie, a jak wezmę "Flaten maping" to wszystko jest porozrzucane i malowanie do tego textury w Photoshopie zajeło by mi 100 lat.

 

Próbowałem praktycznie wszystkiego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

z jednej strony bym mu dal cylindra ale pewnie by wyszlo poziomo a nie pod skosem

potem bym podszedl do tego zeby robic z kawalkow ( widac ze ta balustrada tez musi byc z kawalkow ) ale to pewnie dlubanina

kiedys kumpel mapowal obiekt powyginany tak ze najpierw stworzyl go jako prosty , potme mu nadal mapowanie , a dopiero potem wyginal - mapowanie przybralo postac tego wybiecia - tak wiec tym sposobem bym sprobowal najpierw stworzyc tjby rozwiniecie balustrady - nalozyc b prosto mapowanie a potem zakrecic sie spiralnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coś tam zaczęło działać ale jeszcze nie do końca wszystko rozumiem :|

Pelt niby mi rozkłada rozciąga siateczkę jak by to była zwykła beleczka, ale coś końce są nieźle pozawijane, jest na to jakiś sposób czy muszę sobie podzielić element na kawałki, może to wynikać z tego że zaznaczam wszystkie Face-e które chcę żeby mi rozciągnął, a co do tego "szwy wzdłuż jednego loopa" i "relax tool a konkretnie relax by face angles, iteration: 1000, amount 1." to jakoś nie mogę sie połapać. Rozumiesz szew po to aby ładnie ja rozłożyć itd. , ale tego relax-a nie mogę dostrzeć jest jedynie Relax "Light" i "Heavy" w "Pelt map parameters"

 

I tak dla zobrazowania co robie źle ;/

 

55785549no4.jpg

 

27260617sw2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknij okienko pelt map parameters, kliknij na przycisk pelt w mod unwrap uvw i teraz będziesz mógł edytować uv w edytorze (Edit UVWs).

Zakładka tool> relax, jeżeli dobrze rozciąłeś siatkę to taki relax powinien ją ładnie rozłożyć a najlepiej jak byś miał program deepUV tam jest lepszy relax.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala -> wielkie dzięki w końcu sie udało trochę pomieszałem namieszałem ale wkońcu to jakoś wygląda :)

Lis -> próbowałem "PolyBoost" ale to pluginek na większa rozkminkę a jak narazei niema na to narazei niema zbytnio czasu ;)

 

jeszcze raz dzięki Pozdro Nowi

 

P.S. Wiem czemu mi tak dziwnie wyginało bo nie zauważyłem że mam końcowe poly zaznaczone ;) co niepozwalało prawidłowo rozłożyć siatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności