Skocz do zawartości

Ulepszenie/zmiana sprzętu - Pomocy!


greg00

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak, jako prace dyplomową mam do zrobienia w 3dsm samochód, wymodelowałem co nie co, jednak już widzę ze mój komputer ledwo to znosi, zdarza się nawet, że się wyłącza ;/, a robię jeszcze bez tekstur praktycznie i bez oświetlenia.

narazie mam Semprona 1400, 1GB ramu, grafika: evga GF 8600 GTS ( na AGP ) itp itd... wiec raczej nic szczególnego jak na te czasy

 

no i mam problem teraz, mam do dyspozycji 2000 tyś zł.

co polecacie za tą kwotę i gdzie najlepiej?

w sumie jest to kwota na całą jednostkę bez dysku, napędów i ewentualnie obudowy (jeśli nowa płyta w tą obudowę się zmieści)

Dysk mam na SATA, czy na SATA II będzie znacząca różnica? czy nie warto dokupować nowego?

kartę dźwiękową tez mam :)

 

tak więc co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

a powiedz ile poly ma twój samochód? ponieważ twój sprzęt powinien spokojnie model samochodu uciągnąć

 

 

modelowac jeszcze jako tako sie da, jednak przy wielu obiektach zaczyna sie już nieźle przycinać przy obracaniu viewportu,

praca ma polegać na modelowaniu, nalozeniu tekstur, ośwetleniu... więc ciężko będzie to dociągnąć do końca tego na tym sprzęcie,

 

sama karoseria ma bez smooth'a - 5118 poly, po włączeniu MeshSmooth (iterations: 2) wzrasta do ponad 81000, mowa o samej karoserii, a do tego dochodzi sporo innych detali, jak powyłączam wszędzie MS to jeszcze jako tako to idzie, jednak jak włączę żeby posprawdzać jak to w całości wygląda to sie strasznie muli. a jak ustawiłem na próbę światło (jedno Omni) to już w ogóle tragedia była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności