Skocz do zawartości

Akcja dla laptopowców...


vinc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja sobie Compala fl dziewięćdziesiątkę tydzień temu kupiłem. Ogólnie wypas oprócz matrycy błyszczącej 15,4 1440x900 (trochę lepsze kąty w pionie by się przydały). Konfiguracja:

 

Intel Core Duo 2 T7700 (2 x 2,4 GHz),

2 GB ramu,

GF 8600M GT,

160 GB HDD,

Bloutooth,

WIFI,

DVD recorder,

czytnik 3 in 1 (przydał by się compact flash),

firewire itd...

 

kosztowała 3500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak się sprawują laptopy asusowskie i nie wiem z skąd takie niskie ceny, ale warto się temu przyjrzeć:

http://www.laptech.pl/product_info.php?products_id=1363

 

To jest wlasnie kadlubek FL90 - VBI, Santa Rosa

http://allegro.pl/search.php?string=santa+rosa&from_showcat=1&category=47462&country=1

Dopisanie nazwy producenta ASUS to klamstwo najwyrazniej. Kadlubki, np FL90 to produkty nie-markowe, produkowane i sprzedawane przez bezposrednich producentow laptopow - dostawcow toshiby, HP, asusa i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak się sprawują laptopy asusowskie i nie wiem z skąd takie niskie ceny, ale warto się temu przyjrzeć:

http://www.laptech.pl/product_info.php?products_id=1363

 

Cena niska, bo to kadłubek czyli mocniejsze bebechy, ale nieco gorsze wykonanie, matryce...

Ogólnie wygląda na całkiem ciekawy sprzęt, ale zapewne będzie gorąco w łapki z takimi bebechami :)

@Gomez

To nie jest żadne kłamstwo, przecież masz wyraźny podział na Asusa i Asusa VBI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem do czynienia z kadlubkami ale one sa wykonywane przez tych smych producentow co markowe laptopy wiec chyba jakosc wykonania czy matryca powinny byc ok. Myle sie ?

Laptopy np asusa roznia sie tym ze maja logo asusa, moze inne opakowanie, reklame, marke i serwis na calym swiecie. Kadlubki odsyla sie do usa, do fabryki. Stad moim zdaniem roznica w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem do czynienia z kadlubkami ale one sa wykonywane przez tych smych producentow co markowe laptopy wiec chyba jakosc wykonania czy matryca powinny byc ok. Myle sie ?

Laptopy np asusa roznia sie tym ze maja logo asusa, moze inne opakowanie, reklame, marke i serwis na calym swiecie. Kadlubki odsyla sie do usa, do fabryki. Stad moim zdaniem roznica w cenie.

 

Dajmy na to Asus produkuje (raczej składa) markowe lapki i kadłubki (jako ASMobile = Asus VBI), ale to nie znaczy, że takie elementy jak materiały z których wykonane są obudowy, ich spasowanie są takie same. Podobnie matryce, to nie jest tak, że matryce różnią się jedynie rozmiarami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. teraz wam napisze co mi dzisiaj powiedzieli w salonie z lapami.

Z dellami problem bo zamawiac trzeba itd itp...jak kupowac to sony albo ibm, sony ma slaba rozdzielczosc i wyzsze modele tylko viste mają...hmm, ale są ładne i ogolnie spoko...ibm są brzydkie, nawet bardzo, ale polecał mi serie T z kompozytu z całości, mowił ze obi człowieka nim można spokojnie...twardy...rozdzielczosc wysoka, Ramu do 4gb, xp da rade, nawet proponowal viste 64b...hmm, wiec chyba bede miał brzydkiego twardego laptopa, seria T ok 4500zl, co sądzicie...

aaaa...i xp lepiej co nie...?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do składanych laptopów, to zależy kto je składa. Są firmy komputerowe, także dobrzy informatycy technicy, którzy takie laptopy składają, często właśnie na kadłubkach ASUS'a na przykład, a podzespoły dobiorą Ci według Twojego uznania i tak, aby laptop stabilnie, bez problemów pracował. Większość daje też na to gwarancję, a cena znacznie niższa niż w normalnych sklepach.

Brat ma tak właśnie składanego laptopa już ładnych kilka miesięcy i sobie chwali (Procesor Core 2 Duo, 2GB RAM, 100GB dysk [7200rpm] i ATI Mobility Radeon 256MB pamięci własnej, matryca 15" panorama - obraz żyleta).

Za całość z XP Home Edition - 3400zł - jakieś pół roku temu.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odświeżyć wątek, żeby nie zakładać kolejnego.

 

Przymierzam się do kupna lapa, i jak zwykle najfajniej byłoby kupić coś dobrego, żeby się do grafiki nadało i jednocześnie nie wydać fortuny.

 

Kolega podesłał mi to: http://www.euronotebook.pl. Co o tym myślicie?

Fajna sprawa, że większość jest bez OSa i dołączają do zestawu płyty ze sterami do XP (słyszałem, że podobno trochę jest z nimi problemów w przypadku komputerów przeznaczonych na Viste).

Jest tam taka seria ChiliGREEN, zastanawiam się czy warto się tym zainteresować - cena całkiem spoko. Te dwa modele wydają się fajne http://www.euronotebook.pl/index.php?page=product&p_id=184 i http://www.euronotebook.pl/index.php?page=product&p_id=186, no i właśnie, warto kupować laptopa 17"? Czy nie lepiej zwykły 15" i dokupić najwyżej jakiś monitor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chilgreen ? a jaka to firma? Czy to nie jest kadlubek? Jesli kadlubek (skladak) to poszukaj Compal FL90, cena podobna. Wez 17 bo to jest akurat to czego lapom brakuje najbardziej. Dodatkowy monitor i tak sie przyda bo 17 to tez nie duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie przy IBM zostaje, najsolidniejsze, a wole cos firmowego, jakoś do składanych nie mam zaufania, a Padkard bell, bym nie kupował raczej, a i z tego co wiem 17'' jest nie fajnie, nie porecznie i ciężko, a jak chcesz monitor dokupic to po co Ci taki wielki w lapie...

a co o IBM serii T myslicie...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności