Skocz do zawartości

Zestaw komp za 3,5-4k


zdunek89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od pewnego czasu mam zamiar kupić komputer, czekam na 4 rdzeniowe penryny, wiem że będzie mi odradzane 4 rdzeniowca kupić, ale to jest jedyna rzecz którą jestem pewien że kupię, dokładniej procek q9450, ma wyjść w tym miechu. Reszty części nie jestem pewien

 

kompa będę używał do grafiki 3d, często do renderowania animacji, proca i ram mam zamiar podkręcić do granic wytrzymałości.

Komp tak do 3,5-4k

Więc tak ja zastanawiałem się nad tymi częściami

Proc q9450 około 1100 zeta

 

Płyta

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6550932

tu się zastanawiam, ta płyta wydaje się ok ale nie jestem pewien, zależy mi na wbudowanym WiFi oraz by płyta była na chipie p35, także by była na ddr2

 

Zasilacz, i tu jest dylemat zastanawiam się między:

Chieftecem

http://www.kuptu.com/index.php?products=product&prod_id=4517

a taganem

http://www.bitlo.pl/produkt__-33899

ale akurat o Zasilaczach większego pojęcia nie mam

 

Ram

http://www.imperium.net.pl/x-p-18221.html

 

Grafika

tu nie wiem, teraz chcę oszczędzić na karcie tak do 800 zeta, w wakacje kupił bym sobie coś mocniejszego bo teraz kasy braknie

 

dysk

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SEAGATE+ST3500320AS

 

dodatkowo chłodzenie na procka

http://www.pixmania.com/pl/pl/169301/art//.html?srcid=998&Partenaire=skapiec&CodePromo=oui

 

 

 

mam nadzieję że Pomożecie mi dokonać dobrego wyboru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ten zalman na proca to nie porozumienie ;] jesli krecic masz zamiar do granic mozliwosci to obecnie cos pokroju Thermalright Ultra 120 extrem.

 

Zasilak wolal bym Tagana.

 

Reszta ok , jak wifi uzywasz to kupuj z.

 

Ewentualnie plytke celowal bym w DFI , na dniach pomecze taka , a dysk moze 2x250 , chyba ze masz jakis na rezerwe zabezpieszenie danych , ale to tylko taka sugestia zeby o tym pomyslec. Dysk dobry , cichy.

 

Aha proca to chyba bedzie wiecej kosztowal , 9300 juz widze w cenach 1000 zl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zalman na proca to nie porozumienie ;] jesli krecic masz zamiar do granic mozliwosci to obecnie cos pokroju Thermalright Ultra 120 extrem.

 

Zasilak wolal bym Tagana.

 

Reszta ok , jak wifi uzywasz to kupuj z.

 

Ewentualnie plytke celowal bym w DFI , na dniach pomecze taka , a dysk moze 2x250 , chyba ze masz jakis na rezerwe zabezpieszenie danych , ale to tylko taka sugestia zeby o tym pomyslec. Dysk dobry , cichy.

 

Aha proca to chyba bedzie wiecej kosztowal , 9300 juz widze w cenach 1000 zl

Hmm radiator świetny, ale widzę że standardowo nie ma wiatraczka i jednak jest dość drogi, ale się zobaczy

 

dysk wybrałem właśnie ten bo jest cichy i w miarę tani, ew kiedyś dokupię sobie taki drugi,

 

Właściwie nigdy nie słyszałem o DFI i jakoś nie jestem do takich płyt przekonany, w szczególności że jak patrzę to ilość "bajerów" w stosunku do ceny jest kiepska...

 

z tymi prockami to jest zdzierstwo, w uk stoją po 250 euro

http://www.dabs.com/productview.aspx?quicklinx=4YCV&tduid=df7625eb980e836aaadec974adad748a

jak coś to sobie sprowadzę, taniej wyjdzie niż z polski przepłacając kilka stów

 

dzięki rep ląduje do Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie ilosc bajerow ? ;] Plyta DFI pod wzgledem oc daje chyba najlepsze mozliwosci , nie od dzis w koncu wiada w tym prym.

 

No wentyl trzeba dokupic , ewentualnie zainwestuje w Ultime 90 tansza jest , ale to mowie , pisales o wyciskaniu ile sie da a tu na boxie czy nawet tym co dales link wczesniej sie tego nie zrobi. Zainwestowalem w ta ultre 120 + noctua p12 i nie zaluje bo jest cisza i swietna wydajnosc , ale to mozesz z czasem dokupic np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna konfiguracja. Ja kupił bym kompa do max 3500zł. Kupowanie droższego sprzętu w czasach gdy ceny spadają w zawrotnym tempie jest trochę mało sensowne ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie ilosc bajerow ? ;] Plyta DFI pod wzgledem oc daje chyba najlepsze mozliwosci , nie od dzis w koncu wiada w tym prym.

 

No wentyl trzeba dokupic , ewentualnie zainwestuje w Ultime 90 tansza jest , ale to mowie , pisales o wyciskaniu ile sie da a tu na boxie czy nawet tym co dales link wczesniej sie tego nie zrobi. Zainwestowalem w ta ultre 120 + noctua p12 i nie zaluje bo jest cisza i swietna wydajnosc , ale to mozesz z czasem dokupic np.

a właśnie jeszcze takie pytanko, bo ten radiator to bydle i nie jestem pewien czy mi się w obudowie zmieści, on jest szerszy czy wyższy ? ze zdjęć zdaje mi się że szerszy, ale pewien nie jestem

oraz to czy dobrze się trzyma płyty i to że będzie w zwykłym kompie nie na leżącym nie będzie robiło problemów? bo ta masa i gabaryty wydają mi się ciut duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeslit o jest bydle zobacz zipanga dwa razy wiekszy , ten cooler jest wlasnie lekki i nie duzo , bez problemu sie miesci w budzie , wymiary na stronie producenta masz , wielkosc mniej wiecej 2x wentyl 120 standardowy , waga jest bdb w porowaniu do innych i w zaden sposob plyty nie moze uszkodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak jest wyższy niż szerszy, będzie mi wystawał z 1 cm, a obudowy nie chcę zmieniać, bo nie widzę żadnej fajnej i taniej i jeszcze w moim mieście wszystkie sklepy sprzedają z zasilaczami i jeszcze strasznie drogo, cóż będę musiał swoją przerobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

podobnie jak kolega jestem przy kupnie komputera i mam podobne fundusze niestety wizyta w sklepie nie wiele mi wyjasnila jako ze sprzedawca mial mniejsze pojecie na temat sprzetu niz ja w zwiazku z czym chcialbym Was prosic o pomoc w wyborze.

 

1. napewno chce procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 671zl

 

 

2. najwiekszy problem mam z plyta glowna gosc w sklepie niby dobral [iNT][775] Płyta Asus P5E3 Deluxe ale nie wiem czy to dobry wybor czy moze lepiej cos innego 660zl

 

3. podobnie z karta graficzna [PCIE] GeForce 8800GT Palit 512MB XNE/8800T+T352 (605zl) czy tej firmy cze nie lepsza np GeForce 8800GT Palit 512MB Sonic XNE/880TSXT352

 

4. dysk na poczatek seagate barracuda 500gb 307zl

 

5. Zasilacz ModeCom 500W - tu kolejna sugestia sprzedawcy nie wiem czy trafna 230zl

 

6. pamiec DDR2 2x2GB PC64000 800mhz Patriot 290zl

 

do tego jakas obudowa karta sieciowa nagrywarka i zamykam sie w 3000 mysle ze jezeli bylaby jeszcze potrzeba to moglbym dorzuci 300-400zl

 

zapomnialem dopisac komputer ma sluzyc do pracy w 3dsmaxie (rendery vray) Autocadzie Phtoshopie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na allegro quada 6600 G0 + dobre chlodziwo (200zl) i podkrec ile sie da. jak nie chcesz krecic to bierz q9300. Tego zasilacza bym nie dotykal nawet, wez Corsair 520W, Seasonic lub Chieftec. 88GT Sonic jest pewnie podkrecony wiec lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

podobnie jak kolega jestem przy kupnie komputera i mam podobne fundusze niestety wizyta w sklepie nie wiele mi wyjasnila jako ze sprzedawca mial mniejsze pojecie na temat sprzetu niz ja w zwiazku z czym chcialbym Was prosic o pomoc w wyborze.

 

1. napewno chce procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 671zl

 

 

2. najwiekszy problem mam z plyta glowna gosc w sklepie niby dobral [iNT][775] Płyta Asus P5E3 Deluxe ale nie wiem czy to dobry wybor czy moze lepiej cos innego 660zl

 

3. podobnie z karta graficzna [PCIE] GeForce 8800GT Palit 512MB XNE/8800T+T352 (605zl) czy tej firmy cze nie lepsza np GeForce 8800GT Palit 512MB Sonic XNE/880TSXT352

 

4. dysk na poczatek seagate barracuda 500gb 307zl

 

5. Zasilacz ModeCom 500W - tu kolejna sugestia sprzedawcy nie wiem czy trafna 230zl

 

6. pamiec DDR2 2x2GB PC64000 800mhz Patriot 290zl

 

do tego jakas obudowa karta sieciowa nagrywarka i zamykam sie w 3000 mysle ze jezeli bylaby jeszcze potrzeba to moglbym dorzuci 300-400zl

 

zapomnialem dopisac komputer ma sluzyc do pracy w 3dsmaxie (rendery vray) Autocadzie Phtoshopie

 

pozdrawiam

 

1. radził bym poczekać na q9450, na allegro już są ale aż za 1150, myślę że w ciągu dwóch tygodni dojdzie do 1000 zeta

 

2. za płytę właściwie przepłacasz, oraz to że ta płyta obsługuje ddr3,

i to że jest na chipie x38 więc jest droga ja bym proponował Asus P5K-E WiFi-AP http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/190684

kosztuje koło 400 zeta i jest ok

 

3. z kartą specjalnie nie wiem, ale jak patrzyłem na testach w necie to albo galaxy 8800gt 512mb albo gigabyte cena koło 650 zeta

 

5. zasilacz kiepski, właściwie tagan taki jaki jest w moim zestawie był by ok

 

dysk i ram myślę że ok

 

 

Gomez odnośnie kręcenia q6600 to nie wiem, q9300 są w 45nn więc mocniej się kręcą :P przynajmniej tak w testach na necie jest,

 

ja będę miał q9450, myślę że w przyszłym tygodniu i sam przetestuję jak się kręcą nowe proce intela :D

 

Edit: odnośnie sieciowej to nie będziesz musiał kupować z tą płytą co podałem ma i zwykła i bezprzewodową zintegrowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Quad Q9450 2.66 GHz Socket 775 12288kB L2 OEM 1 110 zł

ASUS P5K-E WIFI-AP 391 zł

Patriot Signature DDRII 4GB/800 (2 x 2GB) CL5 (PDC24G6400ELK) 303 zł

Seagate Barracuda ES.2 500GB Serial ATA/300 7200rpm 32MB cache ST3500320NS 338 zł

DVD +/- RW LiteOn DH-20A4H LightScribe OEM czarna 83 zł

Gigabyte GeForce 8800GT 512MB DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI Zalman Ultra Durable 2 632 zł

zasilacz Tagan TG600-U33 600W ATX PFC 383 zł

Micase 522BFBN 350W ATX czarna 146 zł

--------------------------------------------

suma: 3 386 zł

 

po waszych radach zrobilem taki zestaw co sadzicie? aha i nie wiem co z chlodzeniem bo ten procesor jest OEM wiec domyslam sie ze trzeba cos dokupic, poki co nie jest zainteresowany podkrecaniem nie znam sie na tym ale jezeli nie jest to jakis duzy koszt wolalbym cos lepszego kupic i byc moze w przyszlosci wyciagnac z tego cos wiecej

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta DFI DK P35 T2

 

Zasilacz kiepski nie jest ale to dosc budeztowa zasilka , moze cos Corsair/Chieftec/Tagan ( 450-500w starczy z zapasem )

 

q9300 kreci sie dosc slabo - mnoznik x7 i ogolnie ta rodzina kiepawo wypada to juz G0 i q6600 lepiej pod tym wzgledem , na chwile obecna az tak 9300 nie wypada znacznie lepiej niz q6600 i nadal to dobra opcja zwlaszcza za kilkaset zloty mniej

 

Grafa czy Palit , czy Galaxy wydajnosc i tak bedzie na podobnym poziomie , zwlaszcza jak sie nie gra , 2-5 klatek w grach przy 100 top pikus , wez najtansza

 

 

edit ubiegles mnie

 

ta buda co dales porazka , tandeta

 

zasilka starczy np taka http://www.allegro.pl/item320453195_chieftec_cft_560a_12s_560w_box_cichy_zasilacz_.html

albo cos z odpinanymi kablami juz , wygoda i porzadek

 

reszta ok tylko sklep zmien bo ten drogi

 

Pomysl o dobrym chlodzeniu procka , dobrej budzie - allegro Sharkoon Rebel Eco 9 albo Coolermaster CM 331 , chlodzenienie na proca Thermalright Ultima90/120A/Ultra 120 Extreme w zaleznosci jak mocno chcesz krecic i wydac na to kasy + dobry wentylek - 40-50 zl ( Scythe S-Flex np. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proc: Intel Core 2 Quad Q6600 /2.4GHz, 1066MHz, 8MB, BOX/

Płyta: DFI LanParty DK 35 Solid Raid /intel P35/

Grafa: Galaxy GeForce 8800GT CoolerMaster 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

Dysk: Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11

Obudowa: Cooler Master Elite 331 (Black)

Zasiłka: Corsair 520W [CMPSU-520HXEU]

Pamięć: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL5 Extreme Edition

Nagrywarka: Pioneer DVR-215 SATA (black)

 

Za całość: 2912 złotych

Źródło: ESC.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie z tym sklepem mam problem poniewaz chcialem zeby mi zlozyli wszystko oni ja nigdy tego nie robilem i obawiam sie ze moge cos zpieprzyc a z tego co widze ten procesor jest tylko tam a komputer potrzebny mi jest jak najszybciej takze jestem raczej ograniczony do tego zeby wszystko kupic w jednym sklepie

co do budy nie wiedzialem ze to ma wieksza znaczenie wiec wzialem jakas pierwsza z brzegu ale widze ze ten Sharkoon calkiem fajny i na niego sie zdecyduje chyba

co do plyty to wlasnie przejrzalem specyfikacje tej DFI DK P35 T2 i tego ASUSa P5K-E WIFI-AP i zauwazylem ze w tej DFI nie ma np RAID narazie w to nie wchodze ale kupuje ten komputer na pare lat z mysla o jakiejs malej rozbudowie ale widze ze DFI LanParty DK P35-T2RS ma juz RAID takze moze zdecyduje sie na ta tyle ze nie wiem nic o tych plytach dlaczego je polecacie?

 

 

Intel Core 2 Quad Q9450 2.66 GHz Socket 775 12288kB L2 OEM 1 110 zł

ASUS P5K-E WIFI-AP 391 zł lub DFI LanParty DK P35-T2RS 427 zł

Patriot Signature DDRII 4GB/800 (2 x 2GB) CL5 (PDC24G6400ELK) 303 zł

Seagate Barracuda ES.2 500GB Serial ATA/300 7200rpm 32MB cache ST3500320NS 338 zł

DVD +/- RW LiteOn DH-20A4H LightScribe OEM czarna 83 zł

Gigabyte GeForce 8800GT 512MB DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI Zalman Ultra Durable 2 632 zł

zasilacz Chieftec 560W CFT-560A-12S ATX PFC 243 zł

Sharkoon Rebel 9 Economy Edition ATX czarna 155 zł

cooler Scythe Infinity 150 zł

 

jeszcze pytanie co do chlodzenia procesora wystarczy ten cooler? czy trzeba jeszcze cos dokupic do tego ? niestety rzeczy ktore mi podal wookie nie sa dostepne w siriusie

mysle ze teraz lepiej to wyglada dzieki wielkie za dotychczasowa pomoc bo sluchajac rad pana ze sklepu okazalo sie ze kupilbym jakies badziewie a zalezy mi na tym zeby to byly dobrze wydane pieniadze

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooler wystarczy , budy o tyle dobra to taka gdzie przynjamniej ktos pomyslal o odpowiednim chlodzeniu wnetrza , ta co dales to bajer w postaci kololowego wyswietlacza ;] , rebel ma same zatoki wieksze co sie przydaje ,prosta tania buda , sprawdzona poprostu , jest tez pare innych jak pisalem Coolermaster ma ciekawa oferte , Sunbeam ale skoro jedne sklep to juz sa ograniczenia. Moze bym wzial cos wysylkowego np Apollo.pl czy eMarket , porownaj ceny , Sirius to dosc drogawy sklep i w Lodzi obsluga denna totalnie , widzialem po kolezance ktora laptopa zamawiala , jak dostaja kase to juz im rybka jednym slowem ;]. Przemyslal bym sprawe proca no ale masz kase to kup , ja bym jednak wybral q6600 za polowe tej ceny i ewentualnie przy braku "mocy" , w co watpie bo 9450 az takiego kopa nie da, ewentualnie myslal bym o zmianie np. , wydaje mi sie ze za drogi ten procek , wiadomo wszedl na rynek stad poki co taka cena.

 

A co do plyty malo ktory sklep zaoferuje DFI i daja to co maja na stanie pod reka a to ze jest cos lepszego to sam wiesz jak czasem potrafia gowno wcisnac komus ;] , DFI sprawdzona marka , duze mozliwosci oc , przemyslany uklad , ogolnie bdb pyty poprostu. T2RS ma raid i solid kondziolki ale to pikus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny zestaw zlozylem z oferty apollo to wlasnie tam bylem na samym poczatku (sklep w krakowie) i tam gosc ktory mnie obslugiwal srednio sie orientowal dlatego tez sie zrazilem troche ale ceny tez nie sa o wiele nizsze

 

Cooler na procesor Scythe Andy Samurai Master (754/939/940/AM2/478/775) 144.00

Karta bezprzewodowa Asus WL-138g v2 PCI 54 Mbps 70.00

Nagrywarka DVDR LG Multi GSA-H55N OEM Black 96.00

Pamięć DDR2 2x2GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC24G6400LLK 290.00

Zasilacz Chieftec CFT-560A-12S 560W 226.00

775] Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 8MB BOX 671

Obudowa Sharkoon Rebel9 Eco Black 145.00

Płyta DFI LanParty DK P35-T2RS Solid 440.00

Karta GeForce 8800GT Galaxy 512MB 88YFF6HUBEXX (1ns/600/1800) 662.00

Dysk Seagate Barracuda 7200 500GB 32MB ST3500320AS 279.00

suma: 3023

 

oszczedzam 500zł tyle ze tutaj jest ten Q6600 zamiast drozszego prawie dwa razy Q9450 i niestety wiekszosc tych rzeczy jest niedostepna wiec musialbym czekac

sprawa sie mniej wiecej wyklarowala oprocz tego procesora brac z siriusa caly zestaw na Q9450 czy apollo i Q6600 co radzicie? z gory dzieki!

 

dla porownania oferta z sirius.pl

 

Intel Core 2 Quad Q9450 2.66 GHz Socket 775 12288kB L2 OEM 1 110 zł

Seagate Barracuda ES.2 500GB Serial ATA/300 7200rpm 32MB cache ST3500320NS 338 zł

DVD +/- RW LiteOn DH-20A4H LightScribe OEM czarna 83 zł

Galaxy GeForce 8800GT 512MB DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI CoolerMaster 675 zł

zasilacz Chieftec 560W CFT-560A-12S ATX PFC 243 zł

Sharkoon Rebel 9 Economy Edition ATX czarna 155 zł

cooler Scythe Infinity 150 zł

DFI LanParty DK P35-T2RS 427 zł

Patriot Extreme DDRII 4GB/667 (2 x 2GB) CL4 (PDC24G5300LLK) 286 zł

Asus karta PCI WL-138g 53 zł

suma: 3520

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje watek czekania juz pomijam z siriusa tez rezygnuje poczytalem troche opini na ich temat i wybieram apollo okazalo sie ze tam tez mi moga tego q9450 sciagnac praktycznie w tej samej cenie jednak nadal pozostaje moja watpliwosci czy wybrac q9450 czy q9600

oprocz ceny zauwazylem tez kolejny minus q9450 dostepna na te chwile jedynie wersja OEM ma roczna gwarancje a BOX (z normalna 3letnia gwarancja) bedzie dopiero pod koniec kwietnia i pewnie bedzie drozszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydując się dzisiaj na Q9450 przepłacasz i to jest najważniejsze. Zresztą z procków 45nm jedynie E8200 jest w miarę normalnej cenie. Q6600 z drugiej strony ma bardzo korzystny stosunek jakości do ceny, dodatkowo to sprawdzony sprzęt, na sprawdzonej płycie jaką masz w zestawie, to też się liczy. Różnica w cenie jakby czekać na BOX, to 4GB i dysk 500GB, więc nie mam pytań.

 

OEM to też nie jest najszczęśliwszy wybór moim zdaniem. Zwykle te procki trafiające do szarego użytkownika, to odrzut tego, czego nie wybrali Ci którzy polują na najbardziej podkręcalne sztuki. W końcu selekty na forach oraz alledrogo.pl muszą się tam jakoś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile tym ze rok to bym sie nie przejmowal , niektorzy czesto proc zmienieja , poza tym rzadko kiedy sie psuje ale fakt ze wlasnie odrzutki potrafia sie trafic i te przebrane tez mnie zniecheca do kupowania oem , box jest nie wiele drozszy jakby nie patrzec.

 

Ja jestem za q6600 i dolozeniem np do pamieci chociaz 4gb starczy albo drugiego dysku - warto pomyslec o zabezpieczeniu danych.

 

Ps mozna tez doplacic pare zloty na takie rzeczy jak np stabilizator dysku - redukuje drgania w moim przypadku sie przydalo , nieco lepsze kabelki albo wlasnie zasilka z odpinanymi kablami - latwo zmontowac poznie pc i miec porzadek w nim a to = dobry przeplyw powietrza i chlodzenie.

 

Z lodzi chyba nie jestes przypadkiem ? ;]

 

Aha dysk jak cos polecamenowe segaate 7200.11 wzglednie 7200.10 mam 250gb seria 410as dysk jest praktycznie nie slyszalny i ma bdb parametry , ale tu wybor w sumie spory wsrod dobrych dyskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zdecydowalem biore Q6600 takze zostaje mi jakies 500zl i mysle ze juz je wrzuce w tego kompa tylko nie wiem w co, wookie a jakie to sa te zasilacze moglbys podac jakis przyklad?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie , komputronik to nie jakas super renoma , maja dziesiatki salonow , setki pracownikow i jak ma dostep to czesto przejrzy pare prockow , wybierze tzw selekta i sprzeda go drozej sobie , tak samo pamieci ram. Oem nie ma pudelka , brak wentyla , wiec latwo takiego proca przestowac i jak "padaka" odlozyc dla zwyklego nieswiadomego klienta ;] , nie jest to nagminne oczywiscie i nie mozna mowic ze kazdy oem pewnie "wymacany" ale coraz czesciej tak jest bo coraz wiekszy popyt na selekty , ludzie lubia krecic procki wiec jest interes.

 

zasilka np http://zenfist.pl/corsair-cmpsu520hxeu-520w-p-1486.html#spec

albo http://zenfist.pl/tagan-tg500bz-below-zero-500w-p-1918.html

 

ogolnie :

 

http://zenfist.pl/zasilacze-z-odpinanymi-kablami-c-95_410.html?page=1&sort=4a dobry sklep , ale zasilka mozesz gdzie indziej kupic jak taka znajdziesz , obecnie duzy wybor dobrych zasilek

 

sam mam jeszcze fajniejsza , ultra x connect, bo ma kazdy kabelek odpinany , rownierz zasilajace , i zdecydowanie wygodne rozwiazanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest sens brac jeszcze lepsze pamieci jak np te OCZ REAPERX ? widze ze zdunek ma je w swoim zestawie

mam je już w domu, ale nie wiem jak się sprawują

ale sens zawsze jest, chociaż te ramy są drogie, ale zastanawiam się czy uda je się jeszcze podkręcić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

hm.... , pewno trochę późno ale ja myślalbym o czymś takim:

2x xeon 5405 ( ew. 5310-5320) przy odrobinie szczęścia można kupić za ok. 1300 pln.( na allegro 2 sztuki 5320 za 1100 pln z przesyłką.

płyta główna - Intel S5000XVNSATAR 6SATA 8FBDIMM PCI-E x16 -1330 pln

pamięć - KVR667D2D4F5/2G ( fb dimm) 2x2GB - 520 pln

HDD - 2x250 GB ( RAID0 ew 3 dysk = HDD raid 0+1 )- 440 pln

zasilacz - 600W OCZ Stealth -250

karta graf - wg możliwości :)

 

razem ( w zależności od przyjętej wersji od 3640 do 3840 plus grafika plus obudowa.

W zamian właściwa platforma do pracy w 3d ( wydajność bijąca na głowę wszystkie znane mi platformy oparte na quadro ( w tym również te na rozmiarze 45 nm :) ).

A i pograć też da się ( nawet na xp64)

 

pozdrawiam

waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wookie...

zgadza się , mniej więcej taką kwotą zamknęłyby sie koszta .

W zamian bardzo dobra elastyczność i możliwość rozbudowy w przyszłości systemu.

i tak... np brak problemówz pamiecia (ta akurat płyta obsługuje do 32 GB) bo całkiem sporo płyt głównych nieserwerowych ( tych nawet z górnej półki np asus źle się czuje z niektórymi pamieciami np zamiast 8GB widzi 4 GB)

przyzwoita obługa RAID

no i bardzo dobra wydajność ( osiem rdzeni po 2 Ghz to tak jakby 4 rdzenie po 4 GHZ) , a dodam że i te procesory mozna latwo podkręcać i uzyskanie 30% overclockingu nie jest wielkim osiągnieciem.

 

pozdrawiam

waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W benchmarkach tak ale w samym praniu juz nie ;] ,testowalem sobie kiedys pamiec wykrecona z 667 na 950 w renderze ( dzielnik pamieci zmieniony ) i roznic brak , nie mowiac o innych programach , generalnie "inny" sprzet/konstrukcja na chwile obecna ogranicza taktowania pamieci. Dlatego pakowanie np. w ddr3 jest totalnie chybionym pomyslem poki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady ostatecznie zakupiłem taki zestaw i póki co jestem mega zadowolony!

 

Cooler na procesor Scythe Andy Samurai Master (754/939/940/AM2/478/775) 144.00

Karta bezprzewodowa Asus WL-138g v2 PCI 54 Mbps 70.00

Nagrywarka DVDR LG Multi GSA-H55N OEM Black 96.00

Pamięć DDR2 2x2GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC24G6400LLK 290.00

Zasilacz Chieftec CFT-560A-12S 560W 226.00

775] Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 8MB BOX 671

Obudowa Sharkoon Rebel9 Eco Black 145.00

Płyta DFI LanParty DK P35-T2RS Solid 440.00

Karta GeForce 8800GT Galaxy 512MB 88YFF6HUBEXX (1ns/600/1800) 662.00

Dysk Seagate Barracuda 7200 500GB 32MB ST3500320AS 279.00

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co ok raczej bezglosny z tym ze zauwazylem ze co jakis czas wydaje dziwny dzwiek jakby sie wlaczal i wylaczal i troche mnie to niepokoi szukam teraz po necie cos na ten temat i znalazlem pare podobnych sytuacji tyle ze wszyscy mowia ze wynika to ze slabego zasilacza a u mnie zasilacz jest nowy i mocny takze nie wiem o co chodzi, chyba ze tak ma byc :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie

znalazłem

xeona X3350 i na gralu pisze odpowiednik q9450

http://www.gral.pl/preview//_46/

bo jeszcze nie kupiłem q9450 i mam zamiar w najbliższych dniach kupić

czy ten X3350 jest wydajniejszy(głównie w maxie) od q9450

i czy na podobnym poziomie się kręci?

 

ogólnie przydały by się informacje o tym procku, jakieś pewne, bo na necie opisy są kiepskie

a i czy odpali na płycie Asus P5K-E, myślę że tak ale nie jestem pewien

Edytowane przez zdunek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

X3350 to QuadCore 2667 Mhz i podstawka 775.

Ogólnie xeony mają troszke wyższe przedziały napięc pracy ( albo też trochę lepiej znoszą przekraczanie tych zakresów :) ).

Nie wiem jak będzie sie kręcił ale ... może byc calkiem interesujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności