Skocz do zawartości

Animaster co wy na to??


Pierzak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pokazane 3 to nie wszystkie animacje ktore zaprezentowane zostana, chociaz z tego co wiem poziom prac nadeslanych byl z grubsza mizerny, no ale na co sie tak oburzac tak naprawde? takie prace jacy tworcy, na glownej stronie ktos napisal ze na bitwie to taki wysoki poziom a animaster taki cienki, jednak short to nie stilka, ilu ludzi w Polsce umie animowac (animowac, a nie przesunac i obrocic obiekt ) wyslijcie za rok cosik lepszego i nie psioczcie tak. Nie wiedziec czemu obawiam sie ze wieksza czesc z maruderow wiele lepszych filmikow niz zaprezentowane w tym odcinku nie zrobila by.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, Bigle mnie wyprzedzil;) Nie bede wiec po nim powtarzal, powiem ino tyle:

 

Jakos nie widzialem zbyt duzo animacji na tym forum, a wiele stillek, ktore z taka duma sa tutaj prezentowane nie odbiegalo zbytnio poziomem od tego co dzisiaj ogladalismy w wersji \"motion\".

 

To dopiero poczatek...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze ze w ten sposob w jaki oceniaja widzowie , oceniaja takze ludzie zajmujacy sie chociaz troche ta dziedzina , przeciez wiedza ze to nie jest taka prosta sprawa stworzyc shorta, ba nawet czesto nie wiedza co to jest track view:).

A do tych c owyslali te dwie pozostale prace to brakuje im troche samokrytyki i powinini najpierw sto razy ogladanac to i potem przemyslec i znowu ogldnac i przemyslec no i domyslec sie ze to na pewno nie ma szans bo to nie byl konkurs tylko dla poczatkujacych.

Dziekuje za uwage:) mam na dzieje ze za tydzien bedzie ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by DUNDE

Druga animacja się wyróżniała choć i pozostałe coś w sobie miały skoro pokazano je w TV.

 

 

ojoj ! skoro nr 1. miala cos w sobie i jest jedna z tych ktore pokazano w tv to nie jestem w stanie sobie wyobrazic jak wygladaja te ktorych nie pokazano.

 

no ale wiem z pewnych zrodel :) (bigleb pewnie zblizonych do twoich jesli to nie te same :) ze 2 filmy (slownie DWA) trzymaly poziom. no a reszta.... hm... no nic ja czekam na kolejne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam jak na max3d bylo ogloszenie o tym ze polsat oglasza konkurs. w sumie to nie widzialem tych animacji, ale czasu bylo na prawde malo na to zeby stworzyc cos dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga praca byla bardzo cool, bardzo lubie taki nastroj. U nas rzadko ludzie z mojej szkoly robia takie filmy i robia tylko podobne do Pixar. Jakiesz animowane stforki, albo inne glupie sprawy. Mam nadieje ze jeszcze bedzie taki filmow duzo pozniej.

 

Bye bye wszyszcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by DUNDE

Tak naprawdę nie chodzi o fakt czy anima jest gorsza czy lepsza tylko o fakt zaistnienia i gdzieś tam się pokazania.

 

tak tak. tylko jeszcze kwestia w jakim ty swietle sie pokazesz.

 

Pokazano gdzieś twoje P. pracki poza tym forum większej rzeszy ludków bo moje nie .

I pewnie by nie pokazano bo poziom u mnie nie jest za wysoki choć MAXEM zajmuje się jakiś czas a po za tym nie odwarzyłbym się na taką prezętacje.

 

moja prace ludzie ogladaja :) ale zupelnie nie wiedza ze to ja robilem :) a tymbardziej nie wiedza kto ja jestem. hahaha... :)

 

ale masz racje. trzeba miec w sobie troche pokory, autokrytycyzmu i dystans do tego co sie robi. zapewne tego dystansu zabraklo.

ale takie doswiadczenia mysle ze tez sa potrzebne. krytyka moze wyjsc tylko na dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wyslij mi. [email protected]

Chodzi o to ze ja bym nie zamieszczal czegos co jestem pewien, ze by bylo zjechane totalnie. Przekonalem sie o tym na tym forum. Czlowiek cos zrobil jako nowicjusz chcial pokazac ludziom a tu ani jednego pozytywnego glosu. tak tez bywalo.

Dlatego po to są takie fora dyskusyjne zeby zasiegnac opinii osob ktore sie juz jakis czas interesuja tematem.

Fakt animki zaistnialy przez chwile w TV i zapamiętaliśmy je. Różnica polega na tym ze nie wspominamy ich za dobrze (szczegolnie 1 i 3). A chodzi o to zeby sie pokazac z najlepszej strony, a jak ktos nie ma nawet średnio dobrej strony to wg. mnie powinien szlifowac warsztat (tak jak ja to robie) i nie pokazywac swoich prac tak serokiej publiczności jaka sa widzowie polsatu. Powinien zaczac od czegoś mniejszego jak znajomi czy jakies forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by biglebowsky

no ale na co sie tak oburzac tak naprawde? (...) wyslijcie za rok cosik lepszego i nie psioczcie tak.

 

Hola hola, biglebowsky, DruG, czy Wy sie nie rozpedziliscie? Najgorszy epitet który padł to \"słabe prace\". Nie bawcie się w Robin Hooda.

 

 

PRACE SĄ DO D.. !

 

teraz możecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, leander masz niestety rację, a wracając do otwierającego pytania Pierzaka to może rzeczywiście jest, że te prace odzwierciedlają poziom polskiej grafiki (w znaczeniu animacji), w sumie wg mnie to i tak niezły wynik, że przynajmniej 1 filmik na 3 da się obejrzeć, jeżeli nadal tak będzie to przynajmniej jest dla nas jakaś nadzieja na to, że dobrych filmików będzie powstawać więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ... rowniez musze powiedziec ,ze bylem ciekaw jak ten program zostanie zrealizowany ... rozczarowalem sie troszeczke.

 

Poziom kiepski. Dobrze ,ze teraz pokazano chociaz Ersatz.

 

Natomiast zle ten program jest prowadzony. Jesli ktos ogladal go pierwszy to zupelnie nie ma pojecia o co chodzi. Brakowalo mi tam jakiegos wprowadzenia 3 minutowego - o czym bedzie program, przedstawiono Jury - ok ,ale nic poza tym ... jedno zdanie padlo jeszcze ...

 

Uwazam ,ze osoba prowadzaca program powinna miec jakiekolwiek pojecie o grafice i animacji ,aby ludziom wyjasniac pewne rzeczy ...

 

komentarze \"film na poczatku bardzo mnie zainteresował...\" sa smieszne :)

 

aha... ciesze sie ,ze Tomek chociaz powiedzial szczerze ,ze trzecia animacja w ogole nie powinna zostac wyslana na ten konkurs. Brawo za szczerosc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie troche rozczarowalem tym programem (tlumacze sobie ze bylem zmeczony i slabo widzialem ;-P)...

tylko 2 pracka (Ersatz) przypadla mi do gustu: dopracowana, z przekazem, fajny pomysl i nie tylko przemyslany szczegolowo obraz ale rowniez dzwiek...

a co do pozostalych dwuch to byly mizerne ale \"byly\" bo dobrze ze ludzie staraja sie robic cos w tym kierunku (chcieli byc ocenieni przez kogos kto sie zna)... tyle wiemy ile nas sprawdzono... sam chce sie pomalutku zajac grafika 3D i zaloze sie ze moje prace nie beda lepsze (a nawet bedo gorsze) ale i tak je gdzies upchne na forum (tak jak dotychczasowe proby z 2D) bo chce uslyszec: co jest nie tak i nad czym mam popracowac zeby chociaz troche lepiej wygladalo...

gratuluje wszystkim (odwaznym) co wystartowali w konkurcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adku nie bądź taki delikatny w słowach :) ten program jest do d... dziwię śię tylko Tomkowi że wziął udział w czymś takim. Spodziewałem się o wiele wiele więcej zobaczyć a tu: kompletnie zielona babka, zero informacji na temat 3D parę dosłownie parę zdań komentarza 20 minut i po wszystkim. Pierwszy odcinek powinien kompletnego nioba zainteresować uchylić trąchę zasłonę świata animacji, świata 3d - swoją oprawą . Z większym zainteresowaniem oglądałem jakiś głupawy teleturniej niż ten program. Ale czego się spodziewać od tak badziewiarskiej telewizji jaką jest polsat - w ilości puszczanych reklam w ciągu jednego filmu to oni są dobrzy - brną do tego aby ich czas był dłuższy od samego filmu.

 

Same 3 pierwsze prace oceniam tak jak reszta forumowiczów a i sam film nr 2 nie wywarł na mnie jakiegoś większego wrażenia odstawał tylko poziomem od dwóch pozostałych ale nie powalił mnie kompletnie.

To tylko moje skromne zdanie, którym się nie należy przejmować ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pamietacie kiedy ogloszono konkurs i do kiedy można było nadsyłać przac? z tego co pamietam to bylo bardzo malo czasu, miesiac czy cos koło tego. kto w takim czasie zrobilby wyczesana animkę?? tym bardziej że nikt nie siedzi przy kompie 24 h na dobe i nie dłubie. bo kazdy ma inne obowiazki (np.wyrzucanie smieci). wydaje mi sie ze jedyne dobre prace to byly by te ktore powstaly jeszcze przed ogloszeniem konkursu. Prace 1 i 3 sprawialy wrazenie jakby byly zrobione na szybko wlasnie w miesiac czy poltora i to w dodatu przez kogos kto costam umie wymodelowac. Usłyszal o konkursie i szybko do roboty zeby zrobic cokolwiek i wyslac.

Przez chwule sam chcialem zaczac coś robić ale termin mnie rozwalil i wolalem podlubac w starych w zaczętych rzeczach (scenkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozbroiła 3 animka:] Najlepsze było planarne mapowanie tekstur na stół drewniany. Jak to zobaczyłem wyłączyłem telewizor.

Ersatz też specjalnie nie przypadła mi do gustu, ale zdecydowanie odstawała od pozostałych 2 prac.

Czekam na kolejne odcinki, moze coś fajnego tam będze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander, odnioslem sie w sumie do tego co zostalo napisane w shoucie na glownej stronie, no tam sobie ludziska pofolgowali.

Co do terminu, byl strasznie krotki, ale tez liczono raczej na to ze nadejda starsze animki bo przeciesz w Polsce jest tak wielu ludzi robiacych takie zaje*iste filmiki - nie raz czytalem tego typu wypowiedzi (nie, nie na forum:)). No wiec byla rewelacyjna okazja - ANIMASTER i co z tego wyniklo? (retoryczne), co nie zmienia faktu ze gdybamy o czyms co sie jeszcze nie skonczylo, to niebyl pierwszy i ostatni program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animator ze mnie zaden - ale jednak wyraze opinie, ze niestety pokazane animacje nie oddaja niczego ciekawego... faktycznie 2 najlepsza a najgorszy... hehe... jingiel programu :)

 

bigle - ja se tak mysle, ze nie umiem tez filmowac, ani rezyserowac - ale Aniolki Charliego moge zjechac :) - bo mi sie nie podobaja poprostu....

 

Poziom prac moim zdaniem wynika z czasu jaki Polsat dal na nadeslanie prac i w sumie kiedy sie ludzie o nim dowiedzieli wyjscie bylo jedno - pokazac cos co sie ma gotowego - bo tworzenie czegos nowego nie wchodzi w rachube...

 

A dla rownowagi polecam prace zaliczeniowe z Vancouver Film School :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boowa, ja nie o tym ze nie mozna zjechac, ja o tym ze poziom animastera nie jest zadna niespodziaka, a teraz nagle wszyscy sie obudzili i jada rowno, i o tym ze realia sa troszke inne niz obiegowe opinie ze w Polsce to jest niewiadomo jaki wysyp superdobrych animacji i tak wielu mamy wybitnych tworcow shortow 3d ( bo w koncu z tej wlasnie ideii Animaster sie zrodzil ) Poziom prac nie ma wiele wspolnego z czasem, nastawiono sie na to ze na konkurs dostarcza starsze animki, te ktore juz sa gotowe a nie powstana \'pod\' animastera. Takie byly zalozenia zapewne, no i tak ludzie zrobili. Za rok, jesli w ogole Animaster bedzie, poziom zapewne troche podskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że z tymi animacjami u nas jest bardzo krucho. I to już od wielu lat, oglądając zachodnie shorty człowiek spada z krzesła, a u nas ma się wrażenie, że czas stanął w miejscu i ludzie do animacji ciągle używaja dosowego 3d studio. Kilka lat temu zainteresowałem się 3D wyłącznie ze względu na animacje, dosyć szybko przestałem eksperymentować bo wokół niewiele się działo, nikt się tym nie zajmował, nie było z kim wymienić doświadczeń. Teraz po latach, mam internet, dostęp do forum, a niewiele się zmieniło w tej kwestii.

 

Animacja wymaga ogromnej wiedzy i warsztatu. Oprócz solidnej znajomości programu, potrzebne są jeszcze podstawy sztuki filmowej a to jak widać u nas nie idzie w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż 1 i 3 animacja - no comments... Ale powiem szczerze, że 2 animacja bardzo mi się podobała - ciekawy pomysł, niezgorsze wykonanie. Czy animacje 1 i 3 musiały naprawdę ujrzeć światło dzienne w telewizji. Jak ktoś kto zrobił 3 animację zrobił z niej tutorail jak to zrobić, to przynajmniej mniejsza lub większa chwała by to była (a i pomógł by początkującym) - a tak tylko wstyd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zobaczymy kolejne 3 prace nadeslane na konkurs. Mam nadzieje ze beda lepsze niz 2 z zeszlego tygodnia (to chyba nie bedzie trudne8) ). A tak przy okazji to widzialem ostatnio w TV zapowiedz czy reklame tego programu. Widzialem tam kawalek animki goscia ktory studiuje na tym samym wydziale co ja (nie wiem tylko czy jest starszy czy młodszy i jak dlugo siedzi w 3d), tak czy siak słyszalem ze gosc siedzial nad animka przez rok. wynik.... wg mnie tragiczny. Animka to teledysk do utworu jakiejs metalowej grupy, mam nadzieje ze to dzis zobaczymy i ze goscio poprawil wszystkie niedociagniecia. Pierwszy raz ogladalem ta animke w czerwcu 2002 wiec bylo sporo czasu na poprawienie.

Pozdrawiam autora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke odmienny poziom niz poprzednio, choc 3 mnie rozbroiła... Cóż, prowadząca program zdecydowanie najgorzej zanimowana, wogole jakos w kadr nie pasuje. No i ogolne odczucie, program prowadzony i zorganizowany słabo.

Co do samych animacji. 1 i 2 podobały mi sie, 2 chyba najbardziej. Gości zrobił naprawde dobry kawałek roboty szczególnie render, textury, pomysł...no i zgranie z muzyka. Co do pierwszej, to goście programu powiedzili duzo dobrego, mimochodem nawijały sie skojarzenia no i mogło być lepiej z światłem textura, animacja rzeczywiście zrobiona dobrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Animacja \"Aparatus\" była najlepsza. Ciekawa, ładnie zrobiona, solidna. Moja ocena to 4 :]. Na temat reszty nie będę się wypowiadał (tym bardzie że nr3 nie widziałem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou - niczego nie straciłeś jeżeli chodzi o 3 animke:D A nawet zyskałeś;) A ja się podpisuje wszystkimi łapami pod postem Tigera. Prowadząca nijak tam nie pasuje. A \"Aparatus\" zrobił na mnie naprawde dobre wrażenie. Kawał dobrej roboty IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wolalem 1 animke \"nocna zmiana warty\" Podobal mi sie klimacik mimo ze nie za bardzo zalapalem intencje autora. Fakt \"aparatus\" byl lepiej zrobiony i lepiej współgral z muzyką ale szkielecik był sympatyczniejszy i miał świetne ujęcia kamery. Co do ostatniej..... hmmm.... pozwaliły mnie standardowe textury sztywna i animacja postaci która nie wygladale aby miala jakakolwiek teksture na twarzy, a przeciez to praca zbiorowa.

Chciałem też poruszyc inną kwestie. Animaster miał byc programem w którym beda prezentowane animacje. tymczasem w 2 odcinku widzielismy tylko ich fragmenty (chodzi mi o 2 i 3 animke). Wg mnie w takim wypadku program troche mija sie z celem. Widziałem juz wczesniej 2 i 3 animke wiec mniej wiecej wiem o co w nich chiodzi ale przecietny widz patrzy na to jak na pewien rodzaj abstrakcji, kilka sekund wyrwanych z kontekstu i nie wiadomo jak sie konczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odcinek już obejrzałem :], pierwsze 2 animacje wyrażnie odstawały od 3 (swoją drogą wg moich skromnych obliczen razem pokażą 12 animacji, bo finał jest 29 lutego, wiec co Ci ludzie musieli tam przysylac ze takie cos przeszlo do finalowej 12). IMO \"Aparatus\" trochę lepszy od \"Nocnej Zmiany\". Ale ten program rzeczywiście mija się z celem, powinien byc dluzszy i troche bardziej fachowy IMO. Komentarze jurorów zdecydowanie za krotkie i nie sa w stanie oddac prawdziwej oceny danej animacji. No coz to dopiero pierwsza edycja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zadniem:

1. Animacja.

a) Gość miał dostęp do studia Mo-Cap :-) albo plików z tegoż - wtedy klapa - modele słabe.

b) Gość robił wszystko ręcznie - kawał dobrej roboty.

2. Do tej pory zdecydowanie najlepsza. Modele, teksturki, kamera, światło, animacja - wsjo wpariatkie...

3. Eeee... powiem tak. Ja jestem totalnym amatorem w dodatku nie posiadajęcym dużo wolnego czasu (zawodowo zajmuje się czymś innym) a umiał bym coś takiego zrobić. Wniosek - saks...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodac nic ujac ! Ale koleszka w 3 anim mnie zmylil myslalem ze on w jakiejs masce jest [lol2] a on mial po prostu tak slabo zrobionego ryja !! Dziwie sie ze to ujzalo swiatlo dzienne !! (Jak to powiedzieli w programie : jesli dopiero zaczyna to bedom z niego ludzie :D Jesli nie , no cosz [lol2] A i jeszcze jedno , ktos z forum bral udzial ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo to chyba najkrotszy program w TV!

Nie zdąże wygodnie usiąść a juz koniec!

Imo polsat z dupy! ogłaszają konkurs i puszczają

w poźnym wieczorem i przez 15 min :/// Ehh

Mogli by to bardziej rozwinąć, gdyz pomysł dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, 3. animacja mnie rozbroiła :)

jesli chodzi o druga animacje (aparatus) to swietne zgranie muzyki i obrazu. równie dobrze mogła trwać 1 minute jak i pół godziny

pierwsza animacja (nie pamietam tytułu) była swietna, chyba najbardziej mi sie podobała. i ta nastrojowa muzyczka.

I nawet moją mame namówiłem do obejrzenia tego programu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ocena animek:

1- fajna, fajny pomysl, filmik bez tresci jako takiej

2- nie podobala mi sie, nudna

3- straszna

Ogolnie wypowiedzi jury mi sie podobaly, konkretne,

co do programu to plusem tego tygodnia jest to ze cale animacje byly a nie tylko fragmenty jak ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ostatnim Animasterze:

1. Animacja była wykonana bdb jeśli chodzi o modelowanie i tekstury (widać, że autor zna się na zeczy...), lecz fabula mi już nie zabadzo się podobała...

2. Całkiem fajna animka...ma swój klimat. Tym razem została skopana animacja tego \"ludka\" (wyglondało to tak jakby się ślizgał :P ). Po za tym wszystko było już dobrze....

3. Czyli standartowa, kiepska animacja...więcej już nie powiem [lol2]

 

Fakt, zaproszeni goście, wiedzą co mówią i nawet całkiem ciekawie, ale właściwie ciągle im przeywano...

Strasznie nie podoba mi się sposób prowadzenia...Wkuza mnie ta babka...Nie zna się, na rzeczy i gada bzdury...No i do tego strasznie mało czasu dają na cały program (już nawet nie wspominam o godzinie...:(

 

POWINNIŚMY ZŁOŻYĆ PODPISY POD OŚWIADCZENIEM:

POLSCY GRAFICY, CHCĄ PROFESJONALNEGO PROGRAMU...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 animke widzialem juz wczesniej (byl news na Forum3D) wiec nie bylo dla mnie zaskoczeniem jak ja zapodali (ale siostra popadla w zachwyt, po prostu nie mogla dac wiary ze to 3D :] ). 2 animacja do bani, nie dosc ze za dluga to animacja tego kolesia hmm jak wspomnial Falcrum on sie slizgal :). A 3 animacja bez komentarza [lol2].

 

W sumie czego sie spodziewaliscie po programie skoro to POLSAT robi :/ wiadomo ze do dupy bedzie, co innego gdyby to TVN byl :). Fajnie bylo zobaczyc S. Mąderka w TV :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 widziałem już wcześniej i z tej 3 zdecydowanie najlepsza, chociaż 2 miała też ciekawe elementy - niestety animacja postaci strasznie kulała a 3 to dno totalne.

 

Program chciałem obejrzeć nawet dla samych komentarzy, ale niestety i tu strasznie sie zawiodelem. Komentarze krótkie, nawet czasami bez problemu da sie poznac ze zdania sa urwane nie dokonczone... nie pozamykane pewne watki wypowiedzi.. bo nie ma czasu... Gdy jeden z jurorów mowi 3-4 zdania drugi mowi tylko 1 i na odwrot :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za malo czasu przeznaczyli na ten progam jak ktos chce wiecej powiedziec to \"praktycznie mu sie przerywa\" ;-(... co do animek to podobal mi sie tym razem tylko \"1 may\" - ktotka i dosc statyczna praktycznie tylko kamerka \"pracowala\" ;-( ale za to w pierwszej sekundzie myslalem ze koles zfilmowal budynek ;-p...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności