Skocz do zawartości

ciekawy artykuł o sztuczkach i oszustwach w wizualizacjach


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nowe powiśle to w ogóle taki przekręt że hej :D

Menolly zabuliło kosmiczną kasę za wizki gdzie kamera pomyka po parku między osiedlem a Wisłą :D

A CNK będzie wyższ niż te budynki na wizce :D

Niezła wtopa.

 

7fd94b16_large.jpg

2fbb4737_large.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. nie wiem, mlody jestem, ale jesli pisal to architekt - to nie rozumiem powodu, dla ktorego mialby poruszac te aspekty. . . przeciez to wiadome, ze nie porusza sie tego typu rzeczy w zwyklej wizualizacji, ktora ma pokazac projekt od jaknajlepszej strony.

 

jesli sie myle - poprawcie mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. No wiesz. Piękny widok na rzekę a na żelbetonową ścianę jest raczej istotnym szczegółem podczas kupowania mieszkania za $$$$$$$$(sam nie wiem ile).

Ja rozumiem gdyby skadrowali to jakoś, nie eksponowali. Ale tego klocka w tej wizce w ogóle niema. Bo gdyby był to i atrakcyjność inwestycji spadłaby drastycznie.

 

Zresztą sam inwestor na stronie podkreśla że za oknem roztacza się piękny widok:

http://www.nowepowisle.pl/

Ale o tym że za rok/dwa za oknami lokatorów rozpoczną się prace budowlane a za trzy/cztery lata stanie tam taki kloc nikt nie pisze. Dla mnie to ewidentne kłamstwo w żywe oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mialbym byc szczery to chcialbym miec z okna widok na CNK. i szczerze mowiac dziwie sie ze nie zostalo to w ten sposob pokazane w ty wizkach i wykorzystane jako atut. ciekawa arch., pluc czeste wydarzenia kulturalne... jednak co to pozostalych zarzutow, w innych osiedlach i innych wizualizacjach sie zgdazam. cos.. ja sam osobiscie przyczynilem sie do kilku takich "oszustw" glownie jesli chodzi o sasiedztwo i zielen wokol budynkow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zastanawiam sie czy po czesci takie sytuacje nie sa wina tego ze projekty traktuje sie jako osobne "byty" -inwestor robi projekt ale ma w d... co jest obok - dla niego istotne jest zeby zmiescic maks kubatury na dzialce- ale jest to wina strony przygotowujacej projekt i to na etapie koncepcji zagospodarowania terenu- architekci ucza sie przeciez ksztaltowac przestrzen wokol budynku co nie oznacza wstawienia parkingow, lawek i smietnikow- to sa kwestie norm i moze to zrobic byle ciec (wystarczy poczytac) architekt powinien kreowac przestrzen kierujac sie relacjami z otoczeniem, porzadkowac je albo ksztaltowac tworzac nowa jakosc- mozna to traktowac jak szkolne pitolenie- trzaskac mieszkaniowy jak inwestor przykazal a za 10 lat udawac ze sie tego nie projektowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o czym tak naprawde cala ta dyskusja? rownie dobrze mozemy porozmawiac o reklamach proszkow do prania, kredytach 0% i wielu innych sposobach naciagania klientow na zakup okreslonego towaru. sprzedaz budynku, to zwykly marketing i nikt nie kupi mieszkania w budynku, ktory na wizualizacji otoczony bylby ze wszystkich stron parkingami, a widokiem z okna bylyby kominy pobliskiej fabryki, czy smietniki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oskar_h - ja raczej mialem na mysli mozliwa przyczyne takiego stanu rzeczy- wiem ze sprzedaz mieszkan bazuje na sciemnianiu jak w reklamach srajtasmy- ale czesto projektowanie ogranicza sie do samej dzialki i faktycznie bywa ze nikt nie mysli o tym co jest obok- wazne zeby nowy budynek mial zachowane normowe ogleglosci od granic dzialki- dlatego moze uciec fakt ze obok powstaje ambitniejsza architektura i ginie mozliwy atut do ktorego mozna nawiazac itp - oczywiscie mowie ogolnie bo sasiedztwo moze przeszkadzac - ale to jak wybrnac z takiej sytuacji to wlasnie zadanie dla architekta- to ze sie oszukuje na wizualizacjach jest niejako efektem tego ze projekt jest do bani i nie ma w nim co pokazac zeby bylo fajnie- projekt zrobil inwestor, narysowal "architekt" a sprzedal grafik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności