Skocz do zawartości

gf 8800gs - predkosc zolwia we viewportach problem nadal nierozwiazany


gregkilla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, idac na kompromis kupilem geforce evga 8800gs 384mb ramu, jako ze Pan w sklepie bardzo zachwalal a i wyniki w benchmarkach obiecujace.

Odpalam maxa 2008 caly szczesliwy, direct 9.0 (na 10 sie wiesza, sterowniki rzekomo mam najnowsze (tak twierdzi nvidia.com) i...

...viewporty na moim quadzie 4gb ramu chodza 2x wolniej niz na x2 4200 2gb radeon 9800pro agp.... zgroza

Cos musze robic zle - pytanie co?

Prosze o zadoscuczynienie mej frustracji zanim nakrzycze na Pana w sklepie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Prawdopodobnie załączyłeś Shading na Good albo Best, ponieważ w maxie 2008 można załączyć cienie i inne bajery w Viewporcie :) Dla tego możesz mieć obniżoną wydajność.

 

P.S. Przetestuj tą kartę, ja na niej miałem 11,5k na C2D E4600. w 3dm2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie załączyłeś Shading na Good albo Best, ponieważ w maxie 2008 można załączyć cienie i inne bajery w Viewporcie :) Dla tego możesz mieć obniżoną wydajność.

 

P.S. Przetestuj tą kartę, ja na niej miałem 11,5k na C2D E4600. w 3dm2006

 

Używam v-ray'a więc te opcje w praktyce są dla mnie niedostepne. Shading jest na off, sprawdzę 3dm.

 

Acha system vista businness 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczysciles system po sterach radeona ? zainstaluje nieco starsze stery , nie najnowsze

 

Nie musialem - to jest pierwszy system na tym kompie, drivery maja whql czy jak tam to sie nazywa

 

Przeinstalowalem drivery raz jeszcze - to samo :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij inne , nie najnowsze , wgrywales te z plyty ? Po kazdym odinstalowaniu driverow powiniens wyczyscic system - Drive Cleaner

 

Tak te z plyty i z netu, ciekawe jest to ze nie wszystkie drivery chce mi instalowac - np omegi albo forceware z nvidii - wyskakuja errory albo ze driver nieodpowiedni do systemu albo ze instalator jest 32bitowy a system 64... oczywiscie wybieram odpowiednie sterowniki ze stron.

 

Zalosne to jest...help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie to wina Visty ;) a tak na prawdę to sam nie wiem, może zainstaluj inne sterowniki? sprawdź na www.omegadrivers.net

 

Ej, ja bym się poważnie zastanowił czy to nie jest wina systemu. Kiedyś zrobiłem sobie taki test. Najpierw na XP zrobiłem przykładową scenę w Maxie - było około 24 FPS. Później zrobiłem format, zainstalowałem Vistę, wszystkie sterowniki, itp. Odpalam Maxa, włączam tą samą scenę, i co się okazuje? Jest mniej więcej 11-13 FPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze tak dla testu jaka masz wydajnosc pod OpenGL w viewportach. Ja mam w tym momencie 8600 i niestety viste, i pod DX9 mam okolo 6-10fps kiedy w scenie jest 1 box... Pod openGL o dziwo troche szybciej to dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze tak dla testu jaka masz wydajnosc pod OpenGL w viewportach. Ja mam w tym momencie 8600 i niestety viste, i pod DX9 mam okolo 6-10fps kiedy w scenie jest 1 box... Pod openGL o dziwo troche szybciej to dziala.

 

W OpenGL jest to samo albo gorzej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a tak nawiasem mowiac... jesli nie jestes zadowolony z visty

to chyba powinienes moc ja oddac i zazadac rekojmi (zwlaszcza jesli

system nie spelnia twoich wymagan i ma oczywiste wady, np: programy

pod viste nie dzialaja/dzialaja do kitu, na sprzecie pod viste). Czy ktos

moze wie jak to wyglada w praktyce, jesli chodzi o np oprogramowanie?

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kojmia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności