Skocz do zawartości

Kilka problemów z exportem do LW


viater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Zbruszowiczów, którzy tu zaglądają. Mam nadzieję, że są wśród was tacy co używają tego fajowego sculptora i texturatora w połączeniu z Lightwave'em.

 

Jako, że nie idzie mi za bardzo zabawa z UV mapą w LW, nie chcąc tracić czasu wybrałem opcje utwożenia jej w ZB, aby na niej oprzeć resztę detali dla mojego modelu.

Jednak przy teście w LW, z wyeksportowaną Displacement map dodaną na nodach w LW9, wychodzą niezłe krzaki takie jak na obrazku. Używam ZB3.1 więc ponoć ma wszystko poprawione.

W jednym z tutoriali uzyto wartosć 14 dla parametru MULTIPLY, ja używam znacznie mniejszy, a i tak wychodzi coś nie tak. Przy wartościach ujemnych model wygląda jakby go osy porządliły.

Najlepszy efekt wychodzi mi po dodaniu Normalmap za pomocą pluga - TB's Normal-Map Shader. Jednak to jeszcze nie to, bo przecież normalmap to tylko uzupełnienie dla displace... dlatego chyba nie mam właściwych zmarszczek na ustach... A tak na marginesie normalmap na nodach to też niezłe krzaki.

 

Pisałem już kiedyś o pomoc w tej sprawie na innym forum i dostałem kilka podpowiedzi. Były to: poczytaj tu, zobacz film tutorial... Robię wszystko tak jak piszą w helpach i widziałem większość tutoriali, doinstalowałem pluginy i uaktualniłem ZB... Może jest ktoś kto miał podobny problem i sobie z tym poradził?

 

Zgóry dzięki wszystkim w rozwiązaniu problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Szczerze mówiąc nie widziałem, żeby ktoś tu na forum zbrusha z lightwavem używał, więc może być ciężko.

Na zbrush central poszukaj, na pewno coś znajdziesz.

Powinien być nawet zbrushlightwave guide, bo temat importu/exportu był i jest wałkowany na bieżąco.

 

Hm, więc odpowiedź podobna jak przytoczyłeś wyżej:p

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności