Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego...


Snaken

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić zestaw… tak do 4000zł … znalazłem coś takiego… według mojej wiedzy powinien wystarczyć … ale mogę się mylić :p Byłbym bardzo wdzięczny za „konstruktywną konsultację”…

 

http://www.allegro.pl/item328373018_quad_4_rdzenie_500gb_2gb_ddr3_8800gt_1gb_power_.html

 

Przeznaczenie:

-Początkujący modeling, texturing i rendering …

-Obróbka w programach typu: Photoshop

 

Pytania:

1. Jak wygląda obsługa procesorów 4 rdzeniowych ? Czy podczas modelowania, renderingu itp. jest wykorzystywana cała moc procesora ?

2. Czy warto inwestować w DDR3 ? (ponoć ich wydajność nie jest proporcjonalna do ceny)

3. Czy warto inwestować w płytę główną z SLI lub crossfire ?

4. Jakieś sugestie ? Propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

najlepiej kompa samemu zlozyc takie moje doswiadczenie

cztero jajowiec jak najbardziej

ddr3 moim zdaniem nie nadaje sie zbytnio do pracy tylko do bicia rekordow w smarkach

jak zamierzasz tylko maxowac potoszopowac na kompie to lepiej chyba kupic quadro

jak juz chcesz 8800gt to nie ma sensu brac 1Gb pamieci

SLI czy CrossFire daje ci ta wygode ze w przyszlosci nie musisz szukac kupca na stara karte tylko kupisz druga za grosze a wydajnosc wiadomo prawie dwa razy wieksza

tylko quadro chyba nie maja sli?:D nie wiem nigdy nie patrzylem:D

im szybszy proc tym szybszy rendering

im lepsza karta - no ale z quadro bo miedzy 7600GS a 8800GTS 512 roznica jest na poziomie 10 klatek:D - tym wygodniejsza praca w viewportach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO grafy bardziej ci sie przyda duzo wolnego ramu, niz malo szybkiego.

Z tym quadro to sie zastanow, bo jak dla mnie porownanie wydajnosc/cena wypada dla nich marnie. (chociaz ja mialem doswiadczenie z firegl)

 

edit: odnosnie tego zestawu z allegro. to bym go nie polecal. strasznie tanie czesci wrzucaja, Palit to jedna z tanszych firm robiacych grafy (chyba ze sie cos zmienilo odkad kupowalem swojego geforce 5600) zasilacz to juz w ogole strach sie bac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

 

-PROCESOR: INTEL CORE 2 QUAD Q6600

lub -> Intel Core 2 Quad Q9300 2,5 GHz 6MB

 

-RAM: Patriot DDR2 Dual Chanel 4GB 800 4-4-4-12

 

-PŁYTA GŁÓWNA: PŁYTA GŁÓWNA ASUS P5KC

http://allegro.pl/item330986972_salon_asus_p5kc_plyta_glowna_lga775_fvt_wawa.html

 

-KARTA GRAFICZNA:ASUS EN8800GTS 512MB HTDP 256bit PCI-E

lub ->ASUS EN8800GT 1024MB HTDP PCI-E

 

-DYSK: Seagate ST3750330AS 750GB sATA II 32MB

 

-ZASILACZ: Chieftec CFT-560A-12S ATX 560 Watt

http://proline.pl/shop.php?prodid=CHIEF+CFT+560A-12S

 

Kwestia procka: Czy warto ? nieznacznie większa prędkość taktowania kosztem cache-u i około 300zł…

 

Kwestia grafiki: GTS – 512mb czy GT – 1024mb

Ważniejsze te 512mb pamięci więcej czy różnica ok. 140 Mhz taktowania rdzenia i 50Hz taktowania pamięci … ? innych różnic nie dostrzegłem… :) Cena identyczna... :/

 

Kwestia ramu: brać 2x2GB czy 1x4GB (wg. logiki 2x2GB - jak się jedna zrąbie to druga zostaje i można coś robić...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica GTS a GT jest tez w konstrukcji na korzysc GTS i to sporo , ram w tym wypadku to pikus i wachajac sie mierzy GT 1gb a GTS 512 to zdecydowanie GTS.

 

Konfig jak wyzej ok. Moze dyski wzial bym 2 szt mniejsze , jak padnie ten jeden to kaszana ;].

 

Pamietaj o dobrej budzie ( Sharkoon Value 9 Eco na allegro 120 zl ! tylko ) i chlodzeniu na procka.

 

 

asus to p5k pro , kc ma 2 sloty na ddr2 reszta ddr3 wiec nie ma sensu , oplacalnosc i sens ddr3 na chwile obecna przy mozliwosciach ddr2 zadna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ci przeszkadza glosny komputer jesli tak to zmien tego seagate na samsunga bo bedziesz mial jak na lotnisku :). 2x2gb beda chodzic szybciej ( dual ) osobiscie wzialbym duzo mniejszy dysk oraz slabsza grafe a zaoszczedzone $ dolozylbym do 4x2gb ramu i lepszy zasilacz ( cichszy i wydajniejszy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten caly dual daje tyle co nic , tzn w smarkach itp moze tak w praniu juz nie bardzo.

Seagate z serii 7200.11 sa ciche , bardzo chice , czesc modeli 7200.10 tez ( bo juz nowa konstrukcja jak w 11 ) , mama 250gb koncowka 410AS i jest nie slyszalny , w ogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności