Skocz do zawartości

Ciekawe Koncepcje i projekty Architektury XXI W.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

z5078248X.jpg

 

A tu artykuł www

 

No jak to zobaczyłem i przeczytałem To oczom nie mogę uwierzyc wiecie coś o tym ??

Wcześniej wieżowiec Zahy Hadid a teraz Frank Gehry czyżby wielcy architekci bili sie o Warszawę

 

jefim -> wydaję mi sie że na przyklejenie tego wątku to jeszcze trochę za wcześnie pożyjemy zobaczymy może sie rozwinie :)

 

a tu tak dla przypomnienia wieżowiec Zahy Hadid www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarcik pierwsza klasa a już myślałem że będzie kaszana w tej Warszawce, ale pomysł z wyburzeniem i postawieniem czegoś porządnego to nie głupi pomysł, bo teraz ten Dworzec to pasuję "jak świni siodło" w centrum warszawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no widzę że robi sie coraz Ciekawiej :) Jedynie zastanawia mnie to jak będzie wyglądał ten nasz Świat za 50 lat czy większośc projektów doczeka sie realizacji i czy Architekci, dalej powinni dąży do spełnienia fantastycznych wizji pisarzy i marzycieli czy raczej próbowac stworzy coś zupełnie innego ? ...

Niby większośc nowych myśli i odkryc Architektonicznych zostało już wyczerpanych i pozostaje nam przyszłym lub teraźniejszym Architektom jedynie udoskonalanie lub jak kto woli inne odwzorowanie Formy już istniejących projektów, mówię tu raczej o wielo letniej skali ...

kiedy nadejdzie to załamanie tworzące nowy STYL kto będzie tym kimś kto przełamie bariery i z fantastyki przeniesie sie w żeczywistośc i będzie twórcą nowego stylu Architektonicznego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens projektowac coś co według Ciebie jest dziełem Architektonicznym dziełem sztuki. pasujacym lub wyróżniającym sie w dzisiejszych czasach, które za 20 lat stanie się przykładem negatywnym, przykładem architektury zupełnie nie związanym z myślą Architektów XXIII w.

 

Jak zrobi to aby przełamac to wszystko i byc tworcą nowej Epoki. Architektóry która będzie tworzyła nową Epokę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe style ciagle sie pojawiaja ale czesto po jakims czasie sa jakos nazywane i okreslane , i czesto wynikaja z syntezy wczesniejszych wiec nic dla mnie nie zostalo wyczerpane ;] , przyszlosc jak widze to formy organiczne ale ze wzgledu na wiele czynnikow rzadko kiedy powstaja , mi jakos jeszcze wydaja sie zbyt futurystyczne a to moze ze wzgledy na to , ze nie pasuja raczej w wiekszosci do istniejacego otoczenia.

 

 

 

ps Nowi firefox sprawdza bledy ;] zainstaluj ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tym razem coś z kraju ;)

http://finanse.wp.pl/POD,1,wid,10087253,wiadomosc.html

http://wiezowce.blox.pl/2008/02/Poznan-Forum-Project-225-metrow.html

 

Wie ktoś może coś więcej na ten temat bo jest dużo rozbieżności w tych artykułach ;/

A poza tym to trochę niezbyt widzę coś w rodzaju Star Trek-a w panoramie Poznania.

 

forum5.jpg

 

forum6.jpg

 

pictures.html?co=show2&id=25559&instance=1016&parent=26601&lang=pl

 

Jeszcze coś takiego :) www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności