Skocz do zawartości

maxwell a win 64 bit


woyt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio tylko pytam i pytam. Takze teraz tez bede pytał :)

 

1_jak maxwell działa z windowsem 64 bit. Chciałbym go zainstalowac i obawiawiam sie ze moze "coś" nie chodzić.

 

2_jak zrobić materiał-lustro w maxwellu.

 

Dziękuje za odpowiedz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Master Kiełbaster, Zdeno bardzo dziekuje za podpowiedz. Materiał lustra wyszedł pieknie. jak zainstalij win 64 bit to napisze co sie dzieje z maxwellem, ale mam nadzieję z e nic nie bedzie sie dziac :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnych obserwacji ktore nie koniecznie musza pokrytwac sie z doswiadczeniami innych:

 

Generalnie roznica pomiedzy x64 a x86 jest taka ze jest mozliwosc korzystania z calej dostepnej pamieci RAM zatem sceny z duza iloscia poly zdecydowanie szybciej sie wczytuja (mowie tu o przykladach rzedu 10mln i wzwyz bo z takimi generalnie mam doczynienie).

 

Nie wiem czy to jest oficjalnie podtwierdzone, ale zauwazylem ze na x86 nie idzie renderowac obrazkow o duzej rozdzielczosci. W tym przypadku stosunek wielkosci obrazka wyjsciowego zalezy od zlozonosci sceny. Np: scene z 30mln poly nie udaje sie odpalic na wiecej niz 1800x900. Zwyczajnie aplikacja wywala sie. Natomiast na x64 spokojnie moge renderowac nawet i 7000x7000.

 

Jezeli chodzi o szybkosc to zwykle odpalenie testu na prostej scenie daje wzrost wydajnosci rzedu 15-20%

____

Wszystkie powyzsze zjawiska zostaly zaobserwowane na Viscie Ultimate x64, 8gb RAM, Maxwell 1.6 x32, Maxwell 1.7.8 x32, Maxwell 1.7.8 x64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności