Skocz do zawartości

[mapowanie] Mapowanie postaci


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, idąc w ślady Nielota postanowiłem nagrać takiego tutka o mapowaniu postaci(będzie to superman z mini bitwy). Niestety Coś się skopało z dźwiękiem i nie zgadza się on z obrazem im bliżej końca tutoriala dlatego następne będę nagrywał góra po 10 min długości żeby nie było aż takiej rozbieżności obrazu i dźwięku.

 

Pierwsza część mapowanie głowy czas 46 min 133mb format rmvb:

http://www.sendspace.pl/file/JNHS5sap/ link do sendspace

 

63e356b9e9bb1c7d.jpg

 

Druga część ubranie

część pierwsza ubrania 16min 53mb:

http://www.sendspace.pl/file/GmtfOC5U/

 

część druga ubrania(3 filmiki) i buty 39mb:

http://www.sendspace.pl/file/CBNDcakB/

 

b35715e330507a33.jpg

 

Trzecia część- pas i gatki 25mb:

http://www.sendspace.pl/file/ZsPLJRwI/

 

Czwarta część- dłoń i peleryna 61mb:

http://www.sendspace.pl/file/qfsw7o31/

 

02fc4133c0e844b5.jpg

 

Następne będę dodawał do pierwszego posta. Bardzo słaby upload mam niestety.

 

Edit:

A wszystko dzieje się w maxie + deepUV sporadycznie bo o to ludzie pytali na gg najczęściej, sorry że nie napisałem od razu.

 

Mam nadzieję że komuś się przyda. Pozdrawiam.

Edytowane przez Tomala
  • Like 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Levus no ja właśnie tego kodeka używam i programu camstudio tak jak w opisie o nagrywaniu tutoriali. Nie wiem może mam mikrofon z opóźnionym zapłonem, kombinuję i cały czas te opóźnienia są. Będę po prostu po kilka minut nagrywał a potem połączę a Wy oceńcie czy ten pierwszy jest znośny czy przez ten dźwięk zrobić od nowa bo to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal ten tutorial to nie jest tłumaczenie wszystkich funkcji unwrap uvw bo to już nie raz było. Chciałem pokazać jak to wygląda w praktyce bo naprawdę nie trzeba się bardzo wysilić żeby dobrze zmapować postać. DeepUV z tego co wiem już się od jakiegoś czasu nie rozwija ale według mnie ten programik jest bardzo pomocny i nawet największe studia graficzne go używają(np. blur albo epic games) pomimo że mają pod ręką takie narzędzia jak np. UVLayout który jest kompletnym rozwiązaniem do mapowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutoriala nie widzialem, ale dodam od siebie mala rade. Uzywajcie Roadkill'a ... kod zrippowany z blendera, bardzo prosty w uzyciu. Takie mapowanko glowy nie powinno zajac wiecej niz 5 minut... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal do pierwszej części już dodałem link do sendspace.

MF wiem że można szybciej ale w tutorialu ludzie muszą wiedzieć co jest grane. Poza tym wiele osób wciąż mapuje z użyciem unwrap uvw. Pozdro.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutki naprawde genialne, w koncu rozjasniles mi o co chodzi z tym cholernym unwrapem:] Ja rowniez nie moge zassac z rapida, czy daloby rade zamiescic druga czesc ubrania na innym serwie (np. jak wczesniej sendspace)? Bardzo chcialbym to ogladnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit pierwszego posta, dodałem mapowanie reszty ubrania jeszcze tylko dodam dłoń i pelerynę.

Cieszę się że chociaż komuś się przydało. PLS już wrzucam na sendspace ale trochę to potrwa. A powiedz mi co Wy niektórzy macie z tym rapidshare że nie da się ściągnąć?

 

Edit już wrzucone na sendspace.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieeki serdeczne:] Wlasnie zasysam czesc 3 (pas i gatki). Natomiast w drugiej czesci ubrania (" część druga ubrania(3 filmiki) i buty 39mb") chyba jest jakis zonk, bo przynajmniej z linka do sendspace sciaga sie jakis inny krotki tutek (zabawa z jakims szescianem - 405KB ;) )

W moim przypadku z rapidem jest taki problem, ze albo czekam w kolejce z 90min, albo w ogole nie wyswietla mi strony (wyskakuje error).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaaaaa dobrze że to zauważyłeś! Akurat dzisiaj wysyłałem krótki filmik o przypisywaniu materiałów i się to zbiegło z wysyłaniem tego tutoriala o mapowaniu i oczywiście musiałem pomylić linki. Kurdę teraz znowu musisz czekać bo muszę wysłać od nowa chyba że jest jakiś sposób na wyszukanie linku do tamtego pliku.

 

Edit:

Link poprawiony.

 

Edit#2:

Zapodałem kolejną część- mapowanie dłoni i peleryny. Wszystkie linki w pierwszym poście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo!! Dzięki wielkie Tomala! Odwalasz kawał dobrej roboty z tutorialami!

 

Edit: Brakuje części:

 

- część druga ubrania(3 filmiki) i buty 39mb

- Trzecia część- pas i gatki 25mb

 

mozna to gdzies jeszcze dostac? ;P

Edytowane przez gumaCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry bardzo tych wszystkich którzy wcześniej pisali żeby wrzucić to co wygasło. Po prostu dawno tu nie zaglądałem i nie widziałem tych postów.

Linki są odświeżone w pierwszym poście, tym razem tylko do sendspace, stamtąd chyba wszyscy mogą pobierać bez problemu?

 

Pozdrawiam.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności