Skocz do zawartości

Szybki renderer do animacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję dobrego i przede wszystkim szybkiego renderera do animacji 3d. Co byście polecili?? NIe chodzi mi o vizki, tylko o dobre mozliwośći odzwierciedlenia animacji i obrazu również. Testowałem różne rendery ale ich szybkość mnie przeraża, np świetny renderer maxwellrender potrafi sporo ale jest po rpostu " za szybki ". Słyszałem że dobry jest renderman pixara. Korzystał ktoś z niego?? Co on potrafi z zakresu obrazu i animacji?? Konkretnie renderman studio? Albo jakieś inne może polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oszalamiajacych roznic miedzy roznemi rendererami to nie bedzie raczej. Czy to mental, czy Vryj czy inny Brazil to porownywalne beda czasy przy podobnych poziomie jakosci i skomplikowania sceny. Caly wic raczej tkwi w dobrym doborze ustawien do tego zeby otrzymac porzadany efekt przy jak najkrotszym czasie. Radzilbym zdecydowac sie na jeden renderer i dobrze go poznac albo... lepszy sprzet kupic:)

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderman to troche inna polka niz vraye czy brazile. Do animacji rozejzyj sie za brazilem albo mentalem (ostatnio w porownaniu brazil vs vray brazil wypadl o wiele lepiej w przypadku ruchomych obrazkow). Renderman jest dobry... dla studia / grupy ludzi ktorzy umieja go opanowac i obprogramowac pod wlasne potrzeby. Z tej samej polki jest jeszcze 3Delight i Mantra jesli sie nie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję dobrego i przede wszystkim szybkiego renderera do animacji 3d. Co byście polecili?? NIe chodzi mi o vizki, tylko o dobre mozliwośći odzwierciedlenia animacji i obrazu również. Testowałem różne rendery ale ich szybkość mnie przeraża, np świetny renderer maxwellrender potrafi sporo ale jest po rpostu " za szybki ". Słyszałem że dobry jest renderman pixara. Korzystał ktoś z niego?? Co on potrafi z zakresu obrazu i animacji?? Konkretnie renderman studio? Albo jakieś inne może polecacie.

 

Zakładasz już któryś post z podobnym tematem. Nie chodzi o to, że komuś to przeszkadza, tylko że najwyraźniej kręcisz się w kółko. Sądząc po tym, co w tej chwili wiesz na ten temat, czasy renderingu będą znacznie bardziej zależeć od tego, jakich technik użyjesz i jak dobrze je poznasz, niż od tego jakie oprogramowanie wybierzesz. Źle użyty PRMan będzie równie wolny, co Maxwell.

 

Co Pixar PRMan potrafi z zakresu obrazu i animacji? Zobacz dowolny, kinowy film animowany w 3d, a będziesz wiedział. Wszystkie, zdaje się poza "Monster House", powstały w PRManie - a na to co zrobił Pixar w Ratatuj, brak mi słów. Jeśli naprawdę zależy Ci na tym, żeby się dowiedzieć czegoś o renderingu, i chcesz uzyskać wysoką jakość obrazu, to PRMan jest w sam raz dla Ciebie, szczególnie PRMan for Maya, bo jest najprostszy w użyciu. Prawie sam działa ;). Ale czy Ty go sobie kupisz razem z Mayą..?

 

Osobiście polecałbym Ci się przyjrzeć domyślnemu rendererowi aplikacji, którą używasz. Jeśli poznasz go dobrze i nadal nie będzie Ci wystarczał, pójdziesz dalej ;)

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem teraz na etapie próby odpalenia Gelato ( render kożystający z karty graficznej nVidii - dla tych co nie wiedzą ). Myślę, że to jest właśnie to co może okazać się zbawienne w animacji :)

Teraz jest już wersja 2.2 wiec wszystko powinno działać sprawniej niż kilka lat temu.

Jeśli używasz mayi to masz szczęście bo do mayi jest dobry plug-in.... czego nie można powiedzieć o wtyczce do 3dmaxa :(

 

jak cos to na stronie nVidii znajdziesz szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem teraz na etapie próby odpalenia Gelato ( render kożystający z karty graficznej nVidii - dla tych co nie wiedzą ). Myślę, że to jest właśnie to co może okazać się zbawienne w animacji :)

Teraz jest już wersja 2.2 wiec wszystko powinno działać sprawniej niż kilka lat temu.

Jeśli używasz mayi to masz szczęście bo do mayi jest dobry plug-in.... czego nie można powiedzieć o wtyczce do 3dmaxa :(

 

jak cos to na stronie nVidii znajdziesz szczegóły.

 

Bardzo słuszna uwaga, zupełnie zapomniałem o Gelato, bo się raczej nie przyjął. A tymczasem Gelato, to prawie Renderman i to darmowy. Tyle, że renderowaniu na farmie można zapomnieć. Bardzo dobra jakość obrazu w animacji, bardzo elastyczny dla kogoś, kto się na tym zna. Dopóki wystarczą nam rzeczy, które przychodzą z Gelato (shadery i plugin) wszystko gra. Gorzej, jeśli coś nie działa, jakbyśmy tego chcieli...

 

Gelato do opisu sceny używa Pythona, jakby co ;)

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności