Skocz do zawartości

Videotutoriale - modelowanie NURBS


Dibo

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie mozna znalezc videotutoriale do NURBS? Ponoc jest to jeden z jaciekawszych sposobow modelowania a jednak jakos dziwnie sie o nim milczy, zadnych wideotutorialow a tym bardziej tutorialow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A no max ma pomylone nurbsy to prawda wiec o nich nawet nie mysl.

a jesli chodzi o wideotuty to ciezko bedzie ci cos znalezc w tym stylu jedyne jakie znam to te.

http://www.alias.com/eng/products-services/studiotools/studio_ple/index.shtml

Moze sie przydadza.

chociaz modelowanie w nurbsach opiera sie raczej na wymysleniu tego jak wogole zrobic jakas powierzchnie aby pasowala do drogiej i tak dalej wiec tuty moga jedynie lekko podsunac pomysl i pokazac do czego sa dane narzedzia nic wiecej .

Ale to takie moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzyku, te videotutki sa chyba te o ktore mi chodzilo, tylko czy wie ktos jak je sciagnac ( zapisac? ). Czy da sie wogole je sciagnac np. flashgetem lub getrightem, bo takie sciaganie na zywca jest strasznie niewygodne, nie wiem jaki mam transfer, czas, nie ma wznowienia polaczenia itp. Dzieki za link !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ale to sa tutki do programu alias studiotools i to bardzo prymitywne w porownaniu z mozliwosciami tego softu. sa w formacie swf.

 

jak masz jakiegos osiolka albo inne zwierze poszukaj dvd tutoriali gnomon workshop pod maye. naprawde super profesjonalne kilka godzin tutoriali. ale pod maye.

 

jak chcesz pod rhinocerosa to na stronie producenta jest o groma linkow w dziale tutorials. nie video ale wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primitywne to moze i sa ale od czegos trzeba zaczac przeciez nikt nie rzuci sie na modelowanie zlozonych obiektów w nurbsach bo bardzo szybko zrezygnuje to poprostu nie jest to modelowanie poly poznajesz cztery narzedzia, i powiedzmy jak dziala subdivision to juz wsumie zrobisz wszystko tylko wystarzczy chciec.

w nurbsach nawet krzywe powinno sie analizowac itd. eeeeee.

A tak wogole co za roznica czy to maya czy studio tools czy tez rhino a tym bardziej te dwa pierwsze sa na podobnym poziomie rozwoju nurbsow no moze troche wyzej jest alias.

 

ps.Amozliwosci nurbsow sa nieograniczone tylko wystarczy posiedziec dluzszy okres czasu to naprawde mozna cuda zdzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viedeotutorial na temat modelowania Nurbs, moge nagrac i Adek umiesci na swojej stronce , albpo podam linka do naszego serverka i sobie sciagniesz , chociaz, jak poprzednicy pisali , Nurbs to temat rzeka , wiec nie da sie tak wszystkie porzedstawic, wszystko zalezy co chcesz uzyskac. Wiec pytajcie .. a bedzie wam dane ... Zrobimy to dla was :) Pozdrawiam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze no wlasnie co jest do cholery z tymi nurbsami?czemu sa kiepskie w maxie a gdzie sa lepsze i czemu?mysle ze to calkiem ciekawe i da sie uzyc w maxie do wielu spraw no ale wiem ze wiecie lepiej i chcialbym wiedziec czemu sa zle.no wiec panowie dowiem sie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo są i juz jak w wiekszosci softu takiego ogolnego ze tak to nazwe.

Do maxa byly dodane chyba w wersji 2,5 i natym koniec zadnych uaktualniej ulepszeń tak juz zostalo od wtedy a nurbsy ciagle sie rozwiaja :)

A jesli ci sie niechce tlumaczyc jakis tekstow to zobacz tu i sobie poczytaj po polsku

http://rhino3d.pl/

albo na stronie alias-a tam sie dowiesz wiecej, a i krotki cytat \" W roku 1996 Applied Geometry opracowało nową bibliotekę NURBS zwaną AGlib. Wkrótce po tym, dwie firmy - Alias i McNeel & Associates rozpoczęły pracę nad jej wykorzystaniem we własnych produktach.

 

Najbardziej znanym jest Alias - jedna z najlepszych, a zarazem najdroższych aplikacji 3D na świecie, dostępna na platformę Silicon Graphics. Druga z nich to Rhinoceros 3D (popularnie zwany Rhino 3D), bez wątpienia najdoskonalszy program, który korzysta w pełni z możliwości rewelacyjnej technologii AGLib NURBS, na platformie Windows.\"

 

i nic wiecej !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o nurbs to dosyć dobrze przedstawiony jest ten temat w vademekum profesjonalisty do max\'a 3 ale autor stwierdza że to tylko kropla w morzu zresztą na webreference.com są jego tutoriale dotyczące nurbsów dosyc zreszta ciekawie przeprowadzone a więc polecam stronkę i także sie pytam gdzie można dostać jakieś tutoriale bo ciekawi mnie ta metoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za motywy tutoriali samochodowych i tym podobnych ale mnie zawsze tylko takie interesowaly :) :D .

Jak cos mi sie jeszcze przypomni to dorzuce do tej kolekcji :).

 

Na tej stronce jest pare ciekawych tut-ow do rhino np.modelowanie webcamerki, body mini coopera, felgi, opony.

wogole fajna stronka dla samochodziarzy i nie tylko. :)

 

http://www.3dfuturebits.org/

 

to chyba nie trzeba pisac

o czym jest poprostu audi TT

 

http://www.ifrance.com/LMD/html/audittUS.html

 

No to jest tutorial typu howto mercedes ale niestety po rusku (chyba :D ) ale obrazki ladne :)

wiec moze sie przydac tez:

 

http://ru.meta3d.com/pr/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna by zrobic staly watek dla tutoriali do nurbsow uporzadkowac je na odpowiednie programy ale to juz nie zalezy odemnie tylko od MODERATORÓW.

Byla by to piekna baza tutków. A uzytkowników nurbsow ciagle przybywa wiec mam nadzieje ze ktos nadtym pomysli...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności