Skocz do zawartości

2 Intel Quad Core 2,4 czy 2 x Xeon Quad Core


Synthax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Moze jednak lepiej kupic pojedynczego quada i niech sobie liczy w kącie, jako kalkulatorek..

 

w tej chwili q6600 to najlepszy sprzet do 3d w rozsadnje cenie. ladnie sie podkreca. moj chodzi na 3,0 ghz i jest stabilny. xeona ciezko jest wyciszyc i ram jest drozszy. plyta i procki tez kosztuje sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na podkręcaniu. podnisłem FSB (cokolwiek to znaczy) w biosie i komp chodzi szybciej. Na początku podkręciłem na 3,3 ghz ale w maxie niektóre sceny wysypywały się. Zmniejszyłem na 3,0 i jest ok. Płyta to asus P5K , ram 2 x 2 gb patriot 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

2x xeon 5405 ( ew. 5310-5320) przy odrobinie szczęścia można kupić za ok. 1300 pln.( na allegro 2 sztuki 5320 za 1100 pln z przesyłką.

płyta główna - Intel S5000XVNSATAR 6SATA 8FBDIMM PCI-E x16 -1330 pln

ew. lepsza płyta TYAN Tempest i5400XL S5392ANR

pamięć - KVR667D2D4F5/2G ( fb dimm) 2x2GB - 520 pln

HDD - 2x250 GB ( RAID0 ew 3 dysk = HDD raid 0+1 )- 440 pln

zasilacz - 600W OCZ Stealth -250

karta graf - wg możliwości :)

razem ( w zależności od przyjętej wersji od 3640 do 3840 plus grafika plus obudowa.

 

W zamian właściwa platforma do pracy w 3d ( wydajność bijąca na głowę wszystkie znane mi platformy oparte na quadro ( w tym również te na rozmiarze 45 nm :) ).

Procesory 5320 mozna bez większego wysiłku podkręcić do 2,66 GHz. :D ,5405 do 2,4GHZ a to już bedzie 8 X zegar procesora ....., to już naprawdę niezła potęga...

A i pograć też da się ( nawet na xp64)

jeżeli jakieś konkretne pytania to chętnie służę pomocą

 

pozdrawiam

waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok. ale nie złożysz kompa na xeonach (2.4 ghz) za 4,5-5 tys tys. nie ma szans. poza tym ram do tych płyt nie będzie taki szybki jaki można wybrac do zwykłej, pojemność to nie wszystko. Sprzęt xeonowy jest ok., sam pracuję na takim. Ale jak ktoś liczy się z kosztami to bardziej opłacalne jest kupienie q6600 i podkręcenie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... mam dylemat bo ten dział to przecież nie tablica ogłoszeniowa...

OK. , wybrnę z tego tak :)

w kwocie 6,5 tys jest możliwe złożnie takiego zestawu j.w uzbrojonego dodatkowo w Quadro3500 :p, wydajne chłodzenie nie intelowskie ( cichsze), porządna obudowa ( np silverstone lub liang li w ostateczności przyzwoity chiftec). Musiałbym przekalkulowac ale być może w tej cenie dałoby się nawet LC oparte na blokach rombusa przygotowanych pod 771, i mamy już całkiem cichą maszynkę.

To prawda że pamięć trochę wolniejsza ale , w zamian nie ma problemu z siecią ( a switch kłania się nam raczej 1000Mbps), konfiguracją a czasem koniecznością dokupowania dodatkowej licencji na noda.

 

pozdrawiam

waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na podkręcaniu. podnisłem FSB (cokolwiek to znaczy) w biosie i komp chodzi szybciej. Na początku podkręciłem na 3,3 ghz ale w maxie niektóre sceny wysypywały się. Zmniejszyłem na 3,0 i jest ok. Płyta to asus P5K , ram 2 x 2 gb patriot 800.

 

O ile dobrze pamiętam model płyty głównej to mam dokładnie taką samą konfigurację.

Więc pytanie: czym to chłodzisz? Tym wiatrakiem z boxa od procka czy jakimś upgradowanym?

 

Pytanie jeszcze jedno, ile taki procek pożyje po kręceniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie mam upgradowane, a ile procek pożyje tego nie wie nikt :). Temperatura jest w normie myślę. Jak miałem na 3,3 ghz to w czasie renderingu procek miał 51 stopni. Teraz mam go na 3,0 ale temp. nie mierzyłem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności