Skocz do zawartości

Final screens - porady i pomysły


Levus

Rekomendowane odpowiedzi

Yo!

 

Postanowiłem założyć wątek, może nie tylko ja skorzystam.

 

Mianowicie..

 

Tzw "winning pose", który trzeba zapostować jako jeden z finalnych obrazków ma restrykcje, czyli zabronione jest używanie zaawansowanego renderingu.

Dozwolone jest jedynie trzypunktowe oświetlenie (key, fill, back).

 

No dobra, ale co z renderem?

Zwykły scanline lub mental bez GI?

Czy catmull-rom podchodzi pod termin "prosty render"? Wydaje mi się, że tak....?

 

Druga sprawa, to emmisive map.

Na renderze w maxiu będzie z tym problem, żeby pokazać glow w świecących miejscach. Jak to obejść? Czy olać i zostawić sam self-illumination?

 

Ciekawym jeszcze jak wygląda screen "winnig pose" zrobiony przy użyciu np. xnormal lub UE3. Podpytam na gameartisans to napiszę tu.

 

I ostatnia rzecz, mapa reflective.

Zakładając, że oprócz map: specular power, specular color, glosiness, chciałbym dać odbicie fakowanego environmentu przy użyciu reflection (np na ostrzu), to jak to mapować? Wrzucenie mapy jakiegoś widoczku do slotu reflection powoduje odbicie na całym obiekcie, jak zmapować odbicia na poszczególnych elementach uv? Czy standardowym shaderam maxa można tego dokonać, czy powinienem mieć jakiś konkretniejszy?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Imho to całkiem logiczne, że zaawansowane GI odpada, jeśli obiekt ma zostać umieszczony np. w grze, o tego typu rzeczach można zapomnieć (przynajmniej w obecnych czasach). A render z "bajerami" będzie wyglądał inaczej niż po wklepaniu go do aplikacji.

 

No to logiczne..

W takim razie wogóle RENDER powinien być niedozwolony, jedynie shoty realtime..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wydaje mi się, że chodzi po prostu o to, żeby nie przeginać. Czy zrobisz sobie takie oświetlenie, czy inne, nikt się na Ciebie nie obrazi ani nie zdyskwalifikuje. Po prostu render nie powinien za bardzo oszukiwać, a reszta zależy od gustu uczestnika. Niby w Winning pose nie powinno się robić np. podmalówek, a wyldwulf - II miejsce w DWII - sam przyznał, że płomienie w swoim obrazku robił w fotoszopie.

http://www.gameartisans.org/contests/events/uploaded_images/32-game-3d-art-437-1174966994-winning_final.jpg

 

Czyli jednym słowem, wszystko jest dozwolone, pod warunkiem, że będzie stosowane z umiarem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno bez shaderow sie nie obejdzie i tutaj proponuje ten Shader FX plugin do maxa, jest specjalnie przygotowany dla artystow bez specjalnej wiedzy programowania i funkcjonuje jako node system, dziala na zasadzie WYSIWYG w czasie rzeczywistym i na koniec mozna wyeksportowac dany efekt do formatu HLSL FX, ktory dziala prawie z kazda aplikacja danego silnika :)

Mam pytanko czy istnieje mozliwosc koncowej prezentacji jako aplikacja game engine, taka z shaderami i animacja, jesli tak to mam pewien pomysl ?:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie do końca jestem pewien czy można sobie shaderki budować, któryś tam chciał robić fake-futro (pandicarus:) ) w edytorze unreala to go zbesztali, że nie można. Na animki nie mam czasu, obawiam się, że na skinning też nie będzie czasu, będę pewnie transposem ustawiał model. Albo ręcznie wogóle.

 

Zapytałem na game artisans co wolno konkretnie w winning pose, zobaczymy co FredH powie nam bo nie tylko ja jestem zmieszany tym problemem jak widać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności