Skocz do zawartości

Xeon Szum Jaki poziom dB


Synthax

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

CZy ktos z Was dysponuje takim procesorem i moze do tego w obudowie Intela? Jak głosne za takie zestowy w konfiguracji twoer z dwoma procesorami

 

Czy da sie pracowac w pokoju z takim sprzętem? Obecnie mam quada i jest dosych cichutki, o ile głosniejszy moze byc xeon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Mam 4 maszyny oparte na quadach , ale w żadnej nie wykorzystuje obudów INTELA.( nie lubię ich bo są hmm... jak by to powiedzieć NIEREFORMOWALNE ;))

W przypadku dwóch obudów wykorzystuję LC oparte na produktach xirexa, w pozostałych Noctua NHu12p plus odpowiedni konwerter pod socket 771.

wszystkie stoją w moim pokoiku o powierzchni 8 m2 i ... zapewniam cię że mam w miarę cicho.

Jednakże gdybyś używal standartowego chłodzenia opartego na miedzianych radiatorach plus wiatraki Intela będziesz miał chałas równy pracy małej kosiarki...:D .... no troche przesadzam ale naprawde głosno.

 

pozdrawiam

waldek

 

a`propo coolerow boxowych w xeonie.

one nie sa wcale takie standartowe ( tak jeśli chodzi o gabaryty jak i o konstrukcję wentylatorów). w sumie trudno je porównywać do tych dołączanych do zwykłych quadro.

 

pozdrawiam

waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam mam obudowe intela i chodzi BARDZO GŁOŚNO:) ale nie mam jej w pokoju:P

 

Sprawa wygląda u mnie tak mam obudowe intela, płyte intela, chłodzenie wodne:) obudowa jest strasznie głośna i widzę że narpawde wykorzystane z niej komponenty są wątpliwej jakości mam na myśli zasilacz, chodzi już bez przerwy 2 lata, bez awaryjnie ale za taki hałaś powinni strzelać w głowe, wentylatory trzeba odłąćzyć jak zamirzeasz mieć komputer na piętrze, słychać je we wszystkich pokojach w końcu 1x 120mm i 1x 90mm robi swoje;0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że mnie przeraziliście:p

Przymierzam się do poskładania stacji roboczej na dwóch xeonach quad i z obudową intela i też zastanawia mnie poziom głośności. Boxowe wentylatory są aż tak głośne? A wszystkie zasilacze wbudowane do obudów intela też są takie głośne? Jeśli tak, to da się włożyć ten sprzęt do innej obudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak najbardziej polecam nie korzystac z bardzo kosztownych i nienajlepiej rozwiązanych obudów serwerowych INTELA, to samo tyczy sie SUPERMICRO.

Dużo taniej , wydajniej i przede wszystkim ciszej wyjdzie złożenie stacji samemu.

Co do obudowy to nada się każda przystosowana do płyt rozmiaru extended.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pracy mam w w kompie dwa xeony quady w obudowie della. Jest cichutko do momentu gdy nie zaczne renderow meczyc. Wowczas zaczyna troche glosniej pracowac ale i tak caly czas jest w miare spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wypada chyba obudowa midi ( pod płytę extended) chiefteca plus zasilacz też chieftec.

koszt obudowy ok. 220 pln

koszt zasilacza 320 pln (650W)

i na miły Bóg nie oszczędzaj na zasilaczu, nie słuchaj rad typu " po co ci 650W- 450 też wystarczy).

To może się zemścić , w sytuacji gdy jak przeczytałem zamierzasz wrzucić tam 2x xeon 4 rdzenie. Każdy z serii 53xx to minimum 80 W ( wyjątkiem seria L gdzie pobór tylko 50W ale najsilniejszy procek to L5335 czyli 2GHz,)

seria 54xx to najmniej 80W. Z własnej praktyki powiem ci że pobór prądu jest zwykle większy , więc przy zasilaczu kupowanym dokładnie na wyliczony pobór mocy nie ma zapasu na chwilowe zwiększone wartości prądu co w efekcie będzie oznaczało częste zwisy systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie należy oszczędzać na zasilaczu i mam zamiar kupić jakiś markowy, nie dość że przeważnie są cichsze to jeszcze stabilniejsze. Nie chciał bym narażać takiego sprzętu na spalenie (np na zasilaczu za 100 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze z jednym pytaniem podepne: czy boxowe chłodzenie passive od active różni się tylko tym, że w active dołożono wentylator, czy sam radiator jakoś inaczej jest zbudowany ? Bo nigdzie nie potrafia znaleźć zdjęć nie-pudełkowych

Czy ktoś ma passive ? Jak się spisuje ? Czy da rade zrobić lekkie oc (tak 2.33 na 2.5/2.6) przy dość dobrze wentylowanej budzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Boxowe chłodznie passive moze byc tak samo wysokie jak active lub w innej wersji trochę wyższe.

nie wiem czy dobrze interpretujesz słowo" passive" jesli chodzi o xeona :)

owszem , radiator nie posiada wentyla ale... w obudowie musi byc zainstalowany wentyl ( wentyle .. :D )skierowane na radiator.

Inaczej biada twemu prockowi :)

 

co do drugiej częsci pytania istotne jest jaki procesor ( model xeona) chcesz podkręcać no i jakim sposobem. Bo z biosu to raczej nic z tego nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do drugiej częsci pytania istotne jest jaki procesor ( model xeona) chcesz podkręcać no i jakim sposobem. Bo z biosu to raczej nic z tego nie będzie

A to mnie zaskoczyłeś, bo parę wątków niżej porównując core'a z xeonem piszesz o stabilnym podkręceniu, przy zestawach chyba też widziałem takie dopiski - jak nie biosem to jak :) ? FSB jest blokowane ?

A ja myśle o xeonach 5410 na płycie tyan 5100x, ewentualnie 5400pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

po prostu aby podkręcic xeona trzeba trochę wypic piw( w zawodowym sensie).

xeon i płyty serwerowe to nie to samo co zwykłe klocki do grania.

to tak jakbys był zdziwiony ze jazda tirem jest trudniejsza od jazdy mnaluchem.

Xeona da sie podkrecic na dwa jak napisałem sposoby:

hardwerowo ( tu niestety przemilcze temat , w koncu to mój chlebek) i softwerowo za pomocą ogólnie dostępnego oprogromowania np, SysTool.

jednakże ten sposób jest duzo trudniejszy i bardzo, ale to bardzo zalezy od jakości pamięci fb dimm.

Z tego co piszesz rozumiem ze nie widziałes nigdy biosu do chipsetów pod xeona.

tam po prostu nie ma możliowsci manipulowania ani napieciem procesora, ani jego mnożnikiem ani tym bardziej magistrala.

te opcje w tego rodzaju płytach ( pod xeony) po prostu nie istnieją.:)

wyjątkiem jest skulltrail

 

jesli myslisz o xeonach 5410 i tyh płytach Tyana które wymieniłes to bedą dobrze ze sobą współdziałały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, rzeczywiście nigdy nie widziałem takiego biosu na oczy. No i spodziewałem się utrudnień jeśli chodzi o podkręcanie, dopiero rozpoznaje teren - czytam i szukam po googlach jak to wygląda. No niestety wszystko co znalazłem dotyczy podkecania serii 3xxx - na 775 - czyli nie ma żadnego problemu. Liczyłem przynajmniej na dostęp do FSB...

Mam ok 4000 zł na złożenie nowego sprzętu (płyta + procesor(y) + pamięci + zasilacz) - i rozważam w jak za taką kwotę dostać jak najwyższą wydajność :

opcja1: q9450 który bezproblemowo i mocno się podkręca,

opcja2: dwa xeony jak wyżej (700 - 1000 zł więcej od opcji1),

opcja3: dwie maszyny na phenomach (tani procesor + tanie płyty) - ale tą opcję już raczej odrzuciłem

wyjątkiem jest skulltrail

Na taką ekstrawagancję mnie niestety nie stać ;)

hardwerowo ( tu niestety przemilcze temat , w koncu to mój chlebek)

Sie rozumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności