Skocz do zawartości

1x 3,6ghz 2mb za 2x 3,2ghz 1mb?


suntzu

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie, czy opłąca się wymienić 1x 3,6ghz za 2 3,2ghz 1mb cach posiadam płyte dwuprocesorową. O ile mniej wydajne są procesory 1mb cache bo w testach widziałem że praktycznie róźnica to błąd pomiarowy 1-5 sekund?. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Final Render??

 

tylko powiedzcie mi o ile szybszy jest 1x 3,6ghz 2mb od 1x 3,2ghz 1mb bo liczyłem na 70% wzorst wydajności jeżeli dokupie drugi 3,6 a tu taka niespodzianka, niby okazja niezła ale może lepiej poczekać aż trawi się coś lepsze (czekam już rok, a między czasie trawiłęm na 2 uszkodzone procesory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak 3,6ghz to wiele tego nie ma hehe do rzeczy 3,6ghz SL7ZC kupowałem identyczny model na ebay SL7ZC z Niemiec za 50 euro + transport okazało się że zepsuty, drugi kupiłem przez allegro, sprawdzałem różne kombinacje i stary chodzi w obojętnie którym socket natomiast nowy eh, poprostu się nie uruchamiał czarny ekran itd jak by procesora nie było, próbowałem róźnych kombinacji z takim samym efektem.

oba procesory były później sprawdzane przez włąścieli i dostałem zwrot pieniędzy.

 

 

Jeżeli płyta główna obsługuje jeden procesor czemu miałabyć nie kompatybilna z drugim takim samym.

 

Czy opłaca się taka wymiana bo widzę róźne testy z jednym 1mb cache. W większości dodatkowy 1mb to praktycznie wzrost wydajności o błąd pomiarowy. JEDYNY test w którym znalazłem wyraźny wzrost większej ilości cachu to....

 

http://images.anandtech.com/graphs/pentium%204%206xx%20and%20373_02210510255/6337.png

 

w tym artykule

http://www.anandtech.com/printarticle.aspx?i=2353

 

 

natomiast w innym artykule

http://www.digit-life.com/articles2/cpu/intel-cmp-vs-smp.html

 

Dlatego pytam się was osób które mają wiedzę w porównaniu do mnie, który jedynie wie to co w gazetach piszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie napisales jaka masz plyte , rownie dobrze mogles miec stary bios i te proce w duecie nie dzialaly , albo drugi socket uwalony , opcji jest sporo , informacji brak.

 

2 proce dadza wiekszy przyrost niz ten 1mb pamieci podrecznej. To jest 2x wiecej mocy obliczeniowej.

 

system tez w koncu nie napisales jaki masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta to intel 7525 GP2 w obudowie intel SC5300 zasilacz 530W,

system Vista x64, 2k8 x64

 

Najpierw dołożyłem drugiego proca do socket 2 odpaliłem system nie wykrywa dodatkowego procesora....reset włączam bios, nie widzi drugiego procesora, zamieniłem procesory czarny ekran i pustka, wyjąłem nowy procesor z socket 1 i wsadziłem tam swój stary na swoje miejsce, komputer znowu normalnie działa. Aktualnie czas pracy komputera to 450h :)więc jestem dość zadowolony z vista x64

 

Wiem że przyrost mocy z tytułu drugiego CPU jest większy.... ale jeżeli to ma być 15% wzrost to wolę poczekać a nie widzę nigdzie testu który by jasno rozstrzygał moje wątpliwości . Więc się pytam czy 3,2 ghz 1mb cache jest wolniejszy od 3,6ghz 2mb cache znacznie czy tylko tak jak w testach o róźnice częstotliwości czyli jakieś 12%, bo z tytułu dołożenia drugiego CPU mogę oczekiwać 40-70% wzrostu wydajności, więc jeżeli moja maszyna 2x 3,2ghz będzie szybsza od 1x 3,6ghz o te 15% to wole czekać i dołożyć drugi procesor by otrzymać maszyne o 50% wydajniejszą tzn 2x 3,6 o 50% wydajniejsze od 2x3,2 ghz. Maszyny używam zarówno do modelowania jak i do renderingu (raczej to drugie), używam 3ds max i Final render beż żadnych dodatkowych wtyczek i innych renderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności