Skocz do zawartości

ruch w reactorze


S3Mi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:\\ nie to nie to to jest export animacji już do maxa ale mi chodzi o to że jak włanczam symulacje to żeby obiekty nie spadały tylko nadół tylko żeby miał jakąś siłę w którąś stronę i przeleciał kawałek

coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to siły trzeba użyć. Są przecież siły dedykowane reactorowi (chociazby wiatr). Poza tym jeżeli w kilku pierwszych klatkach poruszysz obiektem (wstawisz dwa klucze w różnych czasach) to reactor sam obliczy resztę ruchu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino właśnie nie chce! miałęm videotutoriala z discreeta widziałem jak to robią robię ruch właśnie wstawiając ręcznie klatki w 3ds-ie widać ruch ale jak włącze reactora to jest ułożenie z 1 klatki i poprotu se obiekt spada:\\ sprawdzałem z większym ruchem tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opiszę rozwiązanie z max\'a 6.0

 

W utilities kliknąć w belkę: reactor i tam w jednej z zakłądek będzie możliwość ustawienia, dla jakiego zakresu klatek reactor ma liczyć kolizje. W zasadzie ja to sobie wyjaśniam tak, że jak liczy od klatki 0 to nawet gdy animowałeś obiekt, to ten ruch się jeszcze nie rozpoczął a reactor już robi swoje... ustaw, aby rozpoczął działanie w dalszej klatce to powinno być ok.

Jednak zaznaczam, że działam na 6.0 więc nie gwarantuję sukcesu tej metody...

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności