Skocz do zawartości

jak sie dostac do MOICH DOKUMENTÓW; po sformatowaniu kompa???


motyll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość nieszcześliwy problem (przynajmnie tak mi sie wydaje). Sytuacja wygląda tak:

miałem WinXP z hasłem...postanowiłem sformatować sobie komputer...folder moje dokumenty(przypisany do mojego nicka-\"folder prywatny\"), miałem na partycji której nie formatowałem...po zainstalowaniu windosa jeszcze raz,nie moge otworzyć tego folderu (jest niedostepny)...mam ten sam nick i hasło:)

Moje pytanie jest proste: JAK SIE TAM DOSTAĆ???

 

Dodatkowo powiem ze nie zrobiłem zadnych BakcUpów , nie planowałem problemów:)

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.:(:)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mysle ze spokojnie dostalbys sie do tych plikow z linuxa ale za pewne go nie masz.

Jezeli cie nie chce winda wpuscic to pewnie masz na tym dysku partycje NTFS, przekonweruj na FAT32, w helpie pisze jak to sie robi i problem powinien zniknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam konwertowania partycji... mozesz sobie zaszkodzic. a jako administrator nie mozesz zminic uprawnien?? w sumie nie jestem pewnien tego rozwiazania bo wXP jest badziewny jezeli chodzi o jego administracje i go po prostu nie uzywam ale wydaje mi sie ze powinienes miec taka mozliwosc jako administartor, chyba ze masz Home Edition to nie wiem ale to juz w ogole kicha...

mozesz jeszcze sprobowac z konsoli odzyskiwania czy czegos tam, poszukaj sobie na necie artykulow jak sie dostac do wXP jest tego sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam NTFS i XP Professional.

Nie bardzo wiem czyje miałbym zmieniać uprawnienia; nie moge sie dostac do MDokumentów bo system \"myśli\", ze nie należą do mnie a do innego uzytkownika.

Quadysz- a czemu nie polecasz zmienic systemu na FAT32. A co jezeli bym na chwile zmienił na FAT32 a potem znowu na NTFS(Partition MAgic ma chyba takie coś w opcjach)

Tak odzyskac chyba by mozna, ale podwarunkiem ze ma sei BackUpa- a ja go nie mam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz konwertujac z NTFS na Fat32 mozeszpokaszanic sobie wszystkie dane, moj koles ostatnio tak zrobil i potem nie mogl nawet sformatowac dysku :) prawdopodobnie podczas tej operacji pozmienialo mu sie cos w Partition Table (chyba :) ) i gips

nie mowie ze za kazdym razem tak sie stanie ale jest takie ryzyko...

nie wiem jak to jest z XP wiem tylko ze genialny to on nie jest i pewnie jest jakis sposob aby sie dostac do tego katalogu... gdybym mial zainstalowany XP to bym zasymulowal podobna sytuacje a tak to moge tylko teoretyzowac...

co do konwersji pewny nie jestem ale ja bym tak nie robil... chyba ze w ostatecznosci...

ech z tym windowsem XP....

 

czytalem jakis artykul, niestety anglojezyczny, jak to sie na zainstalowanym XP uruchamia console z plytki instalacyjnej 2000 i po dokonaniu czynnosci ktorych nie pamietam mozna bylo miec dostep do wszystkich plikow XP...

 

ps. nie ja tu jetem od tego ale czy aby nie powinienes zamiescic tego tematu gdzie indziej? jest dzial hardware gdzie software tez jest czesto poruszany... :)

 

pozdrawiam

 

 

ps. wlasnie sprawdzilem ze jest taka komenda jak \'CACLS\' ktora wywolujesz z konsoli (CMD w RUN :) ) odpowiada ona za przyznawanie praw do plikow i katalogow.. sprobuj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkalem sie z przypadkiem posypania dysku z powodu konwersji systemu plikow. Jednakze jezeli chcesz to robic to po porstu zrob sobie backup na innej partycji i nie rob tego pqmagic, tylko standardowa windowsowa konwersja. Tajniki NTFS nie sa jeszcze do konca poznane przez poza microsoftowskie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to pod XP nie da sie odpalic Dosu (a jezeli tak to ja nie wiem jak), próbowałem Szukaj ale nie widzi tego folderu.

W wydaje mi sie ze jedynym rozwiązaniem bedzie \"zaoranie\"(format) tej nieszczesnej partycji-ale jeszcze troche odczekam, moze sie uda. Pewnym pocieszeniem jest to ze wiekszość prac z tego folderu mam na płytkach:P:D

Wydaje mi sie (po przemyśleniu:p) ze nie ma sensu zmieniac na FAT bo zeby to zrobic i tak trzeba sformatowac dysk(i skasowac wszystko)

Jeszcze jesli chodzi o tego Linuxa, to czy mozna go skąds sciągnąc, dostak (ew. kupic).

Tego folderu nie mozna nagrac (nie mozna go otworzyc, kopiowac, przenosić, zobaczyć jego włąsciwosci, skasowac...-nic)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a probowales CACLS?

uruchamiasz RUN - cmd

potem w okienku pseudodosowym CACLS /?

i masz odpowiednie literki odpowiedzialne za prawa dostepu do plikow i katalogow... mozesz uzywac *.* co oznacza wszystkie pliki z danego katalogu, idea polega na tym aby do kazdego pliku nadac prawa przegladania i odczytu, jest chyba opcja przydzialu praw wglab katalogu...

sprobuj, nie masz nic do stracenia

 

jeszcze wpadlem na inny pomysl, moze nie zadziala ale windows czasem jest glupi, sprobuj utworzyc uzytkownika ktory sie nazywa dokladnie tak samo jak tamten

i ustaw jego katalog prywatny w tym samym miejscu :) watpie ze to zadziala ale winda czasem zadziwia :)

pozdrawiam

 

CACLS - przy nadawaniu praw jest taka literka F ktora oznacza pelna kontrole i to wlasnie ja powinienes sprobowac przypisac do danego katalogu i plikow wewnatrz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności