Skocz do zawartości

Problem ze splajnami. Jak stworzyc powierzchnie ?


Gość Volker Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Volker Nemrod

Opisz problem w temacie posta. \"kolejne pytanko\" nic nie wyjasnia.

 

 

 

 

Mam kolejny problem. Stworzyłem ze spline-ów siatkę która ma przedstawiać skórę na skrzydłach smoka. Kształt przypomina żagiel nadenty podczas wiatru. Chodzi o to że gdy chcę ten kształt wytłoczyć znika on. Jak mogę nadać mu powierchnię?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

musisz nadac modyfikator SURFACE - on stworzy powierzchnie ze szkieletu splajnow, tylko pamietaj ze splajny musza posiadac vertexy w miejscach krzyzowania sie (WAŻNE: te vertexy w miejscach krzyzowania sie splajnow nie musza byc polaczone - wystarczy ze leza w tym samym miejscu), ponad to powierzchnia zostanie wylacznie stworzona na \"sekcjach\" troj i cztero wiezcholkowych!

 

Po nadaniu modyfikatora surface i ustaleniu wymaganej gestosci siatki -> zawal stos i przeksztalc obiekt w Editable Mesh lub Editable Poly,

 

Mam nadzieje ze w miare jasno to opisalem:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Volker Nemrod

poblem mój w sumie nie polega na tym że nie znałem tej funkcji tylko że gdy ją dodaje nie zostaje przypisana powierzchnia tylko wszystko znika ZOBACZ TU

1.jpg to screen z splin-em

2.jpg to po dodaniu surface

nie powjawia się powierzchnia a spline znika jakby czegoś brakowało. A składa się on z jednej prostej łamanej i 2 łuków, które połączyłem funkcją weld. Co o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności