Skocz do zawartości

DWIII 2d Electromancer & 3d Shieldbolter


Łukasz Jaskólski

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiec pod koniec lutego wpadlem na pomysl zeby zrobic pracki 2d i 3d i w końcu troche mi czasu zabraklo zeby je należycie odpicować :D (bo i wpadly mi jakies zleconka w miedzyczasie).

 

Nie założyłem wątku wczesniej bo i tak nie miałbym czasu odpowiadac.

 

Bedzie duzo obrazków:

 

2d:

dw2dconceptsheetfinalpx4.jpg

 

dw2dmodelingsheetfinal2jn5.jpg

 

dw2dwinningposefinal2jw4.jpg

 

3d:

dw3dconceptsheetfinalzm8.jpg

 

dw3dconstructionshotfinap7.jpg

 

dw3dwinningposefinalpc6.jpg

 

dw3dbeautyshotfinalvl4.jpg

 

dw3dtexturesheetfinalnq1.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

miło że sie podoba :)

Kuba: no troche mało czasu miałem na głębsze rozważania nad konceptem w wersji 3d ( i tak sie zmieniał pare razy )

A biped to sparring partner :D

Soda: Nad materiałami siedziałem ostatnie 2 dni. Niektóre badziej dopracowałem ( pancerz na plecach ) inne mniej ( tarcza ). Do pewnego etapu robiłem model z mapą reflection ale zrezygnowałem z niej bo dosyc trudno bylo uzyskac porzadany efekt wespół z mocnym oświetleniem.

Levus: Prawie skonczoną wersje 2d mialem juz jakies 2 tygodnie temu, winning pose robilem w pospiechu w ostatnich godzinach konkursu. A wogóle zrobiłem 2 wersje i się przez długi czas nie mogłem zdecydować ( to się nazywa klęska urodzaju ;)

 

W sumie model 3d to moja druga skonczona postac lowpoly w zyciu.

Straciłem bardzo duzo czasu zastanawiajac sie jak zrobic niektore rzeczy, czy mozna zrobic jeden unwrap dla wszystkich połączonych elementów ( :) tak wiem ze to głupie )

, normalki wypalałem w maxie bo zbrush mial jakies problemy z mergownymi subtoolami

( przy okazji dowiedzialem sie ze max moze łyknąć pare milionow poly i nic sobie z tego nie robi), fala na tarczy zrobiona w reaktorze.

Tylko normalki w po zrenderowaniu w scanline maja seamy w miejscach mirrorowanych uvałek ( lew na tarczy).

 

Z tym moim żywiołem to w sumie trudno powiedziec - w 2d to robie raczej dla frajdy i tez przewaznie speedpainty a w 3d to rożniste robótki od czasu do czasu. A z 3d to najbardziej lubimy nieskrępowany sculpting :P

 

Alternatywna (nieskonczona) wersja winning pose 2d:

electro2va1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zmixował pierwszą wersję z druga, w sensie, że na tej drugiej co pokazałeś jest fajniejsze oświetlenie imo i jeszcze bardziej zdetalizował, byłoby nie do przebicia;)

Extra jest, napradę extra.

 

Jeśli mam się przyczepiać do 3d, to textury miejscami wyglądają jakby były niedomalowane, bez koloru, tak samo specular, pomimo, że mapka istnieje, nie widać go praktycznie wcale, światło się bardzo jednolicie odbija we wszystkich miejscach. A masz nawet glossiness co powinno spotęgować efekt speca w jego szerokości.

Może przepaliłeś światło po prostu?

 

Jeśli spojrzeć na mapkę diffuse, widać, że kolor jest bardzo jednolicie położony, brakuje urozmaicenia odcieni, nie widać faktury danego materiału, praktycznie żadnych plamek, syfków brudu na zbroi, samo ambient occlusion z podłożonym kolorem. Spec color na pewno by w tym przypadku pomógł nieco.

 

pozdrawiam!

 

PS: ja się wogóle zastanawiam jak Ci się udało na 2 baty czasowo wyrobić:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levus: zrezygnowałem z pierwszej wersji z 2 powodow :

po 1 wydala mi sie mniej wysublimowana niz wesja ostateczna ( uzycie standardowaj blyskawicy vs powstrzymanie wrogow elektomagnetyzmem i moment przygotowywania uderzenia )

po 2 rozswietlona postac na rozswietlonym tle - trudno wyciagnac z tego fajny kontrastowy obrazek.

Jak teraz patrze na to co zamiescilem to jest zdecydowanie za malo kontrastowe.

No ale juz po ptakach :)

Co do 3d masz oczywiscie racje, speculara zabilem za mocnym swiatlem.

Cos musialem pogmatwac jak zrezygnowalem z reflect mapy, testury byc moze za ciemne

probowalem rozjasniac zbyt mocnym swiatlem .

Brudy na teksturach robilem glownie w specularze.

Tekstury wykanczalem na samym koncu (po upozowaniu i oswietleniu).

I cóż ja moge jeszcze dodać - przydał by sie jeszcze z tydzien dłubania :)

 

ETA: hehe dzięki dzięki.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne szkoda ze texturek nie zdazlyes podpicowac bardziej, uwazm jednak ze stanowczo dziadzia byłby lepszym materiałem na model , wiesz twarz jej wraz itp zawsze nadaje postaci jakiegos chrakteru a to z kolei sie rzuca w oczy i jesli dobre przykuwa uwage, tak czy siak koncepciki fikusne podobają mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

no ja nie bylem pewnien czy mi sie uda zrobic to 3d

takze bardziej przemyslany byl koncept 2d ( tu mam cichą nadzieje ze sedziowie

beda bardziej patrzec na concept niz art :) ).

A tak realnie patrzac to raczej małe szanse mam z mastahami dla ktorych lowpoly to chleb powszedni ( chodzi o techniczne wykonanie modeli ).

Także jednym sposobem na jako takie konkurowanie jest wykorzystanie innych moich atutów (sorki, głupio mi tak pisać o sobie :)) - koncepcji własnie i doswiadczenia z 2d ( pozowania, oswietlenia itp )

No ale 24 godzin doby nie przeskocze.

 

W kwestii głowy się zgodze , mialem nawet zmiar zrobic całkowicie otwieralny hełm do

paru ujec , niestety w pewnym momencie bylem zmuszony podjac szybka decyzje i

sie ostalo na otwieralnej przylbicy ( w gre wchodził zarówno czas jak i ograniczenie polycountu )

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz bardzo piękne prace, miło się ogląda takie cudeńka.Jedno mi tylko nie pasuje :) dlaczego stworek w 3d ma kołatkę na pasie ? Coś mi sie jakoś inaczej kojarzy :D Dół szczęki przyozdobiony ala predator ale fajnie pasuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Shogun: Szkice robiłem cały czas projektując poszczególne elementy. Także np. ustrojstwo na plecach Elektromanty wykończyłem na wszystkich obrazkach wlasciwie pod koniec.

Poza tym w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że część rzeczy które pokazuje na forum CGS jako "postępy" może być w ogóle nie widziana przez sędziów. Innymi słowy oceniane będą tylko i wyłącznie te 3 końcowe obrazki (mówimy o 2d). Tak więc zrobiłem wipy skonczonych prac z logotypem i jakimś spójnym układem. No i jakoś szybciej poszło jak sie wie na czym sie stoi.

Jeśli chodzi o czas wykonania to zacząłem kombinować kiedy pojawiły się założenia konkursu. To był ostatni tydzień lutego zdaje się. Skończyłem 12 kwietnia. W środku tego okresu wypadły mi jakieś 2 tygodnie na zlecenia. To daje jakieś 4 tygodnie na 2 prace.

 

DarCon: Tego kólka przy pasie na początku nie było. Lew miał trzymać w łapach tą przepaskę czy jak to tam nazwać. Tyle ze patrzac z boku za bardzo odstawała (bo łapy są sporo wysunięte ). Dodalem kólko zeby dopchnąć przepaske blizej modelu. Obrazowo mówiąc - jakby ją zakładał to musialby ją przedziać od spodu przez kółko i przyczepić do łapek lwa. Mogłem to dokładniej wymodelować teraz widze :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tak trochę chyba za mocno pachnie cartoonem jak na DW, ale dla mnie git po całości. Jak pierwszy raz byłem w tym threadzie to zerkając na obrazki zdawało mi się że jestem na innym forum ;), taki jakiś zamyślony byłem ;P.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności