Skocz do zawartości

Jedna stacja graficzna czy kilka kompów w sieci???


bahus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu bawie sie w wizki w 3d maxie i mam dylemat odnośnie sprzętu i jestem ciekaw waszej opini. Chce złożyc sobie po wakacjach sprzęcik i zastanawiam się co da mi lepszy efek czy złożenie stacji graficznej (czekam na 6-rdzeniówki które ma za jakiś czas ma wypuścić Intel) czyli dwa procki 6-rdzeniowe czy zdecydować się na kika równoważnych skrzynek z prockami 4-rdzeniowymi połączonnymi do głównego kompa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie pare kompow. Wieksza swoboda. Na jednym rendery testowe leca, na drugim wprowadzasz poprawki na zywo. Sadze ze jak 6 rdzeniowka wyjdzie to bedzie drogawa ze wzgledu na "nowosc" i zlozenie paru 4 rdzeniowek wyjdzie ci lepiej finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... intel wypuści 6 rdzeni... oni na razie nie potrafią sobie poradzić, żeby 4 rdzeniowe penryny dostarczyć do sklepów. Poza tym nehalemy będą współpracować tylko z ddr3, które w tej chwili są nieprzyzwoicie drogie. Ogólnie większą moc za te same pieniądze będziesz miał przy obecnych 4-rech rdzeniach. W kwestii softu, to nie wiem co planujesz używać, ale jakbyś np. miał xsi + mental to w wersji ess masz licencje na 6 procesorów, więc nie masz dodatkowych kosztów na licencje (render nody stawiasz na linuxie + satelity).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jesli chodzi o procesory 6 rdzeniowe to obawiam sie ze bedziesz musiał zaczekac na następne wakacje.

I nie dlatego że Intel ich nie wypuści ale... ze wzgledu na cenę.

podam ci przykład:

najnowszy Xeon 5482 ( 3,2 GHz) miał kosztowac ok 1100 usd a kosztuje ...

1600 usd za sztukę. ( własnie do mnie dotarły).

tak więc myślę ze ten własnie fakt może zburzyć ci plany.

co zaś do dylematu jedna stacja czy kilka to zawsze powiem ze kilka.

mało odkrywcze , prawda?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info jednak chyba skłonie się na opcje kilku skrzynek tymbardziej że pare osób też mi to doradzało ale zawsze lepiej poznac opinie osób które już dużej siedzą w temacie 3d. Puki co jednak trzeba działac na tym co się ma ale na szczęście już nie długo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności